USB bellek virüs koruması kesin çözüm

Kodla Büyü

sinaaat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
böyle bir alternatif var.
fotoğraf makinalarında kullanılan SD kart ları LOCK ile kilitleyip yazma koruması sağlayabiliyorsunuz dolayısı ile belleğe yazma donanımsal olarak engelleniyor.hiç bişeyin bulaşması mümkün değil...Uygun bir USB 2.0 reader ile kullanıldığında standart belleklerle hemen hemen aynı boyutta...

Ekli dosyalar

• 00240_datatraveler_kingston_reade.jpg
    00240_datatraveler_kingston_reade.jpg
    35 KB · Görüntüleme: 2,296
  • USB2-SD-Card-Reader-writer.jpg
    USB2-SD-Card-Reader-writer.jpg
    54.4 KB · Görüntüleme: 2,296
USB bellek değilde hafıza kartlarına kesin çözüm dense daha doğru olur diye düşünüyorum. :)

mustafayilmaz28' Alıntı:
İyide Hocam Biz Buna Birşey Yazmak İsteğimizde Ne yapıcaz :!:
Yanlış Anlamayın Sİzi Eleştirmek İçin söylemiyorum.
http://www.bilgisayarbilisim.net/guvenlik-araclari-deepfreez-guvenlik-karti-filitre-f104/virusle-ugrasmayin-usb-ler-ve-sistemlere-asi-kampanyasi-t41958.html
Burada Bahsedilen bir Olay da Virüsler İçin Olsa Süper Olur Aslında..
Ama Szin bahsettiğiniz SAdece Veri Okumada İşe Yarar Sanırsam. :roll:
Hocam bişey yazmak istediğinizde kilidi açacaksınız.yazdıktan sonra veya ihtiyaç duyduğunuzda yeniden kapatacaksınız.Tabi kilit açıkken öyle her bilgisayara takmamak gerekir.Sadece güvenilir bilgisayarlardan veri yüklemek gerek.
Zaten bu yanınızda taşımadan çok özellikle atelyede, labda kullanmak için ideal bir çözüm.Aslında Bildiğimiz USB belleklerinde böyle yazma kilidi olanları var ama piyasada pek yok yada pahalı.

Ekli dosyalar

• udf627_perspektif_d.png
    udf627_perspektif_d.png
    34.4 KB · Görüntüleme: 2,230
Eskiden benim böyle bir USB vardı.Üzerinde yazma kilidi.Sonradan firmalar bunu fazlalık görüp kaldırdılar.

Geri