(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Hocam mobil uygulamanın çalışması için bağlantı (kablolu, kablusuz veya mobil hat) zorunluluğu yoktur.
"Mobil uygulamayı çalıştıramadım" derken biraz bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışayım.
hocam sorunu çözdüm mobil uygulamada kaydetmek için disk butonuna basmıyormuşum...yalnız bikaç tahtada şöyle oluyor tahta açma düğmesine bastıktan sonra ekilit açma ekranında imleç donuk kalıyor dolayısı ile açamıyoruz..bu programdan kaynaklı mı imlecin direk donması?

hocam sorunu çözdüm mobil uygulamada kaydetmek için disk butonuna basmıyormuşum...yalnız bikaç tahtada şöyle oluyor tahta açma düğmesine bastıktan sonra ekilit açma ekranında imleç donuk kalıyor dolayısı ile açamıyoruz..bu programdan kaynaklı mı imlecin direk donması?
Hocam ayarlarda bu durum için iki farklı seçenek var. Gecikmeli ve tekrar şeklinde. Bu seçenekleri denediniz mi?
Ayarlar -> kilit ekranı sekmesinde görürsünüz
Tabi burada değişiklik yaptıktan sonra akıllı tahtalarda ayarları güncellemeyi unutmayın.

Ekli dosyalar

• kilit-ekrani-ayar.png
    kilit-ekrani-ayar.png
    17.4 KB · Görüntüleme: 91
Hocam ayarlarda bu durum için iki farklı seçenek var. Gecikmeli ve tekrar şeklinde. Bu seçenekleri denediniz mi?
Ayarlar -> kilit ekranı sekmesinde görürsünüz
Tabi burada değişiklik yaptıktan sonra akıllı tahtalarda ayarları güncellemeyi unutmayın.
hemen seçeneğinde de gecikmeli seçeneğinde de oldu

Faz1 win 7 tahtalarda kullanmaya başladım. Ağda birbirini görmüyor onu düzeltemedik.Ama şuan randımanlı çalışıyor.

Faz1 win 7 tahtalarda kullanmaya başladım. Ağda birbirini görmüyor onu düzeltemedik.Ama şuan randımanlı çalışıyor.
Hocam ana bilgisayarda bilgisayarımda sol tarafta kısmından tahtaları görüyor musunuz.
Geçen hafta göremediğinizi söylemiştiniz. Eğer kısmında tahtalarınızı görmüyorsanız öncelikle bunu halletmeniz lazım. Yerel ağınızla ilgili işlem yapmalısınız. Örneğin ağ bulmayı açma gibi.
Yerel ağınızdaki sorunu hallettikten sonra e-kilit ile ilgili işlem yapmak gerekir.

Hocam ana bilgisayarda bilgisayarımda sol tarafta kısmından tahtaları görüyor musunuz.
Geçen hafta göremediğinizi söylemiştiniz. Eğer kısmında tahtalarınızı görmüyorsanız öncelikle bunu halletmeniz lazım. Yerel ağınızla ilgili işlem yapmalısınız. Örneğin ağ bulmayı açma gibi.
Yerel ağınızdaki sorunu hallettikten sonra e-kilit ile ilgili işlem yapmak gerekir.
yok hocam tahtalar gözükmüyor. Ağ bulmayı vs. her şeyi denedim sanırım ağlar birbirinden farklı.

Hocam tekrar modunu seçtiğinizde program kendisi imleci hareket ettiriyor. Ama çözüm bulduysanız sorun yok.
Hayır hocam değiştirmek zorunda değilsiniz. Sınıf ismi kısmı boş iken yandaki güncelleme tuşuna bastıysanız uyarı vermiştir. İsim değiştireceğiniz zaman yeni ismi yazıp (en az 2 karakter) sağdaki tuşa basmalısınız.
hocam gecikmeli modunda masaüstü ekranı gelir gelmez imleci ounatınca sorun düzeliyor...bi sorum daha olacak güncelleme için yönetici diskini taktığımda en alt satırda sınıf adı çok kısa gibi bişey yazıyor ben sınıf adlarını 9A 9b yazmıştım değiştirmek zorunda mıyım?

iyi akşamlar arkadaşlar. okuldaki akıllı tahtada windows 8 yüklü. (Faz 2). tahta flash bellek olmadan acıldıktan 30 saniye sonra tahtanın kapanması için geri sayım başlıyor. sıkıntı geri sayım başlamadan önceki 30 saniye açık kalan sürede çocuklar itunes midir nedir o siteye giriyor ve bir müzik açıyorlar . daha sonra 30 saniye sonra geri sayım başlıyor ve tahta kapanıyor ama tahta kapalı olsada müzik çalıyor. şu usb takmadan önceki 30 saniye bilgisayarın açık kalma süresini nasıl kısaltabiliriz. yada bu itunes mi nedir bu sitenin meb tarafından yasaklanmasını nasıl sağlarız

Son düzenleme:
iyi akşamlar arkadaşlar. okuldaki akıllı tahtada windows 8 yüklü. (Faz 2). tahtada ETAnahtar v1.3 kilit kurulu. tahta flash bellek olmadan acıldıktan sonra e kilit 30 sanite sonra devreye giriyor ve tahtanın kapanması için geri sayım başlıyor. sıkıntı geri sayım başlamadan önceki 30 saniye açık kalan sürede çocuklar itunes i nedir o siteye giriyor ve bir müzik açıyorlar . daha sonra 30 saniye sonra geri sayım başlıyor ve tahta kapanıyor ama tahta kapalı olsada müzik çalıyor. şu usb takmadan önceki 30 saniye bilgisayarın açık kalma süresini nasıl kısaltabiliriz. yada bu itunes mi nedir bu sitenin meb tarafından yasaklanmasını nasıl sağlarız
Hocam yanlış konuya yazdınız sanırım.

Merhabalar arkadaşlar,
İOS için web tabanlı bir çözüm oluşturmaya çalıştım. İphone 6 ve iPhone 7 de safari ile denedim. Şuan hata kontrolü vs. detaylı değil ama android uygulamadaki gibi ilk önce Ana programda mobil anahtar ekleyip çıkan karekodu okutarak ayarları yapıyoruz. Sonrasında kilit açmak için kullanılabilir. Web tabanlı olduğu için telefonda internet bağlantısı gerekiyor tabi.
Kolay erişilebilmesi için safari de ana ekrana kısayol ekleyebilirsiniz.
https://mehcan.net/e-kilit/anahtar.php

Son düzenleme:
Hocam tekrar modunu seçtiğinizde program kendisi imleci hareket ettiriyor. Ama çözüm bulduysanız sorun yok.
Hayır hocam değiştirmek zorunda değilsiniz. Sınıf ismi kısmı boş iken yandaki güncelleme tuşuna bastıysanız uyarı vermiştir. İsim değiştireceğiniz zaman yeni ismi yazıp (en az 2 karakter) sağdaki tuşa basmalısınız.
hocam her 3 modda da denediğimde dokunmatik donuyor, imleç hareket etmiyor başka ne yapabilirim?
bir de ana programın olduğu tahta diğer tahtaların kullanımı için her zaman açık olmak zorunda mı?çünkü ana programın yüklü olduğu tahta kapalıyken diğer tahtaların e kilit açılış sayfasının üstünde bağlı değil yazıyor

hocam her 3 modda da denediğimde dokunmatik donuyor, imleç hareket etmiyor başka ne yapabilirim?
bir de ana programın olduğu tahta diğer tahtaların kullanımı için her zaman açık olmak zorunda mı?çünkü ana programın yüklü olduğu tahta kapalıyken diğer tahtaların e kilit açılış sayfasının üstünde bağlı değil yazıyor
Hocam şuan çözüm olarak o seçenekler mevcut. Sebebini tam olarak bilmediğim için başka ne yapılabilir bilmiyorum. Faz1 de kullanılan imajdan mı, faz1 donanımından mı kaynaklanıyor bilemiyorum. Birde faz1 lerin tümünde olsa yazılımsal diyeceğim ama bilemiyorum.

Ana program açık olmak zorunda değil hocam. Kilit ekranındaki sadece bilgi amaçlı.

Sayın hocam şöyle düşünüyorum faz1 tahta açılıp dokunmatik devreye girene kadar o sırada ekilit uygulamaları dondurup kendi ekranını devreye sokuyor olabilir mi yani ekilitin çalışma mantığı açılış ekranı geldiği sırada diğer tüm uygulamaları donduruyor olabilir mi tabi faz1 olunca imaj da yazılımsal olarak ağır geliyor bu yüzden olabilir..

Sayın hocam şöyle düşünüyorum faz1 tahta açılıp dokunmatik devreye girene kadar o sırada ekilit uygulamaları dondurup kendi ekranını devreye sokuyor olabilir mi yani ekilitin çalışma mantığı açılış ekranı geldiği sırada diğer tüm uygulamaları donduruyor olabilir mi tabi faz1 olunca imaj da yazılımsal olarak ağır geliyor bu yüzden olabilir..
Hocam başlangıçta sadece dokunmayı algılamak için kendini sisteme kaydeder. Diğer uygulamalara vs herhangi bir müdahalesi yoktur.

Aciiilllll
Arkadaşlar flaşlara kurduğum kilit programı flaşın içinde gözükmüyor normalde öyle mi olması gerekiyor. Yüklemede sorun yok ama göremiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Aciiilllll
Arkadaşlar flaşlara kurduğum kilit programı flaşın içinde gözükmüyor normalde öyle mi olması gerekiyor. Yüklemede sorun yok ama göremiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Hocam kilit programı flaşa kurulmuyor. Ana programdan yönetici diski oluşturup bu yönetici diski kullanarak tahtalara kuruyorsunuz.
Öğretmen anahtarı eklediğinizde ise flaşın içine küçük bir dosya aktarılır. Sistem dosyası olarak kaydedildiğinden göremeyebilirsiniz

Hocam merhabalar. Harika bir uygulama yapmişsiniz, tesekkurler.
Bir iki problemimiz var.
1-Ana Uygulamayi pc den nasil kaldirabiliyoruz?
2- Disk korumali olarak yaptigimiz yonetici flash diskini program dosyalarindan nasil temizleyebiliriz?
3- Ana pc ye prog. kurdum. Siniflara kurmaya basladim. Tahtalar hem kablo ile hem wifi ile bagliydi. Ethernet kablolarini sökunce tahtalari görmeye basladi. Tüm tahtalara kurdum, fakat simdi hic bir tahtayi gormuyor.
defalarca Yonetici diskiyle guncelledim. Ag ayarlarindan ag bulma acik tüm ayarlarda. Hem Ana Pc nin hem de akilli tahtalarin guvenlik duvarlari kapali. Baska hicbir degisiklik yapmamama ragmen kendi kendine tahtalari gormuyor simdi. ne yapabilirim? Bu arada tahtalar ag baglantilari uzerinden birbirini goruyor zaten.

1- kurulum dizininden silmeniz yeterli
2- yönetici diski eski haline almayı kastediyorsanız eğer flaş diskin kök dizinine sağ tıklayın özellikler de özniteliklerden kapalı olanları açabilirsiniz. (tam yolu hatırlamıyorum)
3- ana programı kurduğunuz pc adı ile akıllı tahtaların bağlanmaya çalıştığı pc adı aynı mı? Ayarlarda ana pc ismini değiştirdiyseniz akıllı tahtalar yeni pc ye bağlanmaya çalışırlar.
Hocam merhabalar. Harika bir uygulama yapmişsiniz, tesekkurler.
Bir iki problemimiz var.
1-Ana Uygulamayi pc den nasil kaldirabiliyoruz?
2- Disk korumali olarak yaptigimiz yonetici flash diskini program dosyalarindan nasil temizleyebiliriz?
3- Ana pc ye prog. kurdum. Siniflara kurmaya basladim. Tahtalar hem kablo ile hem wifi ile bagliydi. Ethernet kablolarini sökunce tahtalari görmeye basladi. Tüm tahtalara kurdum, fakat simdi hic bir tahtayi gormuyor.
defalarca Yonetici diskiyle guncelledim. Ag ayarlarindan ag bulma acik tüm ayarlarda. Hem Ana Pc nin hem de akilli tahtalarin guvenlik duvarlari kapali. Baska hicbir degisiklik yapmamama ragmen kendi kendine tahtalari gormuyor simdi. ne yapabilirim? Bu arada tahtalar ag baglantilari uzerinden birbirini goruyor zaten.

Merhaba hocam. Ben Faz1 Win10 yüklü tahtalarda sorunsuz kullanıyorum. Win7 yüklü tahtaya yüklediğimde donma sorunu yaşadım. İmaj ile alakalı muhtemelen.

1- kurulum dizininden silmeniz yeterli
2- yönetici diski eski haline almayı kastediyorsanız eğer flaş diskin kök dizinine sağ tıklayın özellikler de özniteliklerden kapalı olanları açabilirsiniz. (tam yolu hatırlamıyorum)
3- ana programı kurduğunuz pc adı ile akıllı tahtaların bağlanmaya çalıştığı pc adı aynı mı? Ayarlarda ana pc ismini değiştirdiyseniz akıllı tahtalar yeni pc ye bağlanmaya çalışırlar.
1 ve 2 ok hocam.
3 için, Evet, ana programdaki seceneklerden adini degistirdim, ama tahtalari da guncelleyince baglanir diye dusunmustum. Sanirim ondan yapiyor. Bu alani boş birakip, yonetici flasini guncelleyip, bu flasla tahtalari tekrar guncellemek sorunu cozecek sanirim. Ana Pc nin windowsdaki adi ile, programda girdigim ad farkli. Bu adi degistirmek icin ise sanirim en iyi yol, direkt windows uzerinden ana pc'nin adini degistirmek.

Peki buna bagli bir soru daha sorsam size zahmet. Ana programi ayni anda 2 farkli Pc de aktif kullanabilir miyiz? mesela 2 ana PC nin de adini windowstan ayni yapsak? cakismaya sebep olur mu ki?

1 ve 2 ok hocam.
3 için, Evet, ana programdaki seceneklerden adini degistirdim, ama tahtalari da guncelleyince baglanir diye dusunmustum. Sanirim ondan yapiyor. Bu alani boş birakip, yonetici flasini guncelleyip, bu flasla tahtalari tekrar guncellemek sorunu cozecek sanirim. Ana Pc nin windowsdaki adi ile, programda girdigim ad farkli. Bu adi degistirmek icin ise sanirim en iyi yol, direkt windows uzerinden ana pc'nin adini degistirmek.

Peki buna bagli bir soru daha sorsam size zahmet. Ana programi ayni anda 2 farkli Pc de aktif kullanabilir miyiz? mesela 2 ana PC nin de adini windowstan ayni yapsak? cakismaya sebep olur mu ki?

Hocam ayarlardaki ana pc ismi alanı windows ismini değiştirmez. Ana programı başka bir bilgisayara kurmak istediğinizde, akıllı tahtalara yeni pc ismini gönderebilmek için. Tek amacı bu.

Muhtemelen çakışma olacaktır. Olmasa bile Ayarlar, duyurular vs bölünecektir bu durumda. Ana programın birinde farklı duyuru ayar vs olacak diğerinde farklı

mehcan kardeşim, böyle bir programı oluşturup bizlere kullanıma sunduğun için teşekkür ediyorum.

Programla ilgili yukarıda bahsedildi mi bilmem (hepsini okumaya fırsatım olmadı) Faz 1 lerde duyuru ekranında ki her zaman olmuyor , dokunmatik kilitleniyor ve mobil anahtarla açmak mümkün olmuyor. Tekrar tekrar başlat dediğimizde ancak mobil anahtar ile açabiliyoruz. Bunun bir çözümü var mı?

Hocam selam.
Programı ana bilgisayarda çalıştırıyorum. Flash diski anahtar ekleden NTFSye dönüştürüp > Güvenli disk oluştura tıklayıp (tıklamayıp da denedim) >Anahtar oluştur diyorum. Anahtar oluştu görünüyor ama içerisinde GDosyalar klasörü boş görünüyor. Ne yaptıysam bu aşamayı geçip yönetici diski oluşturamadım. Yönetici diski oluşturmak istediğimde algılanmadı uyarısı veriyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    69.8 KB · Görüntüleme: 38
mehcan kardeşim, böyle bir programı oluşturup bizlere kullanıma sunduğun için teşekkür ediyorum.

Programla ilgili yukarıda bahsedildi mi bilmem (hepsini okumaya fırsatım olmadı) Faz 1 lerde duyuru ekranında ki her zaman olmuyor , dokunmatik kilitleniyor ve mobil anahtarla açmak mümkün olmuyor. Tekrar tekrar başlat dediğimizde ancak mobil anahtar ile açabiliyoruz. Bunun bir çözümü var mı?
Hocam bu sorun için ayarlarda gecikmeli ve tekrar olmak üzere iki seçenek var. Bu ayarları yapıp tahtalarda ayarları güncelleyip deneyin.
Bu sorun tüm faz1 lerde olmadığı için kullanılan imajdan kaynaklandığını düşünüyorum. Daha doğrusu imajda kullanılan dokunmatik sürücüsünden kaynaklanıyor olabilir. Faz2 de sorun yok zaten. Faz1 de win8 win10 imajlar kullanıldığında da sorun yok. Faz1 Win7 imajların bazılarında oluyor bu sorun.
Bir sonraki güncellemede gecikmeli başlangıç için süre ayarı ekleyeceğim. İnşallah bu çözüm olur.

Geri