USB 3.0 Flash Disk Önerileriniz

Kodla Büyü

SoftGe

Süper Üye
Süper Üye
Malum teknoloji gelişti bizde takip etmek zorundayız usb 2.0 lar yavaş kalıyor.
usb 3.0 flash disk almayı düşünüyorum ve yaptığım araştırmalarda sony ve corsair ön plana çıkıyor,
ancak aranızda bunu almış tek ve parçalı dosyalarda hızı tatmin edici olan ürünler konusunda tecrübelerini paylaşabilirlermi.
teşekkürler

Giriş seviyesi için ben Adata s102 kullanıyorum.

usb 3 hızlarına göre biraz yavaş ama usb 2 portlarda üst sınırda aktarım yapıyor.
Boyutu normalden daha büyük fakat benim için art puan.Okulda kaybolma sorunlarını azaltıyor.
Fiyatı da en büyük artısı.

teşekkürler hocam benim için hız ilk planda,
corsair için şöyle bir makale buldum,
http://shiftdelete.net/corsair-voyager-gt-32-gb-test-teknik-ozellikler_33946-s3.html
kullandığım tüm pclerde usb 3.0 desteği var artık bu nedenle bu hızı ve performansı arıyorum,
aslında
hız açısından
http://www.hepsiburada.com/liste/team-x ... goryId=970
bu üründe var ama gerek marka bilnirliği gerek ürünün dış tasarımına baktığımdaki kalitesiz ve dayanıksız dış malzeme görüntüsü beni itti açıkçası

klavuzluk etmesi açısından konuma devam edeyim
Corsair Flash Voyager GT 3.0 aldım bir süre önce 2.0 port performansı dahi çok iyi,
tavsiye edebilirim

hocam çevrende kaç tane usb 3.0 lı bilgisayarlı var ki? başkalarına hızlı dosya atacam diye masraf yapma.
ha tabi kendin için kullanacaksan usb 3.0 hdd kutusu al, elinde yoksa düşük kapasiteli(120,250) bir hdd falan al, daha fazla performans alırsın.
bende wd 7200 rpm 2.5 inch hdd ile okuma 104 mb/sn yi görüyom. 5400 lük taksan saniyede 80 mb ı görürsün.

edit: usb belleği aldığınızı sonradan gördüm çok fardon, neyse buda benden henüz usb3.0 bellek almamış olanlara kılavuzluk olsun, iyi geceler

transcend 750 gb yeşil renkte olan modeli var. düşme darbelere dayanıklı. amerikan ordusunun testlerinden vgeçen cihaz. teknosada 200 tl sanırım.. memnbunum.. 2 tane daha aynı marka cihazım var..

bu arada yazdııklarım harddisk içindi..flash bilemiyorum..

Geri