toyota Corolla 1.6 Terra mı, Honda Civic 1.6 iLS mi? (2003)

Kodla Büyü

sturkmen

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Karar veremedim
toyota Corolla 1.6 Terra mı, Honda Civic 1.6 iLS mi? (2003)

hocam 2005 HB bakımları dısında masraf çıkarmıyo şükür.yağını suyunu koy bin

2004 civic es sahibiyim çok memnunum. daha yeni uzun yoldan geldim lpg yi 2.42 den aldım. uzun yolda 18 kuruş yaktım. sanayi nerde bilmiyorum... corolllanın en çok tutulan kasası 93-98 efsane kasadır. civic in ise 2001-2006 vtec 2 dir.

zzh' Alıntı:
2004 civic es sahibiyim çok memnunum. daha yeni uzun yoldan geldim lpg yi 2.42 den aldım. uzun yolda 18 kuruş yaktım. sanayi nerde bilmiyorum... corolllanın en çok tutulan kasası 93-98 efsane kasadır. civic in ise 2001-2006 vtec 2 dir.
Hocam 2002-2007 Corolla HB de çok tutuluyor...
bir de Vtec 2 ne oluyor.

sturkmen' Alıntı:
zzh' Alıntı:
bir de Vtec 2 ne oluyor.
hocam senin civicden anlamadığın ortaya çıktı.
http://forum.donanimhaber.com/m_36077866/tm.htm

hocam kitabi bilgi linkte ben kullanan biri olarak yorum yapayım. 1.6 birçok araba kullandım. Fakat vtec 2 motor kadar atağını görmedim(1.6 motorlar için söylüyorum). Araç 3500-4000 devirden itibaren acayip öne atılıyo, koltuğa yapıştırıyor. Bu yüzden sollamalara hiç korkmadan giriyorum. Arkadan sellektör çeken hırtlara inat gaza çöktüğümde dikiz aynasında kaybolduklarını görüyorum çok hoşuma gidiyor.( 1.6 motorlu araçlar için yorum yapılmıştır.)

zzh' Alıntı:
sturkmen' Alıntı:
zzh' Alıntı:
bir de Vtec 2 ne oluyor.
hocam senin civicden anlamadığın ortaya çıktı.
http://forum.donanimhaber.com/m_36077866/tm.htm

hocam kitabi bilgi linkte ben kullanan biri olarak yorum yapayım. 1.6 birçok araba kullandım. Fakat vtec 2 motor kadar atağını görmedim(1.6 motorlar için söylüyorum). Araç 3500-4000 devirden itibaren acayip öne atılıyo, koltuğa yapıştırıyor. Bu yüzden sollamalara hiç korkmadan giriyorum. Arkadan sellektör çeken hırtlara inat gaza çöktüğümde dikiz aynasında kaybolduklarını görüyorum çok hoşuma gidiyor.( 1.6 motorlu araçlar için yorum yapılmıştır.)
Hocam bu vtec 2 hangi modellerde var.

bana sorarsanız en iyisi mazda 626 ve 323 ler ama tutulmuyor malesef

Honda motoru corolladan biraz daha performanslı ve yakıtı daha az yakan bir araçtır. Ama aradaki fark öyle aman aman bi fark değildir.

Diğer konularda corollayı biraz daha önde görüyorum ben.

Saygılar

baydin55' Alıntı:
ileride hızlı satmak isterseniz toyota alın hondayı hemen satamazsınız

ikiside hızlı satılır hocam.

Hangisinin temizi denk gelirse onu alın, birbirinden ok farklı araçlar değil..

Hocam benim söylemek istediğim ekstra olarak Toyota Corolla Terra alacağına Sol al bence. Hem daha çok tutulan bir model hemde daha donanımlı. Ben Honda kullandım şimdide Toyota kullanıcısıyım ikisi arasında benim seçimim şahsen oyotadan yanadır. Yakıt olarak corolla civicten bir nebze daha az yakıyor diyebilirim. Honda 0,25 yakıyordu LPG corolla ise karmada 0,22 şehirler arası 0,18-,019 civarı yakıyor şehir içi tüketim biraz daha fazla tabi..

Geri