Tez yazarken öğrenci görüşü nasıl alınır???

Kodla Büyü

muamma25

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar web 2.0. teknolojisinin eğitim ve öğretimde kullanılması üzerine öğrenci görüşleri hakkında bir tez çalışması yapıyorum. Sizlerin de fikirlerini almak istedim. Sizce izlemem gereken yol ve yöntem nasıl olmalıdır?

Bulunduğunuz yerin MEM'ine gidip, tezinizden bahsedip, izin alma prosedürlerini öğrenin. İzinsiz, öğrencilere böyle bir anket uygulayamazsınız. Eğer sayı az olacaksa, çerenizdeki tanıdıklarınızın öğrenci çocuklarına, ailelerinden izin alarak yapın.

Hocam anket hazırlama herkesin yapabileceği bir iş değil.Hazırladığınız anketin güvenilirlik ve geçerlilik çalışmalarını yapmanız gerekir önce.Ayrıca uzman görüşleri de almanız gerekir.Tavsiyem görüşme formu hazırlayabilirsiniz.

Hocam taslak anket soruları belirleyip danışman hocanızla birlikte son şeklini verin. Uygulayacağınız öğrenci ve okul sayısına göre memden izin alırsınız .
Bir kısmını kağıt üzerinde bir kısmını da web üzerinden uygulayabilirsiniz.

yakuphan' Alıntı:
Bulunduğunuz yerin MEM'ine gidip, tezinizden bahsedip, izin alma prosedürlerini öğrenin. İzinsiz, öğrencilere böyle bir anket uygulayamazsınız. Eğer sayı az olacaksa, çerenizdeki tanıdıklarınızın öğrenci çocuklarına, ailelerinden izin alarak yapın.
hocam izin prosedürü siz enstitüye yazıyorsunuz enstitü rektörlüğe rektörlük il mebe yazıyor benim danışmanım uzun iş okulun ismi geçmezse izine gerek yok demişti.

Geri