usb cd-rom ile boot yapabilirmiyiz?

Kodla Büyü
hayır. malesef yapılamıyor. ben de çok denedim, olmadı.. başlasa da arkası gelmedi.
ya da yapılıyorsa da ben bilmiyorum.
usb aygıtlarla boot yapabilen var mı arkadaşlar?
benim bildiğim dos ortamında sadece usb cd-rom değil; usb mouse-klavye de çalışmıyor. sanırım bu usb standartının eksik bir yanı..

Hiç denemedim ama bazı bioslarda hdd, disket, cd gibi geleneksel aygıtlardan boot edilemediğinde bilgisayarın altternatif boot ortamlarını taramsını sağlayan bir seçenek var. Şimdi tam karşılığını hatırlayamayacağım ama boot menusunu ararsanız görürsünüz.

Yeni anakartlarda usb aygıtlar artık eskisi kadar sorun değil.

usb-cdrom, usb-hdd, zip drive, forced fdd vb. seçenekler çoğu bioslarda mevcut olduğuna göre bu yapılabiliyordur sanırım.

Fakat usb'den boot etmek için usb klavye ve fare etkinliğini disable yapmanız gerekebilir, biryerlerde bununla ilgili birşeyler okumuştum bir aralar. Ayrıca flash diskten boot yapmak için fat olarak biçimlendirilmiş olması da gerekiyormuş.

sitelerde' Alıntı:
Hiç denemedim ama bazı bioslarda hdd, disket, cd gibi geleneksel aygıtlardan boot edilemediğinde bilgisayarın altternatif boot ortamlarını taramsını sağlayan bir seçenek var.
sitelerde arkadaşım,
dediğin ayar açık olmasına rağmen sorun çıkartıyo, boot olmuyo usb-cd romdan(yani benim hep öyle olmuştu..)

ben laptopta usb bot ile açtım mini xp programı vardı onunla çalıştırmıştım
ama desktopta çalışırmı bilmem

ana kartın özelliğine göre değişir. eğer anakartınız desteklerse usb.yi de diğer driverler gibi kullanabilirsin 1.2. sıralamaya alabilirsin. ama vestelde beceremedim. Asuslar bu konuda çoık iyi.

denizlerb' Alıntı:
usb cd-rom ile boot yapabilirmiyiz?
sisteminiz yeni ise (dizüstü-masaüstü) çok büyük olasılıkla yapabilirsiniz.
Bios da boot sequence seçeneklerinde USB CDROM veya USB floppy-HDD seçimini en üste taşıyın ve bu esnada optik sürücünüzde bootlu bir medya olsun.

Kardeş Ben USB CD-ROM ile, samsung netBook 'u Hirens boot CD + XP format CD kullanarak
ile evire çevire dövdüm.
Güvenlik alanını sildim(100mB).yetmedi Win7 yedeği varmış onuda sildim.(Açılışta soruyor ama nafile) boş harddiske Fat32 Format atıp, hardiski ikiye böldüm ve C hardiske Win XP kurdum. En sonundada drive vacin ilede üstünü betonladım.

Geri