Toledo mu? Megane mi?

Kodla Büyü

Tuna54^

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar. Dizel otomatik araçta 1.4 ya da 1.6 Toledo yu mu yoksa 1.5 Meganı mı tercih edersiniz.

Toledo 7 ileri DSG şanzıman, Megane 6 ileri EDC şanzıman.

Toledo nun style paketi ile Meganın touch yada touch plus paketleri aynı donanıma sahip

Toledo nun bagaj hacmi epey geniş, Megane hatchback araca göre standardın üstünde bagaj hacmine sahip

Toledo 90 hp, Megane 110 hp

50 bin km altı dizel otomatik araçlarda Toledo nun 2015 ve 2016 modelleri ile Megane nın 2014 ve 2015 modelleri aşağı yukarı aynı fiyat aralığında

1 ay içinde Allah ın izniyle aracımı alacağım. İkisinden birisini tercih etmeyi düşünüyorum. Bilgi sahibi arkadaşlara teşekkürler

kardeşim Farklılık açısından Seat, kalite açısından tabiki DSG şanzıman daha iyidir. Ben Olsam Toledo alırdım.

Teşekkürler. Uzun zamandır meganları inceliyordum. Sonradan Toledo aklımı çelmeye başladı. Toledo, Octavia ve Rapid araçlara iç ve dış görünüm olarak çok benziyor. Octavia bütçemin çok üstünde Rapid ise iç hacim olarak küçük duruyor. Toledo lar hakkında hiç bilgim yok.

delikatliyam' Alıntı:
Bence Megane al. Toledo yada rapid alırsan son sahibi olma ihtimalin yüksek

rapid düşünmüyorum hocam. Neden böyle bir yorum yaptınız. Toledo nun 2. el piyasası mı yok yoksa araç mı sıkıntılı

ikinci el açısından megane her zaman daha iyidir. toledo motor + şanzıman olarak megane'dan daha iyi. Konfor konusunda leon kullanan biri olarak genelde seat markalı araçların süspansiyon sisteminin sert olduğunu söyleyebilirim ancak toledo kullanmadığım için bir şey diyemem. Test sürüşüne çıkarsanız bence daha iyi karar verebilirsiniz. Bu arada rapid sedan ile toledo aslında aynı araçlar. 2014 model toledo testini izleyin belki yardımcı olur.

https://www.youtube.com/watch?v=LGfgYfn98ts

Rapid ve toledo birbirinin ikizi araçlar. Direksiyon, gösterge paneli, far stop dışında nerdeyse tüm parçaları aynıdır. Hatta toledo euro ncap testlerine girmemiş, rapid in aldığı puan toledo içinde aynen geçerlidir. Bu araç boyut olarka C, Malzeme kalitesi olarak ise B sınıfı bir araç.
Megane ise C sınıfı bir araç. Yani Meganin sınıf olarak karşılığı Jetta ve Octavia dır.

egunay hocam teşekkürler. Yeni bilgiler öğrenmiş oldum. Sınıf olaylarını hiç bilmiyorum. Malzeme kalitesinin B olması C den daha mı kötü demektir.

Sorumun cevabını öğrendim. Bir alt kategori kalitesinde demek oluyormuş. Dışı megane içi clio yani :)

Bu arada dizel, otomatik, 50 bin km altı, 2014 ya da 2015 tercihen touch veya touch plus megane otomobili olupta satmak isteyen varsa pazarlık yapabiliriz. Yalnız araç satış sitelerinde ne kadar "öğretmenden temiz..." şeklinde satışta olan araba varsa maşallah galericileri bile geçmiş arkadaşlar fiyatta.

hocam alacağınız aracın yaşı fazla olmasa da internette dsg ve edc arızalarını araştırıp ona göre karar vermeniz sizin yararınıza olur. bende otomatik araç almayı düşünüyorum ama bu şanzımanlar yüzünden canı yanan çok fazla insan var.. bu yüzden kararsız kalıyorum.

egunay' Alıntı:
Rapid ve toledo birbirinin ikizi araçlar. Direksiyon, gösterge paneli, far stop dışında nerdeyse tüm parçaları aynıdır. Hatta toledo euro ncap testlerine girmemiş, rapid in aldığı puan toledo içinde aynen geçerlidir. Bu araç boyut olarka C, Malzeme kalitesi olarak ise B sınıfı bir araç.
Megane ise C sınıfı bir araç. Yani Meganin sınıf olarak karşılığı Jetta ve Octavia dır.

%100 katılıyorum toledonun eşdeğeri pejo 301-citroen elysee ...Megane C sınıfı golf-astra-focusla aynı sınıfta yeralıyor...Ama toledo dışarıdan gerçekten göz alıcı bi araç...bu arada otomatiklerde EDC-DSG maliyetli şanzımanlardır...Bence CVT li şanzımanlara baksanız başınız ağrımaz...EDC-DSG ve benzerlerinde yarı otomatik olduklarından baskı-balata değişimi gerekiyor..Bunun maliyeti de EDC de yaklaşık 5000 lira;DSG de en az 5000 vardır.. kullanıma bağlı olarak bu masrafa er yada geç gireceksiniz...ayrıyetten arada şanzıman da ısınma vs...sorunlarda duyuyorum...aklınızda bulunsun...

bilgilendirmeler için teşekkürler. Bende 4 ileri otomatik peugeot 307 vardı 200 bin km den sonra geri kaçırmaya başlamıştı. Yağ değiştirmek gerekiyormuş, yağ soğutucusu vs. Bu yeni teknoloji otomatik vitesler yarısı kadar dayansa yeter sanırım.

Toledo dışarıcan C sınıfı içeriden B sınıfı :) Bence sınıfsız :)
İkisi arasında kaldıysan Megane al, bu kadar millet bindiğine göre bir bildiği vardır :+1:

Bir arkadaşımda rapid var. Bence gayet güzel ve kaliteli bir araç. Bence değerlendirilebilir.

ben de megan alayım diyordum bir de bakmışım ki nissan qashqai almışım. iyi ki almışım diyorum. eğer 2014-2015 megan almayı düşünüyor ve 55 bin civarı bir para vermeyi düşünüyorsan 2011-2012 qashqai al daha iyi olur derim.

Az yaksın diye yarı otomatik almayın. Tam otomatik tercih edin. Honda opel hyundai kia gibi birçok araçta tam otomatik seçeneği mevcuttur.

Wepster hocam teşekkür ederim çok fazla seçenek iyice kafa karışıklığı yapıyor. Uzun süredir megane lara bakıyorum. Sanırım megane alacağım. emin oto dan paramın alım sürecini bekliyorum.

Munsal hocam modeli yüksek olsun diye megane lara bakıyorum. 60 bine kadar verebilirim. 50 bin km altında dizel otomatik ise belki düşünebilirim. Arka koltuk kısmı biraz dar geldi. Birde içinin malzeme kalitesi dış görünüşüne göre kalitesiz kalmış gibi geldi.

Geri