Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

TOK minibuslerine binmeyin

Konu, 'Eylemler ve Grup Faaliyetleri' kısmında ilyas33 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ilyas33

ilyas33 Süper Üye Süper Üye

2. hakanotuken

hakanotuken Süper Üye Süper Üye

Benim anlamadığım bu kız TOK minibüsüne neden binmiş? Adanaya mı gidiyormuş yada gittiğinden kimsenin haberi yokmuymuş?

3. ilyas33

hocam tok otobüsleri adana tarsus mersin arasında sefer yapan 5 dk bir kalkan arabalardır.adana mersin arası çok kısa mesafe olduğu için adana-tarsus, tarsus-mersin, adana-mersin' e günlük gelip giden öğrenci öğretmen çalışan vardır.adana mersin arası 45 dakikadır.BU kızımız da mersinde oturmakta olur mersin adana otoyolu kenarında bulunan çağ üniversitesinde psikoloji bölümü öğrencisidir.yani günlük okula gidip gelmek için binmiştir bu minibüslere.

4. hakanotuken

hakanotuken Süper Üye Süper Üye

Hocam mersinde yaşıyorum zaten TOK minibüslerini biliyorum, şimdi anladım hergün ÇAĞ'a gidip geliyormuş doğal olarak TOK'a biniyormuş.

5. mutlucan

mutlucan Süper Üye Süper Üye

nasıl bir dünyada yaşıyoruz..
    idam geri gelmeli

6. AKADEMİA

AKADEMİA Süper Üye Süper Üye

Yazık yaaa. İnsanımızın düştüğü şu hale yazık. Eğitim şart.

Öğrencinin ve ailesinin ne güzel hayalleri vardı kimbilir? Okul bitecekti, iyi bir eş, iyi bir iş.... Ailesi şimdi kimbilir ne haldedir. Yüce Allah herkesin çoluğunu çocuğunu korusun.

7. ilyas33

Öyle görünüyor.

8. vedat

vedat Seçkin Üye Seçkin Üye

Dikkat Tehlike ve Ölüm Bölgesi tabelalarını ülkenin her yerine asmak lazım zira Kadın olmak tehlikelidir,yasaktır bu ülkede #ÖzgecanAslan

9. unteach

unteach Site Gezgini

mersinden tarsusa gitmek için üniversite boyunca dört yıl o yolu gidip geldim. bu süre zarfında mümkün oldukça tren kullandım. mecbur kalmadıkça binmedim bu TOK lara. nedenmi dersiniz. çünkü önce insanlıktan nasiblerini almalarını bekledim. onlar almadıkça bende kendimce protesto ettim. bu halden herkesler haberdardı ama kurulu düzen çokda güzel işliyordu. umarım bu acı olay bu gidişede bi dur der. bu allahsız köpeklere kolay ölüm olmasın inşallah. muhtemelen yarın bir gün şişlerler içeride, haberlerdede intihar derler. ama bu onlar için bir iyilik olur...

10. ilyas33

:+1: aynen. Yıllardır mecbur kalmadıkça binmem TOK lara. Tren tercihimdir hala

11. kafkas

kafkas Süper Üye Süper Üye

Yanlış anlamayın da orada çalışanların çoğu güvenilmeyecek tipler mi? Protesto edelim derken o kadar mı tehlikeli bir sistem var?

12. fahrican

fahrican Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Minibüs 3. dünya ülkelerine ait bir araç.

Çoğu şehirde minibüs ve ÖHO hatları mafya ya da mafyadan geri kalmayan ağabalarının elinde. Şoförlerin çoğu ise düşük eğitim seviyeli, madde bağımlısı ve sabıkalı kişilerden oluşuyor. Sabıkalı insana bir çok yerde iş verilmez iken şoförlükte bu şart aranmıyor. Geçen yıllarda okul servisi şoförleri ile ilgili haberlerde tecavüzden sabıkalı kişiler olduğu belirtilmişti. Minibüs şoförleri normalde araçlarının trafikten men edilmesi, hat haklarının iptal edilmesi gereken sayısız suç işliyorlar. Çoğunda hat sahiplerinin yerel yöneticiler ile olan özel ilişkileri nedeni ile ceza almıyorlar. Saatleri, durakları, güzergahları tamamen keyfi ayarlanıyor.

Dağ başına gitmeye gerek yok şehir merkezlerindeki hatlarda bile durum aynı
    Adam gibi toplu taşıma sistemi kurmayıp vatandaşı bu magandalara muhtaç edenlere dağ başına üniversite kuranlara ne söylesek az...

13. mnn

mnn Hiperaktif Üye Hiperaktif

14. kafkas

kafkas Süper Üye Süper Üye

Noktası virgülüne kadar doğru, artı trafiktede manyak manyak işlerin en büyük mimarları dolmuş taksi tipleri ve tripleri.

Anlamadığım konu öğretmen, polis, doktor vsvs okumuş adam olunca liğme liğme çalışan sistem; döner ustasının 2 metrelik bıcağına çözüm bulamıyo :cry:

15. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Şehir içi hatlarda, minibüsleri araç sahipleri sürmüyor bile.
    Şoföre haftalık yada günlük kiraya veriyor.Oturuyor kulüp gibi lüx durak kahvehanesinde, akşam hasılatı alıp 100-200 bin tl lık özel otosuna atlayıp gidiyor.Şoför ise kendine kalanla idare ediyor
    Hat sahibi MiDİ BÜS ise plakayı satsa 2 milyondan aşağı değil.Ödediği vergi yıllık götürü 300 tl civarı.
    Yani size Adana şehiriçi dolmuşundan örnek yazayım.
    YIL 1994 ve krizden dolayı 5 nisan kararları (maaşlar donduruldu) alınmış. ABD doları 15tl dan 30 tl ya çıkmış.
    1994 yılı mart ayı
    Bindiğim minibüste en öndeyim ve Güneş gelmesin diye siperliği indirince vergi levhasını okudum.
    O yılın götürü vergi 5 tl yazıyor.Siz anlayın artık.Dolmuş parası 1 tl ya yakındı.

16. yolcuhan

yolcuhan Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam çok güzel özetlemişin.

17. yolcuhan

yolcuhan Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Çoğu zaman bu durum böyle, zenginlerin daha zengin olmasına yarıyor. Vergiyi de veren sade vatandaş oluyor.

18. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hocam, Milyonlara satılan plakanın mutlaka bir getirisi var ki milyonlara (eski para ile trilyon) satılıyor.El insaf yani basit götürü usül vergisimi olur?
    Bunu gören duyan devlet yokmu?
    İstanbulda bir taksi plakası eski para ile trilyona satılırken, hat dolmuşu plakası trilyona satılırken, yılda 50tl 100 tl vergi ödeyenler zengin oluyor.Ama Tabiki birde bu beylere şoför lazım.Bu şoförler sigortasız az okumuş hakkını arayamayan guruplardan oluşması mal sahiplerin işine gelir.Sonuç olarak bu gurubun dahil olduğu kültürün hakim bulunduğu ortamdan her şey beklenir.Çünkü bu şoförlerin eğitim bakımından zengin bir geçmişi olmadığı gibi, gelecekten de beklentileri yok.
    Geleceği olmayana neyi korkmadan emanet edeceksin? Bir genç kızımızın namusunu mu? Kusura bakmayın.

19. Kürşat_58

Kürşat_58 Seçkin Üye Seçkin Üye

bu adamların ne yaptığının önemi yok bu şerefsizler fırsatını buldukları yerde bu suçu işlerler. bu gibi olaylar her geçen gün artıyor, çocuklar kaçırılıyor, tecavüze uğruyor, çocuk yaşta zorla evlikler yapılıyor ve bunların cezası nedir?
    başbakan diyorki en ağır ceza ile çarptırılacak diyor. en ağır ceza ömür boyu müebbet. peki ömür boyu bu şerefsizleri biz içerde mi besleyeceğiz. biz dışarıda çalışıp vergi ödeyeceğiz devlet bizim vergilerle içerdeki bu şerefsizleri besleyecek öyle mi?

20. egitimci.

egitimci. Seçkin Üye Seçkin Üye

yamayla olmaz bu işler, bu ülkede o kadar çok yamalanacak şey var ki yamalar tutmuyor artık... olmuyor artık yamayla olmuyor... dikkat edin bu tarz olaylar çok arttı, tabii ki eskiden de vardı ama artık tavan yaptı... niye ülkede PİSLİK o kadar çok ki... torpil, rüşvet, dolandırıcılık, adam kayırma, hırsızlık, üç kağıtçılık... sayın sayabildiğiniz kadar hepimizin sayacak o kadar çok şeyi vardır ki... kısacası MENFAAT i için (küçükte olsa büyükte olsa bence fark etmez) artık insanların yapmadığı şey kalmadı, bu yanlış dediği şeyi yapan bir dünya insan var... sarı öküz hikayesini çok severim ben... ben bu hikayeye grup olarak bakmıyorum tabii ki...

insanlar önce küçük yalanla/hırsızlıkla başlıyor, bakıyor sorun yok, bir üste çıkıyor, bir üst, bir üst derken olay böyle insanla alakası olmayan primatlarda bu noktaya geliyor...

artık sıfırdan başlayıp sistemi komple yenilememiz lazım, hiçbir şey yapmasınlar norveç, isveç, finlandiya, hatta kanada ve almanya ya gidip incelesinler, bu ülkeler en azından insanların çoğunluğunun bu şekilde davranmasını nasıl sağlıyorlar diye azcık kafa yorsunlar yeter de artar bile...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal