Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Tubitak 4006 hibe durumu

Konu, 'MEB Projeler Sistemler Seminer ve Uygulamalar' kısmında togius tarafından paylaşıldı.


 1. togius

  togius Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.562
  Beğeni:
  138
  Hibeler ne zaman yatacak arkadaşlar veya yatmaya başlayan okullar var mı?
   
 2. biteker

  biteker Site Gezgini

  Kayıt:
  13 Eylül 2007
  Mesajlar:
  33
  Beğeni:
  1
  Aynı konuyu bende merak ediyorum. Bize de henüz yatmadı.
   
 3. Crespo467

  Crespo467 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2007
  Mesajlar:
  374
  Beğeni:
  72
  Forumda bi öğretmen arkadaş 15-25 arası yatacak diye yazmıştı.
   
 4. lefterfb

  lefterfb Üye

  Kayıt:
  18 Mart 2008
  Mesajlar:
  27
  Beğeni:
  7
  17'si itibari ile benim hesabıma hibe tutarı yatırılmıştır arkadaşlar bilgilerinize.
   
 5. ayss12

  ayss12 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2009
  Mesajlar:
  382
  Beğeni:
  25
  bizede yattı.
   
 6. utkunsl

  utkunsl Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Eylül 2008
  Mesajlar:
  104
  Beğeni:
  1
  bizede yattı ama parayı nasıl harcayacağımız konusunda bir açıklama varmı?
   
 7. erkan_ays

  erkan_ays Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Haziran 2008
  Mesajlar:
  293
  Beğeni:
  1
  Bizimki de yattı
   
 8. lefterfb

  lefterfb Üye

  Kayıt:
  18 Mart 2008
  Mesajlar:
  27
  Beğeni:
  7
  Paranın nasıl harcanacağına dair mail adresinize bir bilgilendirme gönderilmiş olması gerekiyordu ayrıca 4006 klavuzunda da açıklamalar bulunmaktadır.

  Sayın Proje Yürütücüsü,

  4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında desteklenen projenize ait öneri formunda belirttiğiniz adınıza açılmış olan banka hesabınıza transfer edilecek 5.000 TL’nin ödeneğin harcanması hususunda aşağıda belirtilen kurallara uyulmasını önemle rica ederiz.

  1. Destek tutarının harcamaları, proje yürütücüsü tarafından gerçekleştirilir. Söz konusu harcamalar proje başlama (1 Ocak 2016) ve bitiş tarihleri (1 Ağustos 2016) arasında gerçekleştirilir. Ödenek transferi henüz yapılmamış olsa bile harcamaları 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren başlatabilirsiniz. Harcama belgeleri mutlaka 1 Ocak -1 Ağustos 2016 tarihleri arasında olmalıdır. Proje yürütücüsü her türlü harcamadan sorumludur.

  2. Proje destek tutarı, TÜBİTAK Bilim Fuarları’nın etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için bilim fuarı organizasyonu ve faaliyetleri için harcanır. Harcamaların mahiyeti, sarf malzeme alımları (kırtasiye, laboratuvar/deney malzemeleri, etkinlik materyalleri vb.) makine-teçhizat alımları (bilgisayar, tablet hariç), hizmet alımları (robot bilim projeleri için eğitim hizmet alımı, vb.) ve proje ihtiyaçları doğrultusunda yapılan diğer alımlar destek kapsamında kabul edilmektedir. Harcamaların Fuar faaliyeti dışında okulun/BİLSEM’in diğer ihtiyaçları için yapıldığının tespiti durumunda, TÜBİTAK, hibenin tamamını yasal faiziyle birlikte geri isteme hakkına sahiptir.

  3. Yapılan harcamalar için mutlaka fatura ya da makbuz alınmalıdır. Faturalar “TÜBİTAK …….. no’lu 4006 Bilim Fuarı Projesi” ifadesi mutlaka yazdırılarak proje yürütücüsü adına kestirilmesi gerekmektedir. Yazar kasa fişi kabul edilmemektedir. İnternetten yapılan malzeme alımlarında proje numarası, yürütücü T.C.’si ve adının yazılması gereklidir.

  4. Destek kapsamında Taşınır Mal Yönetmeliği’ne göre demirbaş niteliğindeki taşınırların alınması halinde, söz konusu malzeme, proje yürütücüsü tarafından görevli olduğu kuruluşa hibe edilerek düzenlenen taşınır işlem fişi (TİF) faturaya eklenerek muhafaza edilmelidir.

  5. Destek tutarının tamamının proje kapsamında harcanması beklenmekle birlikte, proje sonuçlandığında, destek tutarının tamamının harcanamaması halinde, kalan destek tutarı, sonuç raporu iletilmeden önce TÜBİTAK banka hesabına iade edilir.

  6. TÜBİTAK desteğinden yapılan harcamalara ait belgeler (fatura, makbuz vb.), TÜBİTAK tarafından gerektiğinde yapılacak denetimlerde gösterilmek üzere genel hükümler çerçevesinde(*) proje yürütücüsü tarafından muhafaza edilecektir, TÜBİTAK’a elden veya posta yoluyla herhangi bir harcama belgesi gönderilmeyecektir. Yürütücülerin tayininin çıkması durumunda, okul/BİLSEM idarecileri faturaların “aslı gibidir” kaşeli birer nüshalarını okulda/BİLSEM’de dosyalamalıdır.

  7. Yapılan harcamalara ilişkin fatura, makbuz vb. belgelerin bilgileri bilimiz.tubitak.gov.tr adresinde açılacak mali rapor kısmına yüklenecektir.

  8. Sonuçlandırılmış olan proje kapsamında yapılan harcamalara ilişkin bilgilerin mali rapor ve fuar sonuç raporu sisteme girildikten sonra, söz konusu harcamalar hibe edilmiş sayılır.

  9. Proje, izleyici raporu ile sisteme girilen sonuç raporu ve mali rapor bilgileri doğrultusunda sonuçlandırılmamış veya kusur ve ihmalden dolayı bilim fuarının gerçekleşmemiş olması halinde, proje için aktarılan destek tutarının tamamı, gecikme faizi uygulanarak proje yürütücüsünden tahsil edilir.


  Dr. Ahmet ULUDAĞ
  Bilim ve Toplum Daire Başkanı
   
 9. trilaylayloom

  trilaylayloom Aktif Üye

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  113
  Beğeni:
  10
  Bir sorum olacak, Tübitak bilim fuarı düzenliyoruz ve arduino projelerimiz var. Fakat projede kullanılmayan sensörleri de ileriki projeler için almak istiyorum. Projenin içinde kullanılmadığı için sorun çıkar mı?
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal