Toshiba Satellite (Öğretmenlere verilen)

Kodla Büyü

aysen1503

Üye
MEB in erdiği Toshiba Satellite dizüstü bilgisayarı satmak istiyorum.Ram i 256+1GB (daha sonra ilave ettim) Ne kadara satabilirim? Bilgisi olan var mı bu konuda teşekkürler? :)

500 YTL en fazla arkadaşım bendede var yeni laptop aldım ama satmadım duruyor. çocuklarım oynar :p

sayın hocam sorabılırmıyım 1 gb ram nasıl ılave ettınız o laptopa :D benım bıldıgım kadarı ıle o laptopun ram slotları 512 mb uzerını desteklemıyor malum cıghaz bendede var ve ne yaptıysam 1 gb ram takamadım ustelık ram frekansında falan sapma olmamaısna ragmen 1 gb ram gormedı bu ısın sırrı nedır anlatırsanız en azından 2*1 ram takıp 2 gb olasrak kullanırız

adiyif' Alıntı:
sayın hocam sorabılırmıyım 1 gb ram nasıl ılave ettınız o laptopa :D benım bıldıgım kadarı ıle o laptopun ram slotları 512 mb uzerını desteklemıyor malum cıghaz bendede var ve ne yaptıysam 1 gb ram takamadım ustelık ram frekansında falan sapma olmamaısna ragmen 1 gb ram gormedı bu ısın sırrı nedır anlatırsanız en azından 2*1 ram takıp 2 gb olasrak kullanırız

1gb kingston ram aldım arkasındaki (yani altındaki) küçük kapağıı açtım ram i taktım .bilgisayarı açtım.1gb+256 ramı görüyordu.bu kadar basit 1.5 senedir de problemiz çalıştı.isterseniz bi yetkili servise gidin ve rami eklettirin....

sayın hocan ben zaten yetkılı servısım toshıba servısınden soylenenı aynen aktarıyorum elınızde bulunmakta olan urun 2 ram slotuna sahıp ve destekledıgı maksımum ram 2x512 mb dır bunun dısındakılerı desteklememektedır bu yuzden bende 512 aldım elımde kalmasın dıye malum kımse gelıp 1 gb notebok ram sormuyor yenı alınanlarda ıse zaten mımımum 1 gb ram var bır deneme yapalım bakalım yanlız benım anlmadıgım su toshıba notebooklarda ogretmen ıcın verılen ddr ram mevcuttu 1gb ddr ustelıkte sıstem frekansı tutan nerden bulurum yardımcı oluranız sevınırım zıra vatan bılgısayrda olmadıgını goruyorum 1gb 333 mhz

Hocam bende de aynısı var. +512 RAM ilavesi yapmıştım. Canavar gibi çalışıyor. Bence hiç satmayın. Bilgisayarın bakımını iyi yaptıktan sonra çift çekirdek işlemcili bilgisayarları aratmıyor. Vista Home Premium yükledim gayet rahat çalıştırdı. Tek kusuru ekran kartı. Benim gibi oyun sevmiyorsanız o da sorun değil zaten.

aynısı bende de var pili sizlere ömür 256+sonradan 512 takdırmıstım....

içimden 350ytl diyesim var lakin halen kullanıyorum:}}}}}}}}

Toshiba Laptop Sorun!!!

adiyif' Alıntı:
sayın hocan ben zaten yetkılı servısım
Hazır böyle bir konu bulmuşken sorayım hocam.(Yeni konu açamayayım)
Bende de aynı bilgisayardan var.Önceki gün ekranda bir sorun oluştu.Ekranı dikey şekilde ortadan ikiye bölen ince kesik kesik ve aşağıya doğru akar biçimde bir çizgi ortaya çıktı.Sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Konuyla ilgili olarakta; Bende 512 Ram ekledim.Bilgisayar kabul etti ve 756 Ram oldu.Sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalışıyor.

Toshiba Satellite L10-102 (öğretmen Laptobu)

Bende hala inatla bu laptopbu kullanıyorum. GittiGidiyordan Hynix 1 Gb DDR 333 MHZ ram aldım fiyatı kargo ile beraber 81 ytl ye geldi. 1 GB + 256 MB ile çalıştı. amacım cs3 te problemsiz çalışmasıydı. çok sayıda program açınca hata veriyordu. (muhtemelen bellek hatası) şimdi sadece 1 gb ram ile çalıştırıyyorum problemsiz çalışıyor. 2 gb ramde çalıştığına dair duyum var ama denemedim. bulursam deneyeceğim. 1 gb ram ile gayet iyi çalışıyor. birde hızlı bir sabit disk takılırsa yeni bir laptopba hiç gerek yok. temiz bir laptopsa hiç satmayın hocam ben öyle yapacağım. hocamın dediği gibi gerekirse çocuğuma oyuncak ederim. 500 ytl veren bulurmusunuz bilmiyorum. çok zor

Re:

adiyif' Alıntı:
sayın hocan ben zaten yetkılı servısım toshıba servısınden soylenenı aynen aktarıyorum elınızde bulunmakta olan urun 2 ram slotuna sahıp ve destekledıgı maksımum ram 2x512 mb dır bunun dısındakılerı desteklememektedır bu yuzden bende 512 aldım elımde kalmasın dıye malum kımse gelıp 1 gb notebok ram sormuyor yenı alınanlarda ıse zaten mımımum 1 gb ram var bır deneme yapalım bakalım yanlız benım anlmadıgım su toshıba notebooklarda ogretmen ıcın verılen ddr ram mevcuttu 1gb ddr ustelıkte sıstem frekansı tutan nerden bulurum yardımcı oluranız sevınırım zıra vatan bılgısayrda olmadıgını goruyorum 1gb 333 mhz

Arkadaş haklı, bu serinin kullanım klavuzunda ve web sitesinde belirtilen teknik özelliklerde max 1gb destekler yazıyor, 512+512 şeklinde. Ama yinede takınca çalışıyor diyorsanız toshiba yalancı.

bir bilgisayarın hızı onu kullananın hızına eşittir

adiyif' Alıntı:
... yanlız benım anlmadıgım su toshıba notebooklarda ogretmen ıcın verılen ddr ram mevcuttu 1gb ddr ustelıkte sıstem frekansı tutan nerden bulurum yardımcı oluranız sevınırım zıra vatan bılgısayrda olmadıgını goruyorum 1gb 333 mhz
Benim gibi İzmir'de yaşıyorsanız elinizdeki RAM'i çıkarın doğrudan götürün OLBİM bilgisayara (Çankaya'da) göstertin, anında iki tane 512 ddr fatura etsinler! 120 TL ikisi kdv dahil.
Şu satırları yazdığım makine bahsi geçen makine. 512+512 olarak geçen yıl güçlendirmiştim yemin ediyorum harika çalışıyor. İki sorunumuz var kızımla, 1) Batarya ölü onu gömdüm bataryasız doğrudan AC ile çalışıyor. 2) Bios pilimiz zayıfladığı için fişten çekince bios saatimiz 1988'e geri dönüyor.
Oyun da oynamıyoruz malum, o nedenle bazen hızlı bile geliyor.

Her zaman derim, "bir bilgisayarın hızı onu kullananın hızına eşittir" diye. Ne zaman kullanıcı bilgisayardan istediği verimi alamadığını düşünüyorsa o zaman işte adaleli bir bilgisayar şart olmuştur!:)
Ama sorulduğunda
- "ya hocam sen bu işten anlarsın"
- (içimden) evet -bedava danışmanlık- hoş geldiniz"
- şöyle bizi 5 (burada dikkat ediniz beş şehvetli çıkar ağızdan beşşşşşşşş gibi...) sene idare etsin cocuuu meazun etsin
- 3 yıl garantisi olan, en pahalısı hangisi ise onu alın, çünkü pahalıysa vardır hikmeti değil mi!
- peki laptop mu hızlı masaüstü mü hani o monitörü ayrı olanlardan aha bundan ( bu esnada masamdaki makineme taciz vardır;)
- ikisi de aynı, pahalısı iyidir iyi...

Bu böyle sürüp gider bir çoğumuzun yaşadığı üzere... Belli bir yaştan sonra kesinlikte bilgisayar kullanımı yasaklanmalı. Bu ayrı bir konu gerçi ama bu kadar kelamdan sonra vurgulamak istedim.
-

Bende de var bu pc den hala kullanıyorum.İşlemcisini değiştirebilir miyim? Bendeki işlemci 1.6 2 nin üzerinde bir işlemci takılabilir mi? Teşekkür ederim.

Geri