Tubitak Ortaokullar Arası Proje yarışması Türkiye Finali ???

Kodla Büyü

merveogrtmn

Aktif Üye
Arkadaşlar daha önce tubitak Türkiye finaline gidenler tecrübelerini paylaşabilir mi? nerede kalıyorlar? yeme içme nasıl oluyor, 5. sınıftan çocuğum gidecek tedirginim daha küçük oralarda nasıl olacak? 5 gün kalacaklar, ilk üç gün sunum yazıyor, 3 gün boyunca jüriye mi sunacaklar? jüri denilen olay kaç kişiden oluşuyor. her birine ayrı ayrı mı sunacaklar,toplu mu? saat kaç aralığında orada olacaklar,Ankara'yı gezme imkanları olacak mı? kafamda bir sürü soru,şuan çok hevesli, çok mutlu ama Ankara dan morali bozuk gelecek diye tedirginim, ve haftaya bir sürü yazılıları kalacak, bu tubitak finallerini düzenleyenler,milli eğitimin çalışma takviminden habersiz mi anlamıyorum tam yazılı haftasında olacak iş mi, en azından en son hafta olsaymış

Son düzenleme:
Bizim lise finalleri ama işleyiş aynı diye tahmin ediyorum. İlk defa gidiyoruz biz de. Şehir içi ulaşım, kalacak otel, yeme içme gibi şeylerin hepsini Tübitak ayarlıyor zaten. Danışman öğretmen ve öğrenci maillerine bu bilgiler geliyor. 3 gün sergi, 4.gün jüriye sunum, 5.gün kapanış töreni olacak.

Teşekkür ediyorum hocam, Danışman öğretmenimiz dün itibariyle henüz kalacak yerin belli olmadığını söylemişti , otel mi olur yurt mu onu çok merak ediyorum. Yani otel olursa kendi proje arkadaşıyla kalırsa 2 çocuk daha iyi olur, ama yurt olursa hiç tanımadığı belki de yaşça onlardan büyük çocuklarla aynı odada kalacaklar,lavabolar -hijyen vs vs sıkıntı olur haliyle :confused:

Çok Teşekkür ediyorum bty016 hocam, dün öğleden sonra belli oldu iyi bir otelde kalacaklarmış , sevindim açıkçası. Katılan bütün öğrencilerimiz , çocuklarımız sağ salim gidip gelirler inşallah..

Daha önce lise yarışmasına katılmıştım hocam. Danışman öğretmenleri bir wp grubuna dahil edeceklerdir, ya da arayacakladır kaçta geleceğinize dair bilgi almak için. Otogar, gar ve havalimanında Tübitak' ın görevlileri servis araçlarını ayarlıyor ve konaklayacağınız yere kadar götürüyorlar. 3 sene önce tek oteldi ama geçen sene 3 otele ayırmışlardı. Yemekler ve servis yoğunluğundan böyle bir şey yaptıklarını söylemiştlerdi. 5 yıldızlı otellerde konaklanıyor. Her gün servisler alıp sergi alanına götürüyor. Daha önce colleziumdaydı geçen sene külliyede olmuştu. Sunumlar proje sayısına bağlı olarak ilk günden başlayabilir. Her gün belirli aralıklarla juriye çıkılıyor yine orada da görevliler var yardımcı oluyorlar. Öğle yemeği, konaklama servis gibi sorunlar hiç olmadı umarım bu sene de olmayacaktır. İçiniz rahat olsun bence güzel sonuçlar alıp geleceklerdir.

Daha önce lise yarışmasına katılmıştım hocam. Danışman öğretmenleri bir wp grubuna dahil edeceklerdir, ya da arayacakladır kaçta geleceğinize dair bilgi almak için. Otogar, gar ve havalimanında Tübitak' ın görevlileri servis araçlarını ayarlıyor ve konaklayacağınız yere kadar götürüyorlar. 3 sene önce tek oteldi ama geçen sene 3 otele ayırmışlardı. Yemekler ve servis yoğunluğundan böyle bir şey yaptıklarını söylemiştlerdi. 5 yıldızlı otellerde konaklanıyor. Her gün servisler alıp sergi alanına götürüyor. Daha önce colleziumdaydı geçen sene külliyede olmuştu. Sunumlar proje sayısına bağlı olarak ilk günden başlayabilir. Her gün belirli aralıklarla juriye çıkılıyor yine orada da görevliler var yardımcı oluyorlar. Öğle yemeği, konaklama servis gibi sorunlar hiç olmadı umarım bu sene de olmayacaktır. İçiniz rahat olsun bence güzel sonuçlar alıp geleceklerdir.
Çok teşekkürler hocam, çok sağolun 🙂

Geri