toyota corolla'ya hangi LPG tavsiye edersiniz?

Kodla Büyü

big34

Site Gezgini
Arkadaşlar 2008 model 60000 km de toyota corollam var. Lpg taktırmaya karşıydım arabanın orjinalliğini bozmamak için. Ancak benzin fiyatları 5 tl'yi bulunca lpg artık kaçınılmaz oldu. Bu araca uygun olan hangi lpg markasını seçmeliyim? Tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler...

Japon arabalarının birçoğu zaten lpg ile iyi uyum sağlar hocam, bende 2003 corolla sedan var, atiker takılı, aldığımda üstündeydi. Ben yaklaşık 23000 km'dir kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yok. Tahmin ediyorum sende hangisini taktırırsan taktır sorun çıkmaz ancak sana tavsiyem tecrübeli bir ustaya taktırman.

2011 Corolla sahibiyim. bayiden aldığım gibi lpg'ciye gittim, atiker taktırdım. çok memnunum şükürler olsun. yalnız kalibrasyon ayarı çok önemli, hangi marka taktırırsan taktır. her usta uygun kalibrasyon ayarı yapamıyor. piyasadaki lpg li bir çok araçta lpg kaynaklı arıza lambasının yanmasının temel nedeni usta-kalibrasyon ayarı. ''lpg li araçlarda arıza lambası yanması normal'' derler ve nedenlerini teknik yönden mantıklı açıklama yoluna giderler. Ama öyle değil.

empati52' Alıntı:
2011 Corolla sahibiyim. bayiden aldığım gibi lpg'ciye gittim, atiker taktırdım. çok memnunum şükürler olsun. yalnız kalibrasyon ayarı çok önemli, hangi marka taktırırsan taktır. her usta uygun kalibrasyon ayarı yapamıyor. piyasadaki lpg li bir çok araçta lpg kaynaklı arıza lambasının yanmasının temel nedeni usta-kalibrasyon ayarı. ''lpg li araçlarda arıza lambası yanması normal'' derler ve nedenlerini teknik yönden mantıklı açıklama yoluna giderler. Ama öyle değil.

bende de 2011 corolla var, ben 30 bin km de iken taktırdım,
Lovato taktırdım, hocamın dediği gibi ayarları işin erbabı yapması lazım, 1 hafta sonra bir başka lovato servisinde ayar yaptırdım üzerine 7000 km yol gittik daha gaz için servise gitmedim,
yakıt olarak kullanıma göre değişiyor.
geçen gün şehir dışı 190 kuruş yaktı.
şehir içi için servise gitsem mi gitmesem mi diye 4 kez takip ettim, en fazla 230 kuruş, en az 197 kuruş yaktım km'de. daha azını yapan olurmu corolla 1.6 için bilemem ama bende klima kullanımı ve pek düzgün yol şartlarında kullanmadım.

bu iş biraz usta biraz kullanım biraz da şans işi. mesela ben ilk hafta sonunda pişman olmuştum yukarıda yazdım 1km de 7 kez stop ettirdim, ki bunu acemiyken bile yapmamıştım, o ayarları yaptırdıktan sonra gazlımı tüplümü anlaşılmıyor. Hocam etrafınızdakilere danışın, kesinlikle değişik araçlarda kullananlar ile karşılaştırma yapın. Ayrıca bir not; aracı aldığım yere danıştım oradaki satışa bakanların amirli ben lovato taktırdım tavsiye ederim demişti, diğer bir marka landirenzo'yu da çok methediyorlar özellikle opel kullananlar...

2005 corolla sedan var zavoli taktırdım hiç problem yok. Yukarıdan anladığım kadar uyum problemi yok ama usta önemli :wink:

2005 model corolla hb aracım var. 3 yıl önce brc marka lpg taktırdım. 60000km yol yaptım hiç bir sorunla karşılaşmadım.

2005 model corolla sedana BRC taktırdım. Çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kesinlikle tavsiye ederim. Uzun yolda 18 kuruşa düştü.

iyi usta+atiker hocam,fazla paraya gerek yok bence.ben öyle yaptım çünkü ( 2004 corolla sol)

ne corollacı varmış bizim zümreden :)
bende auris var ama babamda 2004 corolla hb var 2007 de 114.000 km de aldık aynı hafta atiker takıldı şuan 185 000 de arac 2 gündür izmirde serviste.

1600 tl masraf çıkardı. motorun kapağı açılarak çelikleme işlemi yapılıyor

bu aracın kısa mesafelerde ilçe içi kullanımda sürekli gazla kullanıldığı için olmuş ustalara göre. 1600 ün tamamı değil ama 1000 den fazlası gazla ilgili masraf USTANIN TEMBİHİ : hocam 2-3 depo gaz 1 depo benzin !

yani ne taktırırsan taktır benzini unutmasın araba

hocam BRC ile kullandım corolla mı bir defa problem çıkarmadı performans açısındanda tatminkardı.Ama LPG konusunda marka kadar da işi yapan usta önemli.sırf usta nın işçiliği için başka ilçeye giden arkadaşlarım oldu.

Geri