Toshiba Öğretmen Laptopuna format atmak istiyorum

Kodla Büyü

over36

Üye
Toshiba öğretmen kampanyası laptopuna format atmak istiyorum. Kendi cd si yok. Nasıl yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

www.notebook.gen.tr adlı siteden forumlar bölümüne girip, marka model seçerek driverları indirebilirsiniz. bu sitede her türlü laptopun driverlarını bulmanız mümkün. bir diğer seçenek everest gibi bir programla sistemi taratıp, driverları siteleriden indirerek kurulumu yapabilirsiniz.

yeni başlık açma istemedim, arkadaşın var format atmak istiyorum.Dvd çalışmıyor, bootlu usb ile başlatamadık sanırım desteklemiyor.Recovery image alıp sanal sürücüye mount edip recovery yapmak mümkün mü yada başka bir çözüm ?

deamon tools ile anca windowsun üstüne kurarsınız. formatsız.
bilirse adem hoca bilir ona danışmak lazım.

albatros44' Alıntı:
yeni başlık açma istemedim, arkadaşın var format atmak istiyorum.Dvd çalışmıyor, bootlu usb ile başlatamadık sanırım desteklemiyor.Recovery image alıp sanal sürücüye mount edip recovery yapmak mümkün mü yada başka bir çözüm ?
grub4dos u bilgisayarın c sine kurabilirsiniz. windows kurulum dosyalarını da D de bir klasöre koyarsınız. bu şekilde mümkün ben daha önce yaptım :)

ademola' Alıntı:
albatros44' Alıntı:
grub4dos u bilgisayarın c sine kurabilirsiniz. windows kurulum dosyalarını da D de bir klasöre koyarsınız. bu şekilde mümkün ben daha önce yaptım :)

Adem hocam sadece c var, olmazmı bu yöntem :(

Hdd plop boot manager mbr kurulur. Açılışta plop boot manager boot ekranı gelince bu ekranda usb disk seçilerek usb diskten başlatılabilir.

albatros44' Alıntı:
ademola' Alıntı:
albatros44' Alıntı:

Adem hocam sadece c var, olmazmı bu yöntem :(
diskte boşluk yok mu hocam 2 ye bölün, bilgisayarım sağ tık yönet disk yönetiminden, c ye sağ tık birimi küçült. diskteki boşluğa göre sonra oluşan bölümü yeni birim olarak biçimlendirin, ve kurulum dosyalarını oraya atın.

format atacağınıza göre c de boşluk yoksa bile büyük dosyaları silerek en az 20 30 gb yer çıkar.

mb_usb programını çalıştırınca usb disk sectiğiniz bölümde sol üstte bi kutucuk var onu tıklarsanız c d tüm diskler görünür.
boş olduğuna göre yeni D sürücüsünü biçimlendirip menüyü yazacaktır. qemu test edecek zaten, bilgisayarınızı yeniden başlatınca bu menü çalışacaktır.

tools klasöründe bulnan bootice ile kontrol edin D sürücüsü primary active olmalı.
menü başarılıysa windows kurulum dosyalarını d ye çıkartın.

Hocam bende de toshıba öğretmen laptop var.USB den boot destekliyor.Açılışta F12 basılı tutun boot menü açılacaktır.2.olarak laptopun altında Vista home lisans anahtarı yazılı W7kurmak isterseniz ***** yapmalısınız.3.olarak ISO dosyasını USB ye yazdırmak için USB yı NTFS olarak biçimlendirmelisiniz.daha sonra WİNDOWS 7 USB DVD TOOL programını kullanarak ISO dosyasını USB ye yazdırırsanız rahatlıkla format atabilirsiniz.(bendeki model Toshıba A200 1cr)

Geri