Ultrasurf Engelleme

Kodla Büyü

aslicakir

Site Gezgini
Arkadaşlar öğrenciler ultrasurfla engelli sitelere girebiliyorlar, ultrasurf çalıştırdıklarında proxy ayarlarıda değişiyor doğal olarak ve ultrasurf çalıştırmadığınızda internete girilmiyor,tekrar ayarları değiştirmek gerekiyor.
Tahtalara deep freze tarzı Toolwiz Time Freeze programı kurdum,tahta tekrar açıldığında ayarlar yerine geliyor,fakat yinede ultrasurf programına engel olacak mantıklı bir yöntem bulamadım hala,siz bu sorunu nasıl hallediyorsunuz. yardımlarınızı bekliyorum..

Ultrasurf Engelleme programı deepfrezden sonra kur yani bilgisayar her açıldığında Ultrasurf Engelleme programı kurulsun

bt3468' Alıntı:
Ultrasurf Engelleme programı deepfrezden sonra kur yani bilgisayar her açıldığında Ultrasurf Engelleme programı kurulsun

ben anlatamadım derdimi sanırım hocam ultrasurf engellemek için program var mı ben onu soruyorum

Hocam bunu gpedit.msc ile yapabilirsiniz.

Çalıştır->Gpedit.msc
Bilgisayar Yapılandırması->Güvenlik Ayarları->Yazılım Kısıtlama İlkeleri

Eğer daha önce bir kısıtlama belirtmediyseniz sağ tarafta sarı ünlem işareti ve "Yazılım kısıtlama ilkesi tanımlanmadı" ifadesini göreceksiniz.

Sol taraftaki "Yazılım kısıtlama ilkeleri" seçeneğinin üstünde sağ tuşa basın. Çıkan menüde "Yeni İlkeler Oluştur" deyin.
Sağ taraftaki ünlem işareti kalkacak ve "Ek kurallar" şeçeneği gelecektir. Ek kuralların içine girin.
Boş bir yerde sağ tuşa basın. Yeni karma kural deyin.
Karma kuralla çalıştırılabilir dosyaları engelleyebilirsiniz. Gözat deyip ultrasurf ün exe dosyasını gösterin. Tamam dediğinizde o exe dosyasını engelleyecektir. Böylece o dosyanın ismini bile değiştirseler o program engellenmiş olur.
Bu kuralın aktif hale gelmesi için gpedit.msc nin kapatılması veye bilgisayarın yeniden başlatılması gerekir. Örneğin Xp de gpedit.msc kapatılır kapatılmaz bu kural devreye girer. Windows 7 de bilgisayarın yenider başlatılması gerekebilir.

İstenirse bu engellemeler ebeveyn denetimi ile de yapılabilir. Ancak benim anlattığım yöntemde kullanıcı hesaplarıyla ilgili bir ayar yapmanız gerekmez. Ben bu yöntemle çocukların bazı oyunları oynamasını ve elle virüsün çalışamaz hale gelmesini sağlıyordum...

Dosyanın çalışabilmesi için farklı bir versiyonun olması gerekir. Aynı dosyaya çift tıklarlarsa kesinlikle çalışmaz.

ultrasurf portable olarak da istenilen yere götürülebildiği için gpedit çözümü kalıcı olmayacaktır.

netsupport protect yazılımı kullanarak exe çalıştırılmasını engelleyebilirsin.

hocam ben ultrasuft problemini şöyle çözdüm. antiultrasuft diye bir program var. tahtalara onu kurdum. daha sonrada net support protect dende görev yöneticisini kapattım ( çocuklar görev yöneticisinden programı kapatmasın diye ) birde başlattan programlardan programın ismini sildim. şimdilik sorunu çözdüm sanırım :D

ok_series' Alıntı:
hocam ben ultrasuft problemini şöyle çözdüm. antiultrasuft diye bir program var. tahtalara onu kurdum. daha sonrada net support protect dende görev yöneticisini kapattım ( çocuklar görev yöneticisinden programı kapatmasın diye ) birde başlattan programlardan programın ismini sildim. şimdilik sorunu çözdüm sanırım :D
ultrasurf programını herhangi bir yerden çalıştırabildikleri için bu daha mantıklı bir çözüm gibi görünüyor, ama sanki antiultrasurf denemiştim de bir işe yaramamıştı gibi geldi, yinede tekrar deneyeyim, fakat bu durumda öğrenciler direk proxy ayarını eliyle girerlerse napıcaz :) Amaaaan boşver girerlerse girsinler de diyemiyorum, zaten idareye derdini anlatmak da bir dert, kendi okulumda derse girip başka okulun bu problemleriyle uğraşmak çok zor oluyor gerçekten :cry:

bu konuyu bedne merakla takibe aldım. bende cok arastırdım. ben bilgisayarda exe çalişmasını engeleyecek izin verilen exe leri çaliştiracak bir pro aradım ama bulamadım

Ultrasufru çözseniz gider başka bir proxy programı bulur kurarlar :) Yap(a)mazlar demeyin yapıyorlar :)

ok_series' Alıntı:
daha sonrada net support protect dende görev yöneticisini kapattım

hocam bunu nerden yapıcaz resimli anlatım varmı? ben hiç kullanmadım bu netsupportu..hatta deepfreeze özelliğini açınca öğretmenler d sürücüsüne kayıt yapabilirlermi dosyalarını? sürücülere ait engelleme varmı öyle bi seçenek?

Hocam öğrenciler netsupport protecti de devre dışı bırakabiliyorlar.Nasıl yaptıklarını henüz çözemedim ama geri yükleme de kapalı olmasına rağmen devre dışı bırakabiliyorlar.

Ultrasörf için değil ama HotspotShield için bir koruma yapmıştım. Bilgisayarıma hotspot programını kurarak internete bağlandım ve yanlış hatırlamıyorsam netstat komutu ile programın hangi portları kullandığını öğrendim. Daha sonra modem üzerinden ilgili portlara Firewall kuralı ekledim.

myesil' Alıntı:
Ultrasörf için değil ama HotspotShield için bir koruma yapmıştım. Bilgisayarıma hotspot programını kurarak internete bağlandım ve yanlış hatırlamıyorsam netstat komutu ile programın hangi portları kullandığını öğrendim. Daha sonra modem üzerinden ilgili portlara Firewall kuralı ekledim.
sayın hocam
nasıl yaptığını anlatabilirmisiniz.
iyi çalışmalar

bahhele' Alıntı:
ok_series' Alıntı:
daha sonrada net support protect dende görev yöneticisini kapattım

hocam bunu nerden yapıcaz resimli anlatım varmı? ben hiç kullanmadım bu netsupportu..hatta deepfreeze özelliğini açınca öğretmenler d sürücüsüne kayıt yapabilirlermi dosyalarını? sürücülere ait engelleme varmı öyle bi seçenek?
hocam bu linkteki 7. madde de gösteriyor hocam
link : http://www.bilgisayarbilisim.net/fa...-protect-sifre-degistirme-islemi-t108813.html

omd' Alıntı:
Ultrasufru çözseniz gider başka bir proxy programı bulur kurarlar :) Yap(a)mazlar demeyin yapıyorlar :)
Proxy ayarlarının elle değiştirilmesini engelleyebiliyoruz gpedit.msc den. Onunla ilgili ayar var, öncelikle ultrasurf'e kalıcı bir çözüm bulmak lazım.

omd' Alıntı:
eğer zaten proxy ayarlarını değiştirmeyi, netsupportu devre dışı bırakmayı biliyorlarsa bırak dağınık kalsın :)

Ultrasurf'ü engellemek için:
1-Windows7 de Ultrasurf'ün kurulumunu engellemek için Applocker fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
Konuya ilişkin Google bir çok site var,örneğin;
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_7/archive/2010/03/14/windows-7-applocker-kullanimi.aspx
http://ortacdemirel.com/windows-7-applocker/

2- Winxp de ultrasurf ü engellemek için gpedit.msc den Yazılım kısıtlama ilkesi kullanılarak yazılımın yüklenmesi engellenebilir.

Herhangi bir programın kurulması ve çalışmasını yazılımla engellemek isterseniz Faronics Anti-Execute prrogramını bilgisayarınıza kurarak White-list yada Black List tanımlayarak istenmeyen programların kurulmasını ve çalıştırılmasını engelleyebilirsiniz.

İnternetten ultrasurf ve benzeri programları engellemek için handycafe nin filtre programini kullanabilirsiniz.
http://www.filtreprogrami.com/

Filtre programi tamamen ücretsizdir.ben su an lab da kullanıyorum.gayet etkili bir filtre.kurulum ve kullanımı da çok basit.
umarım sorularınıza yanıt olmuştur.

Geri