TV Görüntüsünü Aktarmak

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Okulumuzda 3 HDMI girişi olan bir TV var, HDMI olan bir dizüstü bilgisayarın görüntüsünü bu TV'ye HDMI ile aktardık, acaba bu TV'deki görüntüyü başka TV'lere de aktarabilir miyiz, yani başka bilgisayar kullanmadan. Çünkü 2 tane daha HDMI girişi var bu TV'nin.
Teşekkür ederim.

Aktaramazsın ama eğer dizüstüne HDMI destekli bir switch takarsan buradan diğer TVlere aktarabilirsin ama TV yakın olmalı çünkü kablo çekeceksin.
Buna benzer bir ürün kullabilirsin.
Tıkla.

Ekli dosyalar

• 8938502127666.jpg
    8938502127666.jpg
    37.8 KB · Görüntüleme: 44
Aktaramazsın ama eğer dizüstüne HDMI destekli bir switch takarsan buradan diğer TVlere aktarabilirsin ama TV yakın olmalı çünkü kablo çekeceksin.
Buna benzer bir ürün kullabilirsin.
Tıkla.
Çok teşekkür ederim hocam, ne kadar yakın olmalı? Dizüstü giriş katta, diğer TV'ler üst katlara yerleştirilecek ama aynı seviyede olacak yani biri bir uçta diğeri farklı uçta olmayacak aynı seviyede olacaklar.

Metraj artarsa görüntüde bozulma yaşanabilir baktim 40 mt kadar kablolar varmış ama görüntü kalitesi nasıl olur bilemiyorum. Eğer aynı hizada 3 kat ise her kat 3 metre olursa ve köşe dönüş girmez ise size 15 metre veya 25 metrelik kablolar yeterli gelir genede kablo çekeceğiniz yerleri ölçün kabloları bu doğrultuda sipariş verin.

Eğer dijital pano sistemi tasarlıyorsanız ve TVlerde wifi varsa belki kablosuz olarakta görüntüyü ağ yoluyla aktarabilirsiniz. Ama bilgisayarın ekran görüntülerini paylaşacaksanız kablo iyi olur.

http://www.hepsiburada.com/alfais-a...c60z-rJ-cJoKZIA27ATINlfep9p8oj1BoCbcUQAvD_BwE
1 hdmi den 2 giriş almaya kalktım monitor için değil ama 1 tanesi bilgisayar ekranından Tv ye ( tek de çalışmıyor tv ye yansıtmıyor) 1 tanesi anycast dan Tv ye ama olmadı 1 uydudan tek tv ye çalıştırdım 2 si anycast ve uydu dan tv ye çalışmadı

Bu ürüne böyle yorum yapılmış, HDMI SWITCH işe yaramıyor mu demek istenmiş anlamadım?

http://www.hepsiburada.com/alfais-a...c60z-rJ-cJoKZIA27ATINlfep9p8oj1BoCbcUQAvD_BwE
1 hdmi den 2 giriş almaya kalktım monitor için değil ama 1 tanesi bilgisayar ekranından Tv ye ( tek de çalışmıyor tv ye yansıtmıyor) 1 tanesi anycast dan Tv ye ama olmadı 1 uydudan tek tv ye çalıştırdım 2 si anycast ve uydu dan tv ye çalışmadı

Bu ürüne böyle yorum yapılmış, HDMI SWITCH işe yaramıyor mu demek istenmiş anlamadım?
Ürün kalitesizdir yoksa sorunsuz görüntü alması lazım bu gibi ürünlerde genelde adaptörlü ürünler daha iyi olur. Almadan önce yorumları okuyun paranız boşa gitmesin yada ürün gelince iade etmek zorunda kalmayın benzer ürün kullanan varsa belki onlarda size ürünleri önerebilirler ben bu ürünlerden kullanmadığım için direk şu iyidir diyemiyorum.

Metraj artarsa görüntüde bozulma yaşanabilir baktim 40 mt kadar kablolar varmış ama görüntü kalitesi nasıl olur bilemiyorum. Eğer aynı hizada 3 kat ise her kat 3 metre olursa ve köşe dönüş girmez ise size 15 metre veya 25 metrelik kablolar yeterli gelir genede kablo çekeceğiniz yerleri ölçün kabloları bu doğrultuda sipariş verin.

Eğer dijital pano sistemi tasarlıyorsanız ve TVlerde wifi varsa belki kablosuz olarakta görüntüyü ağ yoluyla aktarabilirsiniz. Ama bilgisayarın ekran görüntülerini paylaşacaksanız kablo iyi olur.
Hocam XIBO CMS sistemi ile bilgisayardaki görüntüyü TV'ye aktardık, şimdi aynı seviyede ama üst katlardaki TV'lere de dizüstü bilgisayardaki görüntüyü aktarmak istiyoruz. Wifi ile nasıl aktarabilirim görüntüyü hocam?

Hocam XIBO CMS sistemi ile bilgisayardaki görüntüyü TV'ye aktardık, şimdi aynı seviyede ama üst katlardaki TV'lere de dizüstü bilgisayardaki görüntüyü aktarmak istiyoruz. Wifi ile nasıl aktarabilirim görüntüyü hocam?
Kablosuz olarak görüntü ve sesi aktarabilirsin ama benim bildiğim bu sistemle tüm masaüstüne ulaşamazsın.
tıkla.
324157913_tn50_0.jpg

Siz eğer tv monitör niyetine kullanacaksanız kablo ile bağlayın. Böylece her tür işlemi ekrana yansıtmış olursunuz.

Geri