TRT euro2012 BiSS Kodları. [YASAL]

Kodla Büyü

Tenten

Süper Üye
Süper Üye
http://www.goldmaster.tv' Alıntı:
TRT HD (42°E)-TRT 1HD
11041 V 08400
Hex Kéy :10 00 00 00 00 00 00 00

TRT Haber (aka TRT 2) Turksat 2A (42.0E) New
11918.00 V 24440 3/4 SID: 0005 VPID: 0264
HEX ***: 10 00 00 00 00 00 00 00

TRT SPOR-TRT1

Uydu alıcınızın Biss bölümüne aşağıdaki değerleri girerek maçları sorunsuz izleyebileceksiniz…

1. Uydu alıcınızın Biss şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Çoğu uydu alıcılarında bu özellik bulunmakta fakat aktif durumda değildir. Eğer uydu alıcınızın şifre çözme özelliği açık durumda değilse, uydu alıcınızı aldığınız yetkili servisten destek isteyiniz.

2. Uydu alıcınızın menüsünde ‘CAS’, ‘*** Girişi’, ‘CAS System’, ‘CAS ***s’ veya benzer bir isimle yer alan *** girişi menüsüne gelin.

3. Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type veya benzer bir isimdeki seçenek) Biss olanını seçin.

4. Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.

TRT için; Biss ID: 0x1FFF ya da 0x1FFE (eğer 6 haneli ise Biss ID 0x001FFF ya da 0x001FFE olarak girilmelidir)

Biss TP: 11919/24444 (V) (Bazı modellerde bu sorulmamaktadır.)

*** Değeri: 10000000000000 (eğer 12 hane varsa *** değeri 100000000000 olmalıdır.)

5. Şifreyi kaydedip (Kaydet, Tamam, Save veya OK) menüden çıkın.

6. Şifreyi kaydettiğiniz halde yine izleyemiyor ve hâlâ ‘kanal şifreli’ gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız uydu alıcınızı kapatıp açın.

7. Eğer alıcınız hala şifreyi çözemiyorsa lütfen cihazınızı satın aldığınız yetkili servisten destek isteyin.

1 üzerine bak
2 olmadı menüye bak
3 olmadı kitapçığına bak
4 google a sor :)
5 herşeyden önce yardımcı olabilmemiz için mesaja modelini de ekle ;)

benim plazmada zaten uydu alma özelliği var,aceba bende de sorun olur mu,maçları kaçırmamam lazımda :++:

NOT : Bis şifresini çözemeyenler için ESKİ ANALOG ANTENLERLE yani uydunuzu devre dışı bırakıp tv nizin arkasına çatal takarak sorunsuzca yayınları izleyebilirsiniz. Analog yayınlara şifre koyamıyorlar / koymuyorlar...

hala şifreleri çözemeyen uydu alıcısı var mı ya? ben 4 sene önce seoul almıştım pedere hala çözüyo. internete girdim frekanslara baktım arattım buldu. sonra da en kötü kapatıp açıon şifresi açılıyo.

mfk' Alıntı:
hala şifreleri çözemeyen uydu alıcısı var mı ya? ben 4 sene önce seoul almıştım pedere hala çözüyo. internete girdim frekanslara baktım arattım buldu. sonra da en kötü kapatıp açıon şifresi açılıyo.
..
bendeki uydu alıcısı 2004 TECHSTAR diye bi marka. ve menüsünde bis yok :D

mfk' Alıntı:
Aynen :)

Geri