Telpada kaybolan tablet

Kodla Büyü

nht268

Seçkin Üye
Seçkin Üye
servise 5 adet tablet gönderdim üçü yapılıp geldi. Kalan iki tanesinden 2 hafta geçmesine rağmen geri dönüş olmayınca servisi aradım, birisini yanlışlıkla istanbulda bir okula göndermişler ancak diğerinin servise hiç girmediğini idda ediyorlar. Kargo numarasını verdiğimde bu kargoda böyle bir tablet göndermemişsiniz cevabını alıyorum hatta yanlışlıkla başka bir okula gönderdikleri tableti de atlayıp, 3 tablet göndermişsiniz diyorlar.. Bu durumda ne yapılabilir? Servisli böyle bir durum yaşayan var mı?

Hocam benzer bir durumu biz de yaşadık.
Elime 4 tane arızalı tablet geldi. Bu 4 tabletten bir tanesi önceki idare tarafından alınmış ve kimden alındığı belli değildi. Ayrıca açılmıyordu. Bu durumda PYBS sistemi üzerinden 3 tabletin arıza bildirimini yaparak, diğer tabletin üzerine de açıklama yazarak toplam 4 tableti servise gönderdik.
Kargolama yaparken 4 tableti bir havalı poşete koyup öyle paketlediler. Pybs sistemi üzerinden tabletleri takip ettiğimde 2 tabletin alındığını ama bir tanesinin teslim alınmayı beklediği yazıyordu. Birkaç gün sonra elimize 2 tablet ulaştı. Bir tanesi sistemde aldıklarını belirttikleri tabletti. Bir tanesi de bizim Pybs üzerinden kayıt açamadığımız üzerine not yazıp gönderdiğimiz tabletti.
Ertesi günü sistemdeki tabletlerden bir tanesi daha geldi.
Bir hafta kadar bekledik sistemde teslim alınmayı bekliyor ibaresi olan tablet de gelir belki diye ama ses seda çıkmayınca dün servisi aradık. Baktılar ettiler o tabletin 42 TL ücreti çıkmış ödeme bekleniyor dediler. Sistemde hala teslim almadığınız görünüyor, bizde ödeme ile ilgili bir bildirim görünmüyor dedim. Tamam tableti o zaman gönderelim dediler. Ödemek istiyor musunuz falan diye sormadılar bile. Neyse bakalım bekliyoruz. Elimize ne zaman ulaşır tablet bilmiyorum.

Evet yukardaki mesajımda bahsettiğim kayıp tablet dün öğleden sonra elimize ulaştı. :+1:

nht268' Alıntı:
servise 5 adet tablet gönderdim üçü yapılıp geldi. Kalan iki tanesinden 2 hafta geçmesine rağmen geri dönüş olmayınca servisi aradım, birisini yanlışlıkla istanbulda bir okula göndermişler ancak diğerinin servise hiç girmediğini idda ediyorlar. Kargo numarasını verdiğimde bu kargoda böyle bir tablet göndermemişsiniz cevabını alıyorum hatta yanlışlıkla başka bir okula gönderdikleri tableti de atlayıp, 3 tablet göndermişsiniz diyorlar.. Bu durumda ne yapılabilir? Servisli böyle bir durum yaşayan var mı?
benimde başıma geldi hocam bi öğrencinin tabletini gönderdim geri gelmedi o kadar tablet gönderdim hepsi 2-3 günde geri geldi öğrenci bi süre gelip gitti yanıma benim tablet geldimi hocam diye her seferinde olumsuz yanıt alınca artık ümidini kesti kargoda kayboldu heralde...

Bu konuda en vahimi bende.
Bir öğretmen tableti ile aylarca uğraştım bir türlü sonuç alamadım.
En son geçen hafta telpa dan aradılar.En son dediğime bakmayın tam 1,5 sene sonra :)

kayıp sayımız ikiden üçe çıktı, tepla sağolsun hatasını düzeltmek yerine daha da batırıyor. Durumu 4447555 ile ilgili birime de bildirdim. Telpadan bilgi alıp döneceklerini söylediler ama pek ümitli değilim.

hayrodemir' Alıntı:
En son geçen hafta telpa dan aradılar.En son dediğime bakmayın tam 1,5 sene sonra :)
Öğrenci tableti neyse de öğretmen tableti demirbaş olduğu için biraz sıkıntılı bir durum.

Serviste garanti harici olup ödeme bekleyenlerin geç geldiği oluyor. Fakat pybs deki ödeme bekleyenler kısmında görünmüyorlar. Haber veren de olmuyor. Değişik bir sistem. Anlamadım gitti.

hayrodemir' Alıntı:
:?

Bizde kaybolan olmadı ama ilginçtir iki hocanın tableti birkaç kez yapılıp gelmesine rağmen sistemde hala bekleniyor olarak duruyorlar. Servis kayıtlarını işlemedi :)

Geri