TES Sınav İptal olacak demiş.

Kodla Büyü
İstenirse Bir gecede kararname ile neler değişti şimdi Meclis açılması bekleniyor , ekime kadar belirsizlik neden

o degilde kimsenin aldiginda gozumuz yok ogretmen camiasina reva gorulen sinavla ucret artisi!(itibari hic soz konusu etmiyorum) bize teget gecerken doktorlara neden bu kadar verildi kafam da deli sorular iste gece gece

o degilde kimsenin aldiginda gozumuz yok ogretmen camiasina reva gorulen sinavla ucret artisi!(itibari hic soz konusu etmiyorum) bize teget gecerken doktorlara neden bu kadar verildi kafam da deli sorular iste gece gece
Elektriğe ve doğalgaza evlerde %20 geldi az önce, sanayide ise ikisine birden %50 geldi. (Sanayide zam yapıldığı anda hayatımızdaki herşeyin zamlanması demek zaten). Varsayalımki, yarın çıkıp Uzman öğretmenliği herkese veriyoruz deseler bile, o verecekleri parayı önden aldılar az önce:)

Sınavın iptal olacağını düşünmüyorum. Bi ihtimal aday öğretmenlik sınavı gibi yıllar sonra kaldırılacak. İhtiyacı olan arkadaşlar oturup çalışmalı bence. Açıklamalardan da anlaşıldığı gibi iptal olması çok zor. Kolaylıklar dilerim herkese. :)

Sınavın iptal olacağını düşünmüyorum. Bi ihtimal aday öğretmenlik sınavı gibi yıllar sonra kaldırılacak. İhtiyacı olan arkadaşlar oturup çalışmalı bence. Açıklamalardan da anlaşıldığı gibi iptal olması çok zor. Kolaylıklar dilerim herkese. :)
Bakanımız yine açıklamayı Cumhurbaşkanına yaptırdı. Bakanlar kurulunda da benzer taktiği sergilemişti.
Screenshot_2022-09-01-13-23-57-824_com.twitter.android.jpg

Burada aklınca siyaset yapıyorsun. Bak adamın bay kemal az önce Twitter da yazmış, hiçbir öğretmen sınava girmesin, bay kemali dinleyin ve sınava girmeyin. Siyaset yapılacaksa açık olun kaçak güreşmeyin, yok doğal gaza zam gelmiş, Yok elektriğe zam gelmişte verdiklerini şimdiden almışlarmış. Dürüst olun biraz, hangi Dünya'da yaşıyorsunuz, tüm Dünya'da enerji fiyatları kat be kat arttı, Türkiye de hükümet %50 süspanse ediyor yani kendisi karşılıyor. Almanya'da bakan duş almayın mendille silinin dedi, Fransa'da Ağustos ayında elektrik faturası için kaç fabrika kapandı bak bakalım.

Samimi söylüyorum size bay kemal ve zihniyeti layık ama işte masumlara yazık olacak.
%20 eve %50 sanayiye. En az üreticiye etkiden dolayı bize de bundan %35-40 etki olacak. Yani adam doğru söylemiş. Sınav iptal olsa bile bize bir faydası olmayan bir durum gibi yani artık.
Sınav iptal olsa bile -ki kanunla olabilir ancak- olan her durumda bize oldu ve oluyor.
Sabit ücretlilerin alım gücü her geçen gün zayıflıyor ve durum daha da kötüleşiyor.
CB öğretmenlerle ilgili olarak açıklama yapıyor ve çocuklara ilgi bekliyor her veli gibi. Ancak kimse demiyor? Bu öğretmenler kendisi ve ailesiyle nasıl ilgilenebiliyor?

Son yıllarda hızla eriyen maaşların suçlusu biz öğretmenler değiliz. Türkiye büyürken biz küçülüyoruz. KK gibi beş para etmeyen muhalefet olmasaydı bu hükümet 10 yıl önce yıkılmıştı zaten.
Konunun siyasi boyutu var ayrıca. Bu kanuni bir süreç ve meclis bunu değiştirebilir ki bu sebeple olay tamamen siyasidir.

Şöyle de bir örnek vereyim.
3600 yıllardır önemli gündem maddesiydi. Enflasyon ile devlete 3600'ün ek bir gider yükü kalmadı ki bu sebeple çalışmalar başladı (Aksi durumda 3600, EYT falan filan söz konusu bile değildi). Sonuç şu anda emekli ikramiyesinin değeri kalmadığı gibi 3600 etkisiyle artacak ikramiyenin vs. de bir mali yükü yok. Hatta devlet şu durumda çok büyük bir mali yükten kurtuldu.
Şimdi 3600 alınmasına da sevinirsin de o da ayrı bir durum. Ayrıca 3600'den benim gibi 2008 sonrasıydı galiba mesleğe başlayan öğretmenler de faydalanamıyor.

Sendikalara zaten bir şey demeye gerek bile yok. MV olacağım diye uğraşıp duruyorlar.

Nereden bakarsan bize gol atılıyor ya hayırlısı... Dediğim gibi tek şansları var: KK ve berbat ötesi muhalefet.

Konuya göre bakarsak herkese Allah kolaylık versin. Malum şartlarda sınav sistemi ile devlet biraz daha mali yükten kurtulabilir.

Hocam dediklerinize Eyvallah bunlar doğru. Bu zevat, günlerdir bay kemal yazıp(kk) duruyor, sonra mevzuyu doğalgaz ve elektrik zammına getirdi, Tüm Dünya da sıkıntı varken sınavla bunları birleştirmek niyeti açıkça gösteriyor. Şu ülkede son 20 yılda kaç öğretmen atanmış bir baksın. Biz öğrenciyken öğretmenlerimizin durumunu çok iyi hatırlıyorum, biz onlardan çok çok iyiyiz. Korona muhabbetinden sonra tüm Dünya sıkıntıda, bizde nasibimizi alıyoruz. Sap saman karışmasın!!!

Hocam dediklerinize Eyvallah bunlar doğru. Bu zevat, günlerdir bay kemal yazıp(kk) duruyor, sonra mevzuyu doğalgaz ve elektrik zammına getirdi, Tüm Dünya da sıkıntı varken sınavla bunları birleştirmek niyeti açıkça gösteriyor. Şu ülkede son 20 yılda kaç öğretmen atanmış bir baksın. Biz öğrenciyken öğretmenlerimizin durumunu çok iyi hatırlıyorum, biz onlardan çok çok iyiyiz. Korona muhabbetinden sonra tüm Dünya sıkıntıda, bizde nasibimizi alıyoruz. Sap saman karışmasın!!!
nedense bu ülkede sıkıntılardan hep memurlar ve asgari ücretliler nasibini alıyor. geri kalan herkesin keyfi yerinde hocam. maalesef siz de hiçbir şeyin farkında değilsiniz ya da farkında olduğunuz halde doğruları yazamıyorsunuz.

Hocam dediklerinize Eyvallah bunlar doğru. Bu zevat, günlerdir bay kemal yazıp(kk) duruyor, sonra mevzuyu doğalgaz ve elektrik zammına getirdi, Tüm Dünya da sıkıntı varken sınavla bunları birleştirmek niyeti açıkça gösteriyor. Şu ülkede son 20 yılda kaç öğretmen atanmış bir baksın. Biz öğrenciyken öğretmenlerimizin durumunu çok iyi hatırlıyorum, biz onlardan çok çok iyiyiz. Korona muhabbetinden sonra tüm Dünya sıkıntıda, bizde nasibimizi alıyoruz. Sap saman karışmasın
nasıl iyi onu anlayamıyorum,kk degil mesele,mesele orta sınıfın memurun fakirleşmesi,son zamlarla zaten verdiğini alıyor,yeni atanan ogretmen kac senede ev sahibi olacak matematik bilmeye gerek yok!kucuk yerde 1000000lira olsa ev oda ortalama kac senede alacak cift maas kucuk bir hesap yapın,hadi manevi hassasiyeti dusunmediğinizi varsayalım zaten hukumetde bunu tesvik!ediyor kredi ile ev sahibi yaparken kac senede alabiliyor memur cift?kullandıgımız akaryakıtı uretimde kullandıgımızı varsayarsak ustune yapılan ziraai calışmaları da eklersek elde ettigimiz ürünün maliyeti ne bundan haberimiz var mı?sonra bunu ki o da sartları tasırsa dışarıya gonderebilecek miyiz?hadi içerde tukettik avrupalı gibi pahalı meyve sebze yedik meclistekilerin yemek menulerini de mi gormuyorsunuz?kac kişi evinde bunu bu fiyata tuketebiliyor?neyse elim surcecek daha fazla yazarsam herkese hayırlı zamlar

hocam memlekette ciddi manada doktor sıkıntısı var yurt dışında da dil şartı olmadan meslekte 5 yıl kıdemi olanı hemen vakumluyorlar ev ofis muayenehane ulaşım her şeyi hazırlıyorlar yeter ki tecrübeli doktor gelsin.
öğretmenlikte ise birileri ölsede istifa etsede emekliye ayrılsada yerine atama olsa diye bekleyen yüzbinler belki milyonlar var hal böyle olunca şu anda aldığımız ücret bile fazla geliyor arz talep meselesi.

4 yıl önce mezun ettiğim öğrencim lise diploması ile aynı ilçede malum partinin torpili ile bekci oldu benden çok maaşı var. Helalı hoş olsun alsın ama rica ediyorum kimse maaşlar iyi şükür falan demesin. Annem babam öğretmen emeklisi eskiden çok da iyiydik. Hatta soruyorum 1 yıllık maaşlarımız ile ufak bi ev alıyorduk diyorlar ve hatta annemin emekli ikramiyesi ile 3+1 ev aldılar sıfır. Bizde iki maaşız eşim ile evi bırak çocugun bezini sütünü nası alacagız diye düşünüyoruz.
Küçük kızımın dişlerinde çürüme var devletde 1 yıl sonrasına randevu veriyorlar özelde 16 bin tl .
Bu yüzden bizi bu hale düşürüen payı olan herkeze akşam yatmadan beddua ediyorum.

Sevgili tes sinavi iptal edemez, hatta fikir olarak bile ifade edemez hayal işte, fbnin cr7 transferi gibi

Egitim fakültesi öğretmen yetistirir ama fen edebiyat okuyanlar formasyon derslerini yuksek lisans sayıp uzman olurlar. Bu kadar sacma iş olamaz.
Bir eklemede ben yapayım hocam. Sosyal Hizmetlerde çalışan öğretmenlerin de sınavdan muaf olacağını söyledi bir arkadaş...

İs daha da ilginçlesiyor, sulanıyor. Ben simdiden Veda Hutbesini ezberleyeyim, muhtemelen onlara da muafiyet gelecek.(Lise de dersi sınavsız geçmenin şartıydı, aklımda kalmış) Ya da sınıf içi duruma göre performans dolayısıyla muafiyet. Ya da, ne bileyim bankada ki dövizini TL ye çevirenlere muafiyet. Ya da en güzeli öğretmen hakkında kanaat notu kullanabilecek bir siyasi yoluyla muafiyet...

Eğitim Bir Sen başkanı Ali YALÇIN, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile görüşerek durumu anlatmış. Meslek Kanunu bölümünde 8 ve 12 yıl sınavsız istediğini dile getirmişti geçen günlerde, herhalde bu şekilde iletmiştir. Her zaman eleştirdiğimiz Ali Yalçın'a bu konu özelinde, bugünkü hareketi dolayısıyla, teşekkür etmek lazım.

aliyalcın.JPG

Eğitim Bir Sen başkanı Ali YALÇIN, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile görüşerek durumu anlatmış. Meslek Kanunu bölümünde 8 ve 12 yıl sınavsız istediğini dile getirmişti geçen günlerde, herhalde bu şekilde iletmiştir. Her zaman eleştirdiğimiz Ali Yalçın'a bu konu özelinde, bugünkü hareketi dolayısıyla, teşekkür etmek lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 71265
hocam gece gece hiç güleceğim yoktu. Allah da sizi güldürsün. hala bu adamdan medet umuyorsunuz ya. 20 yıldır enflasyonun altında zam aldık sayesinde. yeni atanan bekçi 30 yıllık öğretmenden fazla maaş alıyor. bilmem farkında mısınız? gerçi farkında olsanız bu paylaşımı yapmazdınız.

hocam gece gece hiç güleceğim yoktu. Allah da sizi güldürsün. hala bu adamdan medet umuyorsunuz ya. 20 yıldır enflasyonun altında zam aldık sayesinde. yeni atanan bekçi 30 yıllık öğretmenden fazla maaş alıyor. bilmem farkında mısınız? gerçi farkında olsanız bu paylaşımı yapmazdınız.
Söylediklerinizde haklısınız hocam. Son cümleme dikkat:)

"..bu konu özelinde, bugünkü hareketi dolayısıyla..."

Sınavda başarısız olduk diyelim sonrasında yüksek lisansı tamamlarsak uzmanlık verilir mi. 30 ekime kadar bı yazı var tamam da sonrası ? Çünkü yüksek lisansta son dönemin sınavla hiç ugrasmiyayim diyorum nasıl olsa Ocak ta yürürlüğe girecek o zamana kadar tezi veririm

Sınavda başarısız olduk diyelim sonrasında yüksek lisansı tamamlarsak uzmanlık verilir mi. 30 ekime kadar bı yazı var tamam da sonrası ? Çünkü yüksek lisansta son dönemin sınavla hiç ugrasmiyayim diyorum nasıl olsa Ocak ta yürürlüğe girecek o zamana kadar tezi veririm
Bir sonraki seneye yapılacak sınav döneminde muaf olursunuz hocam

10 yıllık bir öğretmenin 10 bin maaş almasının ana sebebi ebs dir , o çok eleştirdikleri 2000 yılında öğretmen maaşı görece çok daha iyiydi , bu sendika yetkili olduğu sürece maalesef göstermelik bir kaç şey hariç herhangi bir kazanım olacağını sanmıyorum , muhtemelen hükümet gelen tepkiler ve yaklaşan seçim nedeniyle bazı şeyler verecek bunlarda başarı diye sunacak

Geri