Tinkercad Kullanan var mı?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
3d Tasarımı çocuk oyuncağı haline getiren TINKERCAD programını daha önce kullanan var mı? Neler yaptınız paylaşabilir misiniz?

hocam merhaba,
3d yazıcının son aşamalarındayım. öğrencilerime bu hafta içi tinkercad gösterdim ve örnek tasarımlar yapmalarını istedim. güzel olanları basacağız.
dediğiniz gibi tarayıcı tabanlı ve ücretsiz olması güzel özelliklerinden bir kaçı.
tavsiyem ccircuits.io'yu da incelemeniz.

cumhurtorun' Alıntı:
hocam merhaba,
3d yazıcının son aşamalarındayım. öğrencilerime bu hafta içi tinkercad gösterdim ve örnek tasarımlar yapmalarını istedim. güzel olanları basacağız.
dediğiniz gibi tarayıcı tabanlı ve ücretsiz olması güzel özelliklerinden bir kaçı.

Hocam ne kadara mal oldu size 3D yazıcı? Tinkercad'i nerden duymuştunuz? Nasıl öğrencileriniz beğendiler mi Tinkercad'i?
ccircuits.io sitesi açılmıyor hocam:( ccircuits.io nasıl bir site, içinde neler barındırıyor?

zodiac' Alıntı:
cumhurtorun' Alıntı:
hocam merhaba,

Hocam ne kadara mal oldu size 3D yazıcı? Tinkercad'i nerden duymuştunuz? Nasıl öğrencileriniz beğendiler mi Tinkercad'i?
ccircuits.io sitesi açılmıyor hocam:( ccircuits.io nasıl bir site, içinde neler barındırıyor?

linki yanlış vermişim hocam kusura bakmayın.

circuits.io

şu aralar popüler kartlardan biri olan arduino'yu destekliyor ve tarayıcı üzerinde kod yazıp arduino üzerine yükleyebiliyorsunuz.

tinkercard'ı autodesk bu uygulamaları başlattığından beri biliyorum :)

yazıcı 1200 civarına mal oldu.

cumhurtorun' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
cumhurtorun' Alıntı:
hocam merhaba,

linki yanlış vermişim hocam kusura bakmayın.

circuits.io

şu aralar popüler kartlardan biri olan arduino'yu destekliyor ve tarayıcı üzerinde kod yazıp arduino üzerine yükleyebiliyorsunuz.

tinkercard'ı autodesk bu uygulamaları başlattığından beri biliyorum :)

yazıcı 1200 civarına mal oldu.

Hocam sizden rica etsem, Tinkercad ile öğrencilerinizin veya sizin yaptığınız güzel çalışmaları paylaşabilir misiniz? teşekkürler

ben kurcaladım biraz hocam. Çok eğlenceli :)
Öğrencilere geçen sene sketch up anlatmıştım ama tinkercad daha eğlenceli, belki bu sene tinkercad ile başlarım önce :)

ankara atölyesinde semineri verildi. bu sene ben de anlatmayı planladım. fakat fatih alt yapı bitsin diye konuyu erteledim.

yazıcı almayı da düşünmüyorum çünki çıktısını alıp kargoya veren şirketler var. hiç gerek yok

esenordelarthe' Alıntı:
ankara atölyesinde semineri verildi. bu sene ben de anlatmayı planladım. fakat fatih alt yapı bitsin diye konuyu erteledim.

yazıcı almayı da düşünmüyorum çünki çıktısını alıp kargoya veren şirketler var. hiç gerek yok

hocam yazıcıyı vakit bulup bitirebilirsem, biz de çıktı alıp gönderebiliriz :)))

tinkercad gösteren arkadaşlar; öğrencilerinizin pc lerinin özellikleri nasıl? Harici ekran kartı gerektiriyor mu? İşlemci, ram.. ?

pasha16' Alıntı:
tinkercad gösteren arkadaşlar; öğrencilerinizin pc lerinin özellikleri nasıl? Harici ekran kartı gerektiriyor mu? İşlemci, ram.. ?

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum :/

**melike**' Alıntı:
Öğrencilere geçen sene sketch up anlatmıştım ama tinkercad daha eğlenceli, belki bu sene tinkercad ile başlarım önce :)

hocam elinizde varsa sketchup çalışmalarını paylaşabilir misiniz? evet thinkercad çok kolay ve eğlenceli kesinlikle gösterilmesi gerekiyor öğrencilere.

esenordelarthe' Alıntı:

hangi şirketler ve ücretsiz mi hocam?

cumhurtorun' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:

hocam yazıcıyı vakit bulup bitirebilirsem, biz de çıktı alıp gönderebiliriz :)))

ücretli mi, ücretsiz mi çıktı vereceksiniz hocam :)

pasha16' Alıntı:

hocam biz bir hafta oldu kullanmaya başlayalı, harici GPU gerekmiyor ama RAM'in en az 1GB olması iyi olur, onun dışında ekstra bişi yok ama bazen nedense tarayıcı hatası verip duruyor maalesef.

"get webgl supported browser to design with tinkercad"

Chrome'da böyle bir sorun yaşayan olursa, chrome://flags yazıp açılan seçeneklerden WEBGL'yi etkinleştirme seçilirse sorun olmadan Tinkercad açılıyor.

zodiac' Alıntı:

Chrome'da böyle bir sorun yaşayan olursa, chrome://flags yazıp açılan seçeneklerden WEBGL'yi etkinleştirme seçilirse sorun olmadan Tinkercad açılıyor.
Hocam tam da bu sorunla karşılaşmışken cevabınız ilaç gibi geldi. Çok teşekkürler

antropi1' Alıntı:
zodiac' Alıntı:

Hocam tam da bu sorunla karşılaşmışken cevabınız ilaç gibi geldi. Çok teşekkürler

Hocam bende düzeliyor ama bazı bilgisayarlarda yine sorun devam ediyor, ayarı yapınca yine açılıyor ama sürekli bununla uğraşmak çok can sıkıcı oluyor tabii sadece CHROME da denedim, FIREFOX da acaba bir kere yapmak yeter mi denemek lazım :(

antropi1' Alıntı:
zodiac' Alıntı:

Chrome'da böyle bir sorun yaşayan olursa, chrome://flags yazıp açılan seçeneklerden WEBGL'yi etkinleştirme seçilip YENİDEN BAŞLAT yapılırsa sorun olmadan Tinkercad açılıyor.

12 bilgisayarda denedim problem yok. 8 tanesinde denemedim scratch den sonra sketcup yerine kursta 6 lara bu yazılımla devam ediyoruz yeni başladık hocam.

zodiac' Alıntı:
**melike**' Alıntı:

hocam elinizde varsa sketchup çalışmalarını paylaşabilir misiniz? evet thinkercad çok kolay ve eğlenceli kesinlikle gösterilmesi gerekiyor öğrencilere.
Çok bişey yok hocam ya
youtube dan izlediğim derslerden genel tanıtım yapıp sonra ev, bahçe , okul vs gibi basit çizimler yaptık

Hocalarım yazıcı olmadan yapılan çalışmaların çıktısını alabileceğimiz bize ulaştırabilecek bir yol var mı?

selcuklu' Alıntı:
Hocalarım yazıcı olmadan yapılan çalışmaların çıktısını alabileceğimiz bize ulaştırabilecek bir yol var mı?

hocam izmitte 3D yazıcı ve tasarım merkezi var, biz ziyarete gittik öğrenci çalışmalarını ücretsiz olarak çıktı alabiliyorsunuz 3d yazıcılardan, ayrıca istda belnet şubeleride yakında ücretsiz 3d yazıcı hizmeti vermeye başlayacakmış.

Geri