Ulaştırma bakanlığı bilgisayarları

Kodla Büyü

duyu80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu ulaştırma bakanlığının bt sınıflarındaki bilgisayarlarında vista yüklü biliyosunuz.Onlara xp kurmak istiyorum ama kurulum başlattıktan sonra mavi ekrana düşüyor.Güvenlik kartını kaldırdığım halde..bunu daha önce yapan yada bir fikri olan var mı

hovam o kasalar yani driverlar vista uyumlu. o yüzden xp'ye çevirmen zor gözüküyor.eğer bi yolunu bulur da yaparsan şayet, beni de bilgilendirirmisin çünkü aynı sorun bende de var.

ben değiştirdim hocam söylediğiniz gibi bir sorunla karşılaşmadım ama bize ana kart cd si verilmediği için sürücüleri yükleyemedim daha doğrusu uğraşmak istemedim ama xp güzel çalışıyordu bir süre sonra tekrar vistayı yükledim bahsettiğin sorun sizin cd den falan yada başka bir nedenden kaynaklanıyor olabilir

hocam ulaştırma bakanlığının gönderdiği uniq bilgisayarların imaj cdleri var. bende vista da problem yok. geçen haftalarda öğrencilere vista kurulumunun uygulamasını yaptırmak için bilgisayarları yeniden yükledik faqkat bu sefer güvenlik kartlarını çalıştıramadım ben de :(
ws lite güvenlik kartlarının driverlarını buldum kuruyorum bios ayarlarını da yaptım ama hala aktif değil. o yüzden deepfreeze'in vista uyumlu versiyonunu arıyorum. ya da güvenlik kartlarının probleminin çözümünü arıyorum. bu konuda yardımcı olabilecek olanlarda vardır umarım :roll:

hocam ben ws lite güvenlik kartları bende hep sorun çıkardı bende söktüm ya makinalar açılmadı ya birşey yükletmedi ama image dvd lerinden kurulum yapamıyorum ghoster.txt hatsı veriyor eğer kurulum yapabilen varsa dvd lerini bizle paylaşırsa sevinirimmm..

Geri