Turkcell Vınn Kullananların Yardımı Gerekiyor

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Hocalarım Turkcell vınn kurduk hocalardan birinin bilgisayarına. Kurulumu sorunsuz yaptım. Turkcell Vınn simgesine tıklayıp programı açınca PIN kodu istedi girdim, kabul etti. Ama açılan pencerede BAĞLAN butonu pasif. Sorun nerde?

hocam profil var mı seçmek için eğer varda bağlanmıyorsa cihazı tekrar çıkar tak dene. zaten ben de deli oldum.keşke almasaydım diyorum.

hocam yeni profil oluşturuyosunuz oluştururken bi değer yazıyosunuz tam hatırlamıyorum. 3 gün önce başıma geldi müşteri hizmetlerini arayarak sorunu çözdüm. tam olarak ne yazdığımı hatırlasam söylerim vınnda yanımda olmadığı için söyleyemiyorum. müşteri hizmetlerini aatın hocam. 444 0 532.

blackpeace123' Alıntı:
hocam profil var mı seçmek için eğer varda bağlanmıyorsa cihazı tekrar çıkar tak dene. zaten ben de deli oldum.keşke almasaydım diyorum.
Evet hocam 3 adet profil var. Turkcell 3G, Turkcell 3G Statik IP ve Turkcell Internet yazıyor. Dediğiniz gibi Vınn'ı farklı USB girişlerine taktım ama hepsinde de BAĞLAN butonu pasif kaldı. İlgin için sağol hocam.

ukonar' Alıntı:
hocam yeni profil oluşturuyosunuz oluştururken bi değer yazıyosunuz tam hatırlamıyorum. 3 gün önce başıma geldi müşteri hizmetlerini arayarak sorunu çözdüm. tam olarak ne yazdığımı hatırlasam söylerim vınnda yanımda olmadığı için söyleyemiyorum. müşteri hizmetlerini aatın hocam. 444 0 532.
Hocam bahsettiğiniz değer APN ayarlarından girilip *99# gibi bir değier mi? Kullanıcı adı/şifre girişi de var orada, oraya ne yazılıyor? Hatırlasan da beni şu dertten kurtarsan :D

NET Framework bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor.Varsa da çalışılırlığını bir gözden geçirin.

Fender' Alıntı:
NET Framework bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor.Varsa da çalışılırlığını bir gözden geçirin.
2.yol Bilgisayarınızdan tamamen VINN programını kaldırın.Belgelerimden de silin.Kurulumu tekrar yapın.
3.yol Ayarlar seçeneğinden operatör seçiminin TURKCELL olduğunu görün ayrıca şebeke tipi sadece 3 G olsun.
4.yol müşteri temsilcileri.

ayarlardan yeni profil oluşturun yeni profil ismi kısmına bi isim yazarak ileri ye tıklayın, numara kısmına:*99# yazın, APN:mgb yazın tamamdır.

morportakal' Alıntı:
ayarlardan yeni profil oluşturun yeni profil ismi kısmına bi isim yazarak ileri ye tıklayın, numara kısmına:*99# yazın, APN:mgb yazın tamamdır.
evet bende 3 gün önce aramıstm müşteri hizmetlerini bunu dediler bağlandım

yeni profil oluşturup denedim

eski sürümü kaldırıp yenisi kurmayı denedim

modemi aygıt yöneticisinden silip denedim

vınn klasörünü silip denedim ama sonuç vermedi

638 uzak bilgisayar yanıt vermedi hatası veriyor.

xp yüklü makinede sorunsuz çalışıyr vın..

başka ne önerirsiniz?

çözüm : sistem geri yükleme yaptıktan sonra yeni sürüm yüklenince sorun çözüldü

Geri