TTKB’nin yeni başkanı Bilgisayar Öğretmenliği Mezunu

Kodla Büyü

isikayhan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye

Ekli dosyalar

• 4858269C-EFD1-440A-AAAC-F7F29EB5A8BB.jpeg
    4858269C-EFD1-440A-AAAC-F7F29EB5A8BB.jpeg
    86.9 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
2000 yılında bitirip bu genç yaşta prof. olmus sanırım tebrik etmek lazim.

2001 veya 2002 yılıydı sanırım eğitim derslerimizden birine geliyordu. Fırat Üni. Elektronik Öğretmenliği 99 girişliyim. En sevdiğimiz hocalardandı.

Öğretmenin en büyük düşmanı yine öğretmen olduğundan, bilişim alanını da bitirmesi en muhtemel kişi yine bir bilişimci olacaktır!

Bize eski bakan Ziya Bey gibi biri lazim, kurtuluş anca böyle olur. Bakin kendi branşına verdikce verdi rahatligina maddi manevi rahatlik katti.
ZİYA SELÇUK
10.07.2018-05.08.2021 neler yaptı hocam bizim bölümle ilgili? 3 sene yeterli bir süre değilmiydi bt öğretmenleri için yapılacak herhangi bir güzellik için? eleştirmiyorum ama yapılanları söyleseniz daha iyi olurdu?

ttkb bt lisansından sonra hep sosyoloji psikoloji alanında ilerlemiş inşaallah bizim için güzel bir dönem olur hayırlı olsun diyelim.

ZİYA SELÇUK
10.07.2018-05.08.2021 neler yaptı hocam bizim bölümle ilgili? 3 sene yeterli bir süre değilmiydi bt öğretmenleri için yapılacak herhangi bir güzellik için? eleştirmiyorum ama yapılanları söyleseniz daha iyi olurdu?

ttkb bt lisansından sonra hep sosyoloji psikoloji alanında ilerlemiş inşaallah bizim için güzel bir dönem olur hayırlı olsun diyelim.

İki lisans, iki yüksek lisans ve iki doktorası (biri devam ediyor) varmış

ZİYA SELÇUK

Bizim bölümle ilgili birşey yaptı denilmemişki zaten...

İlk yaptığı yüksek lisans ve doktora, eğitim bilimleri
alanında
Sizin yazdıklarınızı sonradan okumuş demek istedim

onun gibi biri lazım denmiş. bende ne yapmışta onun gibi biri lazım denildi diye o yüzden söyledim hocam
Hocam, arkadaşımız rehber öğretmenlere yaptıkları üzerinden onun gibi biri lazım demiş... Yani Ziya Hoca'nın rehber öğretmenler için yaptıkları üzerinden. Bilişim Teknolojileri alanında birisinden(bakan yardımcısı, ttkb başkanı v.b.) beklentisini yazmış ve sizin tarafınızdan yanlış anlaşılmış. Kısaca tekrar belirteyim bizim bölümle ilgili bir şey yaptı denilmemiş. Saygılarımla, hayırlı günler diliyorum.
Bize eski bakan Ziya Bey gibi biri lazim, kurtuluş anca böyle olur. Bakin kendi branşına(rehberlik) verdikce verdi rahatligina maddi manevi rahatlik katti.

Bakan yardımcımız Böte Bölüm Başkanlığı yapmış,
TTKB Başkanı direkt meslektaşımız..

Artık sorunlarımız ve bilgisayar dersiyle ilgili genel sorunlar ve toplumun bilgisayar dersine bakış açışı sorunları bu dönemde çözülmezse bir daha çözülmez.
çözülmez burada kişisel insanların bir şey yapacağını sanmıyorum bizim kafaları değiştirmemiz lazım o da çok zor eğitim anlayışı değişmedikten sonra değişen sadece kişiler olur

Hocam, arkadaşımız rehber öğretmenlere yaptıkları üzerinden onun gibi biri lazım demiş... Yani Ziya Hoca'nın rehber öğretmenler için yaptıkları üzerinden. Bilişim Teknolojileri alanında birisinden(bakan yardımcısı, ttkb başkanı v.b.) beklentisini yazmış ve sizin tarafınızdan yanlış anlaşılmış. Kısaca tekrar belirteyim bizim bölümle ilgili bir şey yaptı denilmemiş. Saygılarımla, hayırlı günler diliyorum.
anladım hocam teşekkürler açıklama için tam anlayamamışım. gelen herkes inşallah güzel şeyler yapar şu branş için artık

Meslekçi muhtemelen BÖTE'lilerin sorunlarına arkasını dönecektir. Bu forumdaki meslekçi arkadaşların çoğunun geçmiş konularda yaptığı gibi :)

Meslekçi muhtemelen BÖTE'lilerin sorunlarına arkasını dönecektir. Bu forumdaki meslekçi arkadaşların çoğunun geçmiş konularda yaptığı gibi :)

BÖTE’de yardımcı doçent olmuş:

Ekli dosyalar

• 051B71F2-3CC7-4176-8C99-0C27913607A0.jpeg
    051B71F2-3CC7-4176-8C99-0C27913607A0.jpeg
    50.6 KB · Görüntüleme: 35
ZİYA SELÇUK

Kendi bransina yapti hocam sadece yazdigim gibi. Eleştirebilirsiniz hocam ama rehberlik disinda kimseye birsey yapmadı olumlu yönde.

Ziya Selçuk rehberlikçilere ne yaptı ki?

Rehberlikçilerden zorunlu nöbeti kaldırdı, tanıdığım çoğu rehberlikçi keşke kalkmasa 250 tl ek ders fazladan alıyorduk diyor.
Tercih danışmanlığını online yaptırdı, yazın okula gelmek zorunda kalmadılar ama içlerinden çoğu telefonlarımız susmadı diye dert yandı.
Kimseye yaranamadı Ziya Selçuk :)

Hocam mevzuat olarak cok sey yapti. Unvan verdi ama cok tartışılıyor bu, ucret konusunda telafi zamaninda tek onlar aldı iki anket ile, nöbet istemeyen coktu, etik kararlari alindi derse rehberlik amacli girmeyecek kendileri isterse anca, oda olayi çözüldü lehlerine, danismanlik ucreti artti, gorevlendirme yollayamazsin gibi cok var hocam. Bize bakin her sene ayni sorunlqr ile basliyoruz, mutlu baslamayi istiyorim

Ben hiç hatırlayamadım. Bizim derse gelmedi herhalde hiç...

Hayırlısı...

Fırat Üni. BÖTE'de öğrenciliğim yıllarımda hocamızdı. Çok değerli kişiliği yanı sıra çok da başarılıdır. Alanımızla ilgili faydalı çalışmalar yapacağı kanaatindeyim, tabi o esnada bürokrasi engelleri karşısına çıkmaz inşallah. Başarılar Cihad Hocam

Geri