Telefonda Geçersiz sim mesajı...

Kodla Büyü

bozo0660

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Çin malı çakma sony ericsson telefon geçti elime..çift hatlı
geçersiz sim yazıyor her iki hat içinde.. ilk kullandığımda yazıyordu.. ertesi gün her iki hattıda normal kullandım..
ancak şimdi sürekli geçersiz sim yazıyor..
Varmı başına böyle bir şey gelen.. bulunduğum yer ufak her telefoncu yapabilirmi acaba..?

bende de anycool vardı çift hatlı. Arada bir vodafone da geçersiz sim yazardı. İnternette araştırdım, bazıları bulunduğunuz yerdeki vodafone da sorun var, bazılarında sim kartın voltaajında sorun var dedi, ama en sonunda vodafone kartımı yeniletince sorun düzelti. Benim vodafone çok eskiydi telsim zamanından kalandı. Yeniletince sorun düzeldi.Bu sorunuda yeni vodafone hatlardan takınca sorun olmadığını görünce böyle bir fikre kapılıp değiştirdim.Sonra düzelti. Ama iyi bi kontrol et.Bir sim diğerinide etkileyebiliyor.Deniyerek soruna ulaşabilirsin.Eğer ikiside eskiyse yenilettir.İnşallah düzelir..

Aşarıdaki adresten imei sorgulaması yapabilirsiniz.

Eğer klonlanmış çıkarsa'ki anlatımınızdan bu çıkar başka bir imei numarası ile değiştirmeniz gerekir; ancak bunu siz değil telefoncular yapar genelde.

Bu konuda oldukça tecrübe sahibi oldum hepsiburada sayesinde =)

http://www.mckstk.gov.tr/tr/imeisorgu.php

1. sorun. hocam bazı çin malları yüksek kapasiteli simleri çalıştırmıyor eğer kartın avea 128kb lık kart ise çin mallarının genelde çalıştırmıyor.

2. sorun kartın bozulmuş olabilir. bunu anlayabilmen için ise kartını orjinal bir telefonda(çin malı olmayan) dene hatta bir 2 telefonda dene. eğer orada da aynı sorunu veriyorsa bil ki sorun kartta. eğer denediğin telefonlarda çalışıyorsa sorun telefonda.

eğer sorun hatta ise hat kimin üzerien onun gidip yedek kartını ana bayiden almalı.
eğer sorun telefonda ise bir telefoncuya göster onlar halledebilir. zaten halledemezse yeni bir telefon şart.

yedek kart fiyatları ise
avea---> 8 tl
vodafone*---> 4-5 tl filan
turkcell---> 8.5 tl

eğer avea kullanıyorsan ve kartın bozuk ise sana kartın yedeği olarak 128 kb lık kart veriyorlar onları da çin malları çalıştırmayabiliyor. Ona da dikkat et.

Bende de aynı sorun var.Geçe gün Hepsiburada dan Dark SW05 aldım sim kartıilk bikaç gün görmedi sonra birden gördü.Dışarı çıktım saati bir açtığımda ne göreyim :eek: geri Geçersiz sim yazıyor :cry: ne yaptıysam olmadı sim kartı 4.5G teknolojı 64 kb lütfen yardım :cry: :cry:

Geri