Üniversitelerden hükümete Fatih Tableti raporu

Kodla Büyü

samil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Anadolu, Atılım, Boğaziçi, Bilkent, Hacettepe,ODTÜ, Yıldız, Yüzüncü Yıl üniversiteleri ve Hisar Okulları'ndan bir grup akademisyen Fatih Projesi hakkında hükümete tavsiyeler içeren bir rapor yayımladı. Bu raporda bizi ilgilendiren bölümler bulunmaktadır.
• BT öğretmenlerine bu cihazlarin etkin kullanımı anlamında büyük gorevler düşmektedir. Bu kapsamda öğretim teknolojileri konusunda uzman olan bu öğretmenlerin sorumlulukları artırılmalı ve daha net bir görev tanımı ile okullarda daha etkin çalışmalarına olanak sağlanmalı. Bu noktada Anadolu'da hala daha ciddi bir öğretmen ve öğrenci kitlesinin sınırlı bilgisayar okur yazarlığı kabiliyetlerine sahip olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir. BT anlamında bu öğretmenlerimize ciddi görevler düşmektedir.
• Bireyleri bilgi teknolojileri üreticileri haline getirmek ya da bu bağlamdaki kültürü onların geliştirmelerini sağlamak için: 1) İlköğretim 5. sınıftan itibaren algoritma, bilişime giriş, bilgi teknolojilerine giriş ve uygulamalar, bilgisayar grafikleri ve düzenlenmesi, 2) Web sitesi geliştirme; 3) Veri tabanları oluşturma ve bunların kontrolü (ACCESS ve temel nesne temelli SQL komutları), 4) Veritabanlarıyla uzaktan (web arayüzüyle) iletişimi, 5) Animasyon ve oyun üretimi (ör. SCRACTH), 6) SmallBasic, Starlogo, ve BBB gibi ortamlarda program üretimi, temel eğitim içinde verilmelidir. Burada ifade edilenlerin müfredata alınması, bunların etkinliklerinin ve sınama durumlarının geliştirilmesi son derece hızlı yapılabilir.

Dikkate alınması gereken bir rapor bence

bende beğendim. özellikle bize dikkat çektikleri için :++:

şu cümle nokta atış olmuş :
Bu kapsamda öğretim teknolojileri konusunda uzman olan bu öğretmenlerin sorumlulukları artırılmalı ve daha net bir görev tanımı ile okullarda daha etkin çalışmalarına olanak sağlanmalı.

suckan10' Alıntı:

Bu kapsamda öğretim teknolojileri konusunda uzman olan bu öğretmenlerin sorumlulukları artırılmalı ve daha net bir görev tanımı ile okullarda daha etkin çalışmalarına olanak sağlanmalı.
:+1: :+1:

herkes bilgisayar kullanmayı biliyormuş nasıl olsa.raporu dikkate alırlarmı acaba? :?: :?:

Ben biliyorum bunları, okuması gerekenler okusun ve ciddiye alsınlar. :verymad:

ya sabıır sabır sabır..
hardware.gif

suckan10' Alıntı:

:+1: :+1: :+1:

Geri