Toolwiz Time Freeze Windows 10 sorunu

Kodla Büyü
Ben de bikac sene önce bilgisayar odasındaki tüm pclere win10 yükledim. Hepsine birden timefreeze yükledim daha önce memnun kaldığım için. Ertesi gün bi geldim bilgisayarların neredeyse yarısı mavi ekran veriyor:) Epey sorun yaşadıktan sonra en son timefreeze kaldırıp shadow defender yükleyince bir daha mavi ekrana düşmedi. O da kasıyor bilgisayarı özellikle de açılışta ama bi deneyin isterseniz.

Windows 10'da tollwiz time freeze kullandık. Sorun yaşamadık. Toolwiz time frezee artık geliştirilmiyor. Uzun zamandır 4.3.1 sürümü var. Belki son sürüm windows'larla uyumlu olmayabilir. Alternatif olarak ücretsiz Reboot Restore Rx Freeware var. (Şifre koruması yok)
Ücretli Reboot Restore Rx Pro, shadow defender, deep frezee, vb. var.

Timefreeze vb. programların sağlıklı çalışabilmesi için bazı ayarlamaları yapmış olmanız gerekir. Bunlar;
* Sistem geri yüklemeyi ve disklerdeki sistem korumasını kapalı konuma getirmek.
* Kurulum aşamasında Cache Bellek miktarını en az 10240 MB olarak ayarlamak.

Akıllı tahtalarda TimeFreeze kurduğumda 15360 MB olarak ayarlarım ve bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

Win10 çıktığından beri masaüstü ve tahtalarda sorunsuz kullanıyorum.

Peki bu şekilde win10'da çalışır mı? Sistem geri yüklemeyi ve disk korumayı kapatmak başka sorunlara yol açmaz mı?
tam tersine bu sistemleri kapatmamak sorun açar. düşünün hergün kayıt oluşturmaya çalışıyor. sürekli diski onarmaya çalışıyor. Ama sistem kapanınca toolwiztime dan dolayı sistem yine eski ayarına geliyor. yine sil baştan.

50 tahtada windows 10 ve Toolwiz yüklü, şimdiye dek bir sorun çıkmadı. Windows update'ı da kapatmak lazım. Bunun için forumda kapatma programları var.

50 tahtada windows 10 ve Toolwiz yüklü, şimdiye dek bir sorun çıkmadı. Windows update'ı da kapatmak lazım. Bunun için forumda kapatma programları var.
Ben update kapatmama rağmen sorun yaşamıştım hocam. Öncesinde win7de hiçbir sorun yaşamamıştım o yüzden onu tercih etmiştim. Ama bilgisayarlarda mavi ekran hatasıyla başa çıkamadım nedense. Akıllı tahtalarda da faz2de amd ve intel işlemcili olanların birinde sorun çıkarırken birinde sorun çıkarmıyor diye okumuştum bu forumda yine yanlış hatırlamıyorsam.

merhaba sayın hocalarım,eski bir konuyu hortlatcam :) kusura bakmayın. Atölye bilgisayarlarına kurmuş oldugum toolwiz uygulaması ,deep freeze gibi koruma sağlamıyor.Bilgisayarları kapatıp açınca eski dökümanlar silinmiyor. Burada bahsettiğiniz gibi
* disklerdeki sistem korumasını kapalı konuma getirdim.
* Kurulum aşamasında Cache Bellek miktarını en az 15360 MB olarak ayarladım.
Yapmam gereken başka bir ayar var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

hızlı başlat özelliğini kapatmanız gerekiyor sayın hocam. ben hem toolwiz hem de shadow denedim, ikisi de bilgisayarları aşırı şekilde yavaşlattı.

benim tecrübem hızlı başlat aktifken sanki daha hızlı açılıp kapanıyor bilgisayarlar. bilgisayarlar 10 senelik, light windows 10 kurulu.win7 de hızlı başlatı kapatınca açılış kapanış hızlanırdı sanki ama win10 da tam tersi gibi.

merhaba sayın hocalarım,eski bir konuyu hortlatcam :) kusura bakmayın. Atölye bilgisayarlarına kurmuş oldugum toolwiz uygulaması ,deep freeze gibi koruma sağlamıyor.Bilgisayarları kapatıp açınca eski dökümanlar silinmiyor. Burada bahsettiğiniz gibi
* disklerdeki sistem korumasını kapalı konuma getirdim.
* Kurulum aşamasında Cache Bellek miktarını en az 15360 MB olarak ayarladım.
Yapmam gereken başka bir ayar var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.Herkese iyi çalışmalar diliyorum.
Hızlı başlat, hibernate, uyku modu vb kapatın.

deep freeze kullanırken hızlı başlatı kapatmak gerekiyor mu sayın hocam? bir de ne kadar süredir kullanıyorsunuz, bilgisayarlarda yavaşlamaya neden oldun mu?
windows7de 10 yıldır; 10'da 5 yıldır; 11de 2-3 aydır kullanıyorum.
hız yavaşlar mı derseniz makinaya göre işletim sistemi kuruyorum yavaşlamayı dert etmiyorum.
core2duo+hdd+2gb ram'de windows7+off2007+chrome+scratch+nss11+df
i3+ssd+8gb ram'de windows11+off2016+vsstudio+nss14(15 yaptım)+df.

imajları arkadaşların hazırladıkları lite sürümler üstüne kendim kurup acronisle backup yapıyorum.
sonra lüm laba atıp makina adını değiştirip df kurup uzun süre ellemiyorum.
mesela win11 olan lab win10 iken sorunsuzdu; kaşıntı tuttu 11 yaptım ;)

elinizdeki lite sürüm imajları paylaşmanız mümkün mü hocam. özellikle lab için kurup memnun kaldıklarınızı

elinizdeki lite sürüm imajları paylaşmanız mümkün mü hocam. özellikle lab için kurup memnun kaldıklarınızı

Bu hocamın imajlarını kullandım

Teşekkürler arkadaşlar :) Hızlı başlat, hibernate ve uyku modu kapattım.Şimdi sorunsuz çalışıyor
sayın hocam bunları yapınca çalışıyor, sorun yok ama bi kaç hafta sonra bilgisayarların aşırı yavaşladığını göreceksiniz. (windows 10 için konuşuyorum, windows 7 ile stabil bir şekilde çalışıyor toolwiz)

Bu hocamın imajlarını kullandım
Çok teşekkür ederim hocam

Geri