usb diskten işletim sistemi kurma

Kodla Büyü
acaba flaşa yüklediğim win cd sinde mi sorun vardı. iso dosyasından cd ye yazdırmıştım. internetten indirmiştim. daha önce hiç kullanmamıştım bu cdyi. :?

flaş diskte sadece şu dosyalar var. win xp yüklenmemiş mi acaba?

Ekli dosyalar

• flashdisk.png
    flashdisk.png
    4.3 KB · Görüntüleme: 3,120
Hocam XBOOT programını kullan. Kullanımı basit. İosyu kendi atıyor. Birde birden fazla iso dosyasını içine gömebiliyorsun. Şeçim ekranı geliyor..

Israrla tavsiye ederim.
şu an elimdeki usb bellekteki hali hazırdaki sitemler:
winXP
win7
hiren boot cd 15,1
utities---acronis

http://www.pendrivelinux.com/xboot-mult ... b-creator/

inikat' Alıntı:
hocam forumda bahsetmiştim başka bir konu altında ama multiboot şeklinde yaptım grup4dos ile yapabilirsiniz rahatça. yumi programı var bunun için çok basit kullanımı zaten. win 7 de kurdum aynı şekilde. temel olarak yapılacak olan şey bir program yardımı ile usb diske bios açılış özelliği eklemek sonra da iso dosylarınızı diske atmak ve ona boot ekranı için kurulum başlatma eklemek olacak. yumi bunları kendisi yapıyor siz sadece iso nuzu alın yanınıza yumi size istediklerinizi yapsın. :D) kolay gelsin.
ayrıca
chip ve shiftdelte de anlatılmış. ayrıca aratırsanız bbnet te de olması lazım bi iki konu şeklinde.

Yumi iso dosyasını açıp da kuramıyor, arkadaş da benim gibi net bir program istiyor ben de böyle sorunsuz bir program bulamadım daha.

geçenlerde öğrencimin netbookuna usb ile win 7 kurdum.. http://www.enbasit.com/windows-7-iso-di ... nload.html burdan win 7 iso dosyasını indirdim. sonra windows 7 usb dvd download tool ile isoyu usbye aktardım. daha sonra format attım pcye. indirdiğim win 7 ingilizce çıktı, aynı siteden türkçe dil paketini de indirip bilgisayara yükledim. en son windows etkinleştirme yapmak için windows-isletim-sistemi-f84/win-7-loader-basarili-t107626.html burdaki win 7 loader ' ı kullandım. sonuç başarılı :)

@nurrah, ben de yıllar önce bulana kadar canım cıkmıştı ama sonunda yapmıştım bir şekilde nasıl yaptığımı hatırlamıyorum ama o flash bir kösede durur. hocam istersen göndereyim sana sen kurduktan sonra bana geri gönder.

bendeki flashın içindeki dosyaları evde yandex diskime yükleyip paylaşacağım.

Geri