Turk.net yorum

Kodla Büyü

baysukru

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba,15 yıldır Evde Türk Telekom internetini kullanıyorum. Taahhütüm 1 ay sonra bitecek.Son zamlardan sonra çok fahiş fiyatlara gelmiş.Turk.net kullananlar varmı?Teknik anlamda sorunlar yaşarmıyım kararsız kaldım.Sonuçta alt yapıyı telekomdan alıyor.Kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Merhabalar, şuan ben Turknet kullanıyorum fiyat olarak turktelekomdan biraz daha az ama yıllık zam yapıyorlar türktelekomda 2 yıl taahhüt verirseniz fiyatı sabit kalır. Fakat her türlü türktelekomdan daha hızlı bir paketiniz olur. Aynı fiyata örneğin 35 Mbps türktelekomdan alırken turnette hızınız 1 Gbps olabilir. Yani evinizdeki hattın hızına bağlı olarak maksimum hız alırsınız. Teknik servis olarak direk canlı bir muhattabınız olmaz ama uygulamadan yada online işlemden kayıt bıraktığınızda işleminiz hemen ele alınıyor. Kısacası büyük bir sorun yaşamazsınız. Taahhüt olmadığından istediğiniz zaman ayrılma özgürlüğüne sahipsiniz. Peşin ödeme yaparsanız 12 ay boyunca fiyat sabit kalabiliyor. Ayrıca referans ile üye olursanız 1 faturanız ücretsiz olur bu indirimler 6 aya yayılır. Referens verdiğiniz kişide de yine bir fatura indirim alır.
Benim davet kodum, kullanmak isterseniz.
CRB49UI78LVB

Son düzenleme:
Ben de uzun zamandır Turknet kullanıcısıyım. Altyapı Türk Telekom olduğu için bazı arızalarda TT'nin insafına kalabiliyorsunuz ama fiyat/performans olarak bence en iyisi Turknet ve tarife karmaşası da yok. Hattınız en fazla ne verebiliyorsa onu veriyor ara tarifeler yok. Bir de GigaFiber çalışmaları var. Eğer o bölgelerde yaşıyorsanız hakkaten yaşadınız bir anda hızınız 1 Gbps oluyor ve fiyat aynı kalıyor. Son olarak diğer ISP'lerde görmediğim kendi routerınızı (veya modeminizi) alıp kullanabiliyorsunuz. Telekomun verdiği routera (modeme) bağımlı değilsiniz.

turknet pahalı, yarı fiyatına comnet e geçtim. 1 aydır bir sıkıntı yok. Aynı türknetteki gibi comnette de interneti kullanıyorum

Ben Türk Telekom'dan Türknet'e geçtim. Sanırım 3-4 sene oluyor. Hiç sıkıntı yaşamadım. Aynı hizmeti daha ucuza aldım ama şu anki güncel fiyatlara bakmak lazım. Çok sorun çıkarmayan bir alt yapınız varsa, Türknet zaten bu altyapıyı kullanacağı için sorun yaşama ihtimaliniz az.

Turk.net guzeldi ama zamlar tadını kaçırdı. Aynı hizmeti comnet ile çok daha ucuza alabiliyorum. Tek farkı burada önödemeli sistem var :)

Eğer fiber altyapınız varsa 100 Mbit alırsınız ki belki mantıklı olabilir. Ama VDSL olupta 35 ya da 50 gibi (max) hız alabiliyorsanız kesinlikle mantıklı değil. Çünkü tek paket var. O yüzden benim fikrim en yüksek hızı (Telekom altyapısında 100) alabiliyorsanız düşünebilirsiniz. Ama daha düşük hız alıyorsanız alternatiflere bakın derim.

Hocam ben Turk.Net gigafiber kullanıyorum. Altyapı varsa kesinlikle tavsiye ederim. 1 gbit download ve upload hızı mevcut.

4-5 ayda bir kafalarına göze zam yapmasalar iyi firma aslında. 16mbit internet veriyorlar fatura 250'yi geçti.🥹🥹

Çok teşekkürler arkadaşlar sanırım turknete geçiş yapacağım.Bulunduğum yer 100mb te kadar destekliyor diye biliyorum.Bakalım umarım sorun yaşamam.

Bu dönemde taahhütlü anlaşma yapmak daha iyi sanırım, türknet belki biraz daha hesaplı gibi ama yılbaşında zam yaparsa, ne kadar yapacağı da belli değil. Bi de yeni bişey çıkarmışlar bağlantı ücreti mi ne, onu da bi sorun bence

3 yıl kadar Türknet kullandım sorun yaşamadım. Canı sıkılıldıkça yaptığı zamlardan dolayı Gıbır.net'e geçtim. 1 yılı geçti sorun yaşamadım. Geçen gün 12 önödemeli sistemle 180 tl olarak sabitledik. 24 ay verecektim ama neyse dedim. 12 ay sonra bakarız duruma. Artık taahhüt devri bitti önödemeli dönemi başladı.

Comnet'e geçecektim ama para iadesi yok dediler onda dolayı cesaret edemedim. Gıbırnet güncel fiyat üzerinden hesaplama yapıp geri ödeme yapıyoruz dedi.

Modem işi nasıl oluyor? Biz mi alıyoruz? Fiber veya VDSL tarifelerde?
VDSL abonesi kendi modemini getiriyor. Fiber nakil ise zaten modem önceki firmanızın verdiği vardır. O devam ediyor. Yeni fiber başvurusunda sanırım fiber verirler. Fiber olunca modem hep firmanın. Aylık kira alıyorlar bir de modem için :D

sabit fiyat tarifesi bitmek üzere malesef 3.5 yıldır extranet kullanıcısıyım. tahahhüt olmasına rağmen 79 tl den 179 tl ye çıkartılar direk
bende tüketici mahkemesine verdim bakalım ne sonuç çıkacak.

Geri