Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Telefon Onarımı

Konu, 'GSM Operatörleri (Turkcell, TT, Vodafone vs..)' kısmında zodiac tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. namaldish

namaldish Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam istanbuldaysanız tahtakale'de bu işi yapan yerler var. tahtakaleye gitme ihtimaliniz varsa öncce şu videoyu izleyin.
    Eğer kargoyla işlem yapmak isterseniz yada kadıköyde yaptırmak isterseniz https://cepmarket.com.tr/ firmasını tercih edebilirsiniz. (Bu firmanın videosu da uğur kaplan youtube da var.)
    İstanbul pendik kaynarca da cephastanesi firması var.. Orayı da deneyebilirsiniz bu arada.. https://www.cephastanesi.org/

Sizin telefonun problemi ise ekranı tutan yan çıtaların ekrandan ayrılması olabilir. Bunun için ekranı söküp yan çıtaları güçlü bir yapıştırıcıyla yapıştırabilirsiniz. (Korkmayın çok basit şekilde sökülüyor iphone ekranları)
    Telefon ile ilgili ekipmanım yok maalesef, laptop anakartı olsaydı ben çözerdim..

kendir_li ve zodiac bunu beğendi.
  2. muratti32

muratti32 Aktif Üye

Ben telefonumu ekranı değiştirmesi için Isparta'da bir dükkana bırakmıştım. Daha sonra ekranı tekrar değiştirmem gerektiginde zorunluluar hariç tüm vidaları çaldığını gördüm. Haysiyetsiz çok piyasada

zodiac bunu beğendi.
  3. zodiac

zodiac Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Hocam şikayet sitelerinde bu tür şikayetler var, insan haliyle kimseye güvenemiyor hele ki iş telefon olunca, artık hertür bilgimiz mevcut içerisinde herşeyimiz oldu nerdeyse, ayrıca içini açıpta ne yapacaklarını da bilemiyoruz. Geçmiş olsun hocam, 2 kuruş için insanın canını sıkıyorlar valla.

4. zodiac

"Sizin telefonun problemi ise ekranı tutan yan çıtaların ekrandan ayrılması olabilir."
    Aynen dediğiniz gibi hocam, bu çıtaların yapıştırılması gerekliymiş. Benim ekran sağ taraftan ve üstten açıldı yani düşme sonucu olma ihtimali çok yüksek. Bataryamı apple'dan batarya kampanyasından değiştirmiştim, açılma olayı olunca götürüp kontrol ettirdim acaba batarya şişmesi mi oldu diye, kontrol ettiler batarya şişmesi yok dediler. Videoyu içinde çok teşekkür ederim hocam, böyle insanları bulmak artık çok zorlaştı.
    "Telefon ile ilgili ekipmanım yok maalesef, laptop anakartı olsaydı ben çözerdim.." Allah razı olsun hocam, düşünmeniz bile yeter. Bu siteyi böyle sorunlarda yardımcı olacak insanları bulmayı kolaylaştırdığı ve paylaşım ortamı oluşturduğu için seviyorum.
    Hocam en iyisi tavsiye ettiğiniz yerlerden birine götürüp yapıştırmalarını istemek olacak. Kendim yapamam hiçbir malzemem yok maalesef :(

5. mse

mse Süper Üye Süper Üye

Japonsuz deneyebilirsin hocam saç kurutma makinası ekranın altındaki yapışkanı eritecektir, sen de elinle biraz bastırıp soğumasını bekleycen

zodiac bunu beğendi.
  6. zodiac

Ne ile yapıştıracağım peki hocam? Telefona zarar vermez mi hocam yapıştırınca?

7. kendir_li

kendir_li Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Yapıştırıcı kullanmayacaksanız hocam. Siz ısı uygulayınca içindeki yapıştırıcı eriyecek, siz baskı uygulayıp yerine oturmasını sağlayacaksınız, tabi baskı uygularken orantılı olup yapıştırıcının kuruması için beklemek lazım.

zodiac ve mse bunu beğendi.
  8. zodiac

Deneyeceğim hocam, umarım başarılı olurum. Çok teşekkürler zaman ayırıp cevap verdiğiniz için, yoksa ben yapıştırıcı kullanırdım, çalışan telefonu da bozardım :)

9. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

bu videoda istanbulda bir firmadan bahsediyor işinizi görür

zodiac bunu beğendi.
  10. zodiac

Teşekkürler hocam, sağolun.

11. aykutzorlu27

aykutzorlu27 Üye

Hocam bır kere dısarıda yaptırdım yorumlarda bır ogretmen arkadasın dedıgı gıbı tum vidalar alınmıstı bı dahakı sefere malzemelerı aldım ekranı değiştirdim sonra pilini de değiştirdim telefonum iphone 6

zodiac bunu beğendi.
  12. zodiac

Hocam kendiniz mi değiştirdiniz, sorun çıktı mı peki, nelere dikkat etmek gerekiyor özellikle?

13. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

ben de hanımın telefonunun bataryasını değiştirdim. aslında çok da karışık bir durum değil çok güveniniz yoksa kendinize her ihtimale karşı videoya çekin takıldığınız yerde açıp bakarsınız tekrar toplarken

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal