UPS'e Projeksiyon cihazı bağlanır Mı?

Kodla Büyü

turkuazxyz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
409
Lazer Yazıcı Ve Projeksiyonun UPS'e bağlanmayacağını biliyorum. Ancak bakanlığın e konferans salonları için aşağıda istediği listede projeksiyonun da bağlanabileceği bir ups isteniyor.

T.C MİLLÎ EĞİTİM BAKANLİĞİ Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü
Sayı : B.08.0.ÖEG.0.00.00.00.774./
Konu :Uzaktan Eğitim Yapılacak Teknoloji Sınıfları

……………….VALİLİĞİNE ( Milli Eğitim Müdürlüğü)
Bakanlığımızca daha fazla öğretmenimize az maliyetle, etkin ve kaliteli hizmetiçi eğitim sunabilmek amacıyla, uzaktan eğitim yönteminin kullanılması uygun görülmüştür.
Bu amaçla, merkezî yada mahallî olarak düzenlenecek uzaktan eğitimlerin verimliliği ve uygulanabilirliği açısından e-konferans salonlarında aşağıdaki donanımların bulunması gerekmektedir.
1- Windows 7 işletim sistemli ve en az 2 GB ramı olan, en az 4 megabit internet
bağlantısı ile kulaklık!] ve mikrofonlu bilgisayar,
2- En az 2 mega piksel harici webcam,
3- Salon büyüklüğüne göre 100 kişilik yada daha az kapasiteli salonlarda en az 2500 ANSİ LÜMEN. 100 ve daha üzeri kapasitesi olan salonlarda ise en az 3500 ANSİ LÜMEN gücü olan ve DLP teknolojisine sahip projeksiyon cihazı,
4- Salonlarda ses düzeni.
5 Bütün bu cihazların bağlanacağı kesintisiz güç kaynağı.
Ayrıca e-konferans salonları eğitime elverişli olacak şekilde düzenlenmelidir.
Sözü edilen konferans salonlarıyla ilgili karşılaşılabilecek her lüriü sorunun çözümü için Bakanlığımız Bilgi işlem Grup Başkanlığı İle iletişime geçilecektir.
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
 
projeksiyon neden bağlanmasın? Bağlıyorumda bağlanması gereken ilk cihazlardan birisi
 
Hocam büyük bir bilgisayar toptancısı söylemişti bana bunu. Ayrıca internette yaptığım araştırmada şu bilgiye ulaştım.

Lazer yazıcılar, fotokopi makineleri, elektrikli ısıtıcılar, soba, vantilatör, klima gibi cihazlar yada aydınlatma cihazları KGK'ya bağlanmaz. Bu tür cihazlar daha çok rezistif yük oluştururlar, kalkış akımları fazladır ve KGK'nın ısınmasına yada ilk açılış sırasında zarar görmesine sebep olurlar. Zaten KGK'nın amacı bu tür cihazları korumak değildir.
 
Projeksiyon lambaları 185watt civarında güç çeker. Ups cihazlarından da bu yükü taşıyabilecek kapasitede ürün tercih edebilirsiniz. Ayrıca line interaktif ups lerden değil de online çalışan ups lerden kullanırsanız projektör daha sağlıklı olacaktır.
 
Geri
Üst