Toyota Yaris 1.0 Terra Ne dersiniz

Kodla Büyü

boss2

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bayan değilim genelde bu arabayı bayanlar kullanıyor. Almayı düşünüyorum merak ettiğim konular

-- Yakıtı nasıl?

-- Tüp takılır mı? Takılsa düzenli çalışır mı?

-- Bandrolu ne kadar?

-- Özellikle kullananlar buraya iyi veya kötü yönlerini yazarlarsa çok sevinirim.

-- Son olarak 20.000'e başka hangi araba alınır? ne önerirsiniz.

Allah Razı Olsun.

hocam cok az yakar öncelikle yani tüp taktırmana gerek kalmaz ki taktırırsan motora da yazık olur arabanın performansıda düşer. küçük araba yani aile arabası değil. uzun yolda da iyi bence ole 180-190 basmıyosan :)

Okulda bir arkadaşta var. Almayın hocam. Eğer istanbul gibi büyük şehirdeyseniz dur kalk çok yakıyor. az bir tepeye çıkacak olsanız motor zorluyor. 1.0 motor az yakar diye düşünmeyin. araba iyi çekiş gücüne sahip olmadığı için zorluyor haliyle yakıt fazla gidiyor.

tüp taktırırsanız zaten küçük olan bagaj yok olacaktır.

20000'e bulabilirseniz polo veya fiesta bakın derim ben. ya da honda city bakabilirsiniz.

mslk' Alıntı:
Okulda bir arkadaşta var. Almayın hocam. Eğer istanbul gibi büyük şehirdeyseniz dur kalk çok yakıyor. az bir tepeye çıkacak olsanız motor zorluyor. 1.0 motor az yakar diye düşünmeyin. araba iyi çekiş gücüne sahip olmadığı için zorluyor haliyle yakıt fazla gidiyor.

tüp taktırırsanız zaten küçük olan bagaj yok olacaktır.

20000'e bulabilirseniz polo veya fiesta bakın derim ben. ya da honda city bakabilirsiniz.

Aynen bu yoruma katılıyorum.
20bin fena rakam değil, alternatif çok olur, model yılı değişkenlik gösterir aracın kalitesine göre. Bir arkadaş megane 2 demiş - en güçlü aday bu bence. Yaris düşündüğünüze göre ş. içi kullanımı kolay - park sorunu v.s olmayan bir araç istiyorsunuz anladığım kadarıyla. Sürüşünüzü geliştirmek için polo-fiesta size uygundur. Şöförlüğüm zaten iyi diyorsanız megane2.

1000 motor araba sanıldığından fazla yakar. tek kişi şehir içnde düz yolda kullanacaksan sorun yok. ama arabaya 4 kşi binerde bide rampa tırmanmaya çalışırsan, arabadaki 2 kişinin inip arabayı arkadan itmesi gerekir. 20 bin cok ortada rakam pek tavsiede bulunamayacam ama, hb araba istiyorsanız, 25-28 bine 2005 2006 corolla tavsiye ederim.

Bende araba ararken Yarisleri çok beğeniyordum ama arabayı yakından görüp deneme sürüşü yapınca hayal kırıklığına uğradım;bi kere bagaj YOk sayın hocam..ufacık..arka koltuklar keza daracık...motorda mini minnacık olunca o kadar parayı o arabanın hak etmediğini düşünüp COLT aldım hiç pişman olmadım çok şükür hemde paramın bi kısmı cebimde kaldı;
size de linkte ki Colt'u önerebilirim
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 945/detay/

Peki arkadaşlar size 4 arabadan hangisi desem ne dersiniz? Tabi limit 20.000 TL

Wolkswogen POLO

Ford Fiesta

Megane 2

Opel Corsa

Hangisi?

arkadaşım 2006 model 1.0 motor yarise tüp taktırdı. hiçbir sorun yok. düzenli kullanıyor. sanıldığı gibi lpg li arabada farkedilir bir performans düşüklüğü yaşanmıyor. ki benim araba da 1.2 clio ve tüp taktırdım. sorunsuz biniyorum. bu devirde benzinli arabaya binilmez. ister 1.0 ister 1.2 olsun tüp kesin takılmalı.

corsa 1.2 aldım çok memnunum forumda yazmışlardı arabayı çekmez daha fazla yakar vs. vs. inanmayın hocam öyle bişi olsa toyota yapmaz böyle bir araç. Ha çok ta performans beklemeyin ama kötüde değil. Corsa 1.2 80 beygir ve gayet memnunum.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. POLO almayı düşünüyorum. Yinede tavsiyelerinizi bekliyorum.

megane 2 C segment diğerleri B segment, yani üst segment ama zevk meselesi kişisel bir karar sonuçta :)

Her ne kadar toyota manyağı olsam da paran çok değilse yaris alma hocam :)

corsa, clio, megane, astra, corolla, focus, colt vs. vs. bak birazcık modeli düşük olur ama temiz bulabilirsin 20 bine.

Bir de unutma 20 binlik alacağım dersin 25 bine çıkarsın araba alırken :D

25 bin denkleştirirsen En iyisi git toyota corolla 1.6 sol al, 500.000 km bin :+1:

Geri