Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Üniversitelerden hükümete Fatih Tableti raporu

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında samil tarafından paylaşıldı.

1. samil

samil Seçkin Üye Seçkin Üye

Anadolu, Atılım, Boğaziçi, Bilkent, Hacettepe,ODTÜ, Yıldız, Yüzüncü Yıl üniversiteleri ve Hisar Okulları'ndan bir grup akademisyen Fatih Projesi hakkında hükümete tavsiyeler içeren bir rapor yayımladı. Bu raporda bizi ilgilendiren bölümler bulunmaktadır.
    • BT öğretmenlerine bu cihazlarin etkin kullanımı anlamında büyük gorevler düşmektedir. Bu kapsamda öğretim teknolojileri konusunda uzman olan bu öğretmenlerin sorumlulukları artırılmalı ve daha net bir görev tanımı ile okullarda daha etkin çalışmalarına olanak sağlanmalı. Bu noktada Anadolu'da hala daha ciddi bir öğretmen ve öğrenci kitlesinin sınırlı bilgisayar okur yazarlığı kabiliyetlerine sahip olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir. BT anlamında bu öğretmenlerimize ciddi görevler düşmektedir.
    • Bireyleri bilgi teknolojileri üreticileri haline getirmek ya da bu bağlamdaki kültürü onların geliştirmelerini sağlamak için: 1) İlköğretim 5. sınıftan itibaren algoritma, bilişime giriş, bilgi teknolojilerine giriş ve uygulamalar, bilgisayar grafikleri ve düzenlenmesi, 2) Web sitesi geliştirme; 3) Veri tabanları oluşturma ve bunların kontrolü (ACCESS ve temel nesne temelli SQL komutları), 4) Veritabanlarıyla uzaktan (web arayüzüyle) iletişimi, 5) Animasyon ve oyun üretimi (ör. SCRACTH), 6) SmallBasic, Starlogo, ve BBB gibi ortamlarda program üretimi, temel eğitim içinde verilmelidir. Burada ifade edilenlerin müfredata alınması, bunların etkinliklerinin ve sınama durumlarının geliştirilmesi son derece hızlı yapılabilir.

Dikkate alınması gereken bir rapor bence

2. suckan10

suckan10 Seçkin Üye Seçkin Üye

bende beğendim. özellikle bize dikkat çektikleri için :++:

şu cümle nokta atış olmuş :
    Bu kapsamda öğretim teknolojileri konusunda uzman olan bu öğretmenlerin sorumlulukları artırılmalı ve daha net bir görev tanımı ile okullarda daha etkin çalışmalarına olanak sağlanmalı.

3. netame

netame Süper Üye Süper Üye

inşallah dikkate alınır

4. MEMEK

MEMEK Süper Üye Süper Üye

:+1: :+1:

5. furkan4304

furkan4304 Seçkin Üye Seçkin Üye

herkes bilgisayar kullanmayı biliyormuş nasıl olsa.raporu dikkate alırlarmı acaba? :?: :?:

6. barthez

barthez Süper Üye Süper Üye

Ben biliyorum bunları, okuması gerekenler okusun ve ciddiye alsınlar. :verymad:

7. fenji2014

fenji2014 Aktif Üye

ya sabıır sabır sabır..[​IMG]

8. sami55

sami55 Seçkin Üye Seçkin Üye

:+1: :+1: :+1:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal