toner tozu

Kodla Büyü

ozdemirdemircan

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar. elimizde brother, xerox samsung marka yazıcılar var. Xerox yazıcının tonerinin üzerinde samsung'un modeli yazıyordu. Bu üç toneri aynı yerden 2. el almıştık. Acaba toner tozlarını ortak kullanabilirmiyim. (Elimizde brother'da kullandığımız toner tozu var.)

hocam, toner tozlarının sağlığa zararlı olduğunu öğrendim (ne derece doğrudur bilmiyorum) bu yüzden dolum yapmayı bıraktım. tavsiyem dolum yapma, yapacaksan maske ve eldiven kullan.

üçü aynı zaten muhtemelen fason toner almışsınız üç marka aynı toneri kullanmıyor olsa bile üniversal olan toner tozları hepsine uyar

hocam brother xerox ve samsun aynı tonerı kullanır fakat ozellıkle samsung chıp sorunu oluyor onuda 5tl alırsan tamamdır

Toner de mi dolduruyorsunuz okullarınızda yoksa yanlış mı anlıyorum. Bilgisayar öğretmeninin tonerle ne işi olur ?

samsung scx 4300 var bende nette biraz araştırma yaparak yöntem bulmuştum chip reset için. bant ve bir yazılım kullanarak halletmiştim ama bir sene olmuş. daha toner bitmediği için gerekmedi ama bu aralar ben de dolum işlemi yapacağım. @alemdar ın da dediği gibi toner tozu zararlıdır eldiven ve maske kullanılması
tavsiyedir.
@antiformator ben şuan İstanbuldayım burda dolum yapmıyorum ama burdan önce Mardin Nusaybindeydim orda labların ki olsa iyi gene idarenin de toner dolumlarını yapıyordum. okulun zaten bütçesi yok dışarda da doldurtamazlardı sanırım.yani okullarda toner dolumuyla uğraşan öğretmenimiz çok. hatta benden önce de bölüm şefi bayan arkadaşımız vardı o dolumla uğraşıyordu ataması çıktıktan sonra ben dolum yapıyordum.

antiformator' Alıntı:
Toner de mi dolduruyorsunuz okullarınızda yoksa yanlış mı anlıyorum. Bilgisayar öğretmeninin tonerle ne işi olur ?
Arkadaşım tamam bilgisayar öğretmeninin görevi değil doğru diyorsunda,çalıştığın okulun durumu belli bütçesi belli. Herkes bişeyler yapacak kendi çocuklarımız için devletimiz için olsa yapacaz işimiz olmayanlarıda

Geri