Turkce Scratch ile kolay ve zevkli programlama

Kodla Büyü
Benim yaptığım bir kaç uygulama işinize yarar inşallah...

Ekli dosyalar

• bana ait.rar
    127.7 KB · Görüntüleme: 220
hastasıyız dede' Alıntı:
iyi oldu bu uygulama, çocuklara normal dersi bile anlatmak çok zorken vb anlatmak imkansız gibi bişey oluyor, zaten biliyorlar ya o yüzden dinlemiyorlar ya, sonra uygulama yaptırırken ben anlamadım deyip duruyorlar. bu uygulama en azından işimizi kolaylaştırır.

Hocam derste yaptığınız uygulamaları burada paylaşabilirmisiniz? Uygulamalar üzerinden gitmek daha güzel olacak. Ha deyince de uygulama çıkmıyor ortaya.

ben de anlatmaya başladım. Geri dönüş çok iyi. Öğrencilere basit bir kaç şey gösteriyorum onlar hayal gücünü kullanarak mükemmel projeler geliştiriyorlar. Hem eğleniyor hem öğreniyorlar. Beğendiğim projeleri okul web sitemizde yayınlayacağım.

bu konuyu plana alan arkadaslarımız varsa planlarını paylaşabılırlermı. planlarda etkınlık kısmında vb etkınlıklerı alınmıs 8 için. tsk.

Turkçe yazarak indirmenize gerek yok.ingilizce indirdikten sonra programa girin.Dünya işaretine tiklayin (sol üstte)oradan Türkceyi seçerek de yapabilirsiniz. :D :)

Türkce yazarak indirmenize gerek yok. Direk İngilizce indirin. Sonra programı açın . Sonra dünya işaretine tıklayın (sol üstte). Oradan Türkçeyi seçmeniz yeterli. :D :)

Arayüzü her geçen gün yeniliyorlar ve geliştiriyorlar. ,
Eğer proje başarılı olursa tüm çocuklar programcı olacak...

nerden indiğini ben neden bulamadım:(
---------------------------------------------------
***sonunda buldum:)) 1.4 son sürümü mü

arkadaşlar peki strach yada small basic basit programlama dili verirken görsel öğelerde önemli, öğrencileriniz hangi resim işleme programını kullanıyor? basit resim çizebilecekleri, kesebilecekleri bir programda olsun bilgisayarda istiyorum, hangisini kullanmalıyım tavsiye var mı?

elf.krc' Alıntı:
arkadaşlar peki strach yada small basic basit programlama dili verirken görsel öğelerde önemli, öğrencileriniz hangi resim işleme programını kullanıyor? basit resim çizebilecekleri, kesebilecekleri bir programda olsun bilgisayarda istiyorum, hangisini kullanmalıyım tavsiye var mı?

Scratch'ın kendi resim işleme editörü var. Karakter alanındaki, yıldız üzerindeki fırça simgesine tıklayınca açılıyor. Ek olarak hiç bir araca ihtiyaç olmadan düzenleme yapabilirler hocam.

hımm teşekkürler hocam daha pek inceleme fırsatım olmadı inceleyeceğim

özgür' Alıntı:
Arayüzü her geçen gün yeniliyorlar ve geliştiriyorlar. ,
Eğer proje başarılı olursa tüm çocuklar programcı olacak...
Evet ana siitedeki çalışmalar da çok güzel.

Geri