Trafik cezasını iki kere ödediyseniz ...

Kodla Büyü

seferzafer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu adamın parası çok herhalde diyebilirsiniz ama oldu bi kere. Trafik cezası gelmişti şubat gibi kırmızı ışık 154 TL. neyse internette ödeyimdedim kredi kartında sıkıntı çıktı internet vergi dairesinden ödeyemedim ben de gittim ceza makbuzunu PTT ye gösterdim ve ödedim. Ceza postayla bana ulaştırıldığından internet sorgulamasında görülemiyor bu şekildeki cezaları aylar sonra işliyormuş memurlar...

Aradan 3 ay geçti arabayı satmak istedim ama baktım ki ceza görünüyor ödediğim ceza neyse aradım taradım ödeme dekontunu bulamadım, adama arabayı verecem ama ceza sıkıntı oluyor, internet vergi dairesinden bir daha ödedim söverek. neyse arabayı verdim ama gelin görün ki geçen gün bir daha ceza geldi yine kırmızı ışık, ulan adam ceza yemiş herhalde dedim baktım tarihe ceza bana ait. Bundan sonra şöyle bir yol izledim.

Evin altını üstüne getirdim ve en sonunda ptt den ödediğim cezanın dekontu buldum, internetten 2. ödemenin de dekontunu alıp vergi dairesine gittim. Bir dilekçe yazdım şu plakalı aracımın fazla ödediğim trafik cezasını iade veya aktarma diyordu dilekçede aktarmayı isteyerek şu plakalı aracımın borcuna sayılmasını istiyorum dedim. altına da eğer ücret artarsa yeni aracın plakasını yazdım bu aracıma aktarılmasını istiyorum dedim.

Velhasıl sonuçta işi hallettim. fazladan ödediğim cezayı sonradan cezaya saydılar ve erken ödediğimden 50 tl alacaklı oldum onu da yeni aracın MTV sine saydılar oradan düştüler.

Eğer benzer bir durum yaşayan olursa bu durumun çözümü budur arkadaşlar. Biraz uğraştım ama 150 TL yi kurtardım. Siz siz olun dekontları saklayın. :+1:

Geri