tv ve fotoğraf makinesi önerileriniz?

Kodla Büyü

ttalan46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eve tv alacağım ama alırken dikkat etmem gerekenler nelerdir?bana tavsiye edeceğiniz tv varmı?(Fiyat aralığı 1000TL -2500TL arası)
Birde fotoğraf makinesi alacağım.Bu konuda da önerilerinizi bekliyorum (Fiyat aralığı 500TL -1000TL arası)

hocam tv için bir şey diyemeyeceğim ama alacağın fotoğraf makınası kesinlikle canon marka olsun derim.yok ucuz mus yok kampanya imiş mp yüksekmiş aldanma der canon u öneririm..

hocam tv dikkat etmen gereken lcd için
full hd özelliği var deniyor ama türkiyede şu an bu tür yayın yok 1-2 seneye kadar olur
önemli olan tepkime süresi, kontrnas, usb girişi, hdmı girişi bunlara dikkat et
birde hocam kulanacağın odaya göre boyut belirle. küçük odada büyük boyut iyi olmuyor
marka dersen panosonic ve samsung tek
ama vestel de fena sayılmaz

TV için hala LCD leri tavsiye ederim fiyatı sebebiyle. Samsung tavsiye olunur. (Samsung için; İthalatçısı Anadolu Elektronik olmasına dikkat, garanti ve servis için) Boyutu odanın büyüklüğüne göre seçmelisin. 100 Hz ve üstü olsun. HD Ready alma derim. Artık yayınlar HD ye dönüyor. Diğer özellikleri bir çoğunda benzer yada birbirine yakın.
Fotoğraf makinası içinde; kullanım amacına göre değişiyor. Çantasından çıkar çek; ayar, ışık, .. özellikleriyle uğraşma diyorsan da; Sony nin T serisinden fiyatı ve özellikleri sana uygun olanını seç derim. Kaliteli, kolay, şık ve memnun kalacağın bir seri. İkisinide kısa zaman önceye kadar yaptığım araştırmalar sonucu verdiğim kararlar olarak paylaşmak istedim. Kolaylıklar..

vestel mi
hocam arkadaşların evindeki vestel, tv deki herkes bodur, basık, kalçalı gözüküyor :)

tabi lcd lerde genel bir durum ama vestelde fazlasıyla var gibi geldi bana yani

foto mak. kodak kullanıyorum ben memnunum

Hocam fotoğraf makinası için ilginize bağlı derim ben canon 450D aldım memnunum ama şöyle diye bilirim eğer amatör ilgileniyorum, sağda solda taşıyacağım diyorsanız küçük bir makina alın canon G9 ya da G10 olabilir,ama ben uğraşacağım objektifi değiştireceğim profesyonel uğraşacağım derseniz canon ya da nikon alın derim.Başka markalarla kafanızı karıştırmayın.

TV olayına gelince ben yeni Sony aldım memnunum,alırken film göstersin filan derseniz LG 7000 ya da Samsung 6 serisini tavsiye ederim.Ama bende çok araştırdım her firmanın aynı işi yapan farklı isimde özellikleri var.Ben size eğer paraya kıyacağım filmde izlerim diyorsanız buları tavsiye ederi ama bence laptopu bağlamak daha mantıklı hemde 300TL daha ucuzdur.Onun haricinde Sony,Samsung,LG fark etmez zaten HD yapan birkaç kanal var onlarda dijiturk ya da d-smartta.
istanbulbilisim in sitesine bakın en uygun fiyatlar orada.

Geri