Telefon Onarımı

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
merhaba arkadaşlar, iphone 6+ 64gb telefon herşeyi çalışıyor ama maalesef üstten ve kenardan açıklık oldu. Herhangi bir kırılma ve sorun yok. Telefonun ön camı değiştirmek gerekliymiş komple ekran değişimi yerine, telefonun garantisi bitti ama kullanmaya devam etmek istiyorum. Daha önce telefonunu dışarda yaptıran oldu mu? Olduysa memnun kaldınız mı? Tavsiye edeceğiniz bir yer var mı? Çok araştırdım, bir sürü yer var ama şikayet siteleri de çok şikayetlerle dolu.

merhaba arkadaşlar, iphone 6+ 64gb telefon herşeyi çalışıyor ama maalesef üstten ve kenardan açıklık oldu. Herhangi bir kırılma ve sorun yok. Telefonun ön camı değiştirmek gerekliymiş komple ekran değişimi yerine, telefonun garantisi bitti ama kullanmaya devam etmek istiyorum. Daha önce telefonunu dışarda yaptıran oldu mu? Olduysa memnun kaldınız mı? Tavsiye edeceğiniz bir yer var mı? Çok araştırdım, bir sürü yer var ama şikayet siteleri de çok şikayetlerle dolu.
Hangi şehir hocam?

Ben 5s telefonumu Tokat’ta tamirtime (Aytaç elektronik di sanırım)diye bir yere 2 defa kargoyla gönderdim hiç bir sorun yaşamadım.Gayette memnun kaldım.Neredeyse anakart bozuk astarı yüzünü geçer diye çöpe atacağım telefonları Tamir ettiler.Her adımın fotoğrafını çekip gönderiyorlar sonra ücreti istiyorlar.

hocam ekran niye kalkmış batarya falan şişmiş olmasın
bence satranç taki gibi tehdit edeni ortadan kaldır

Ben 5s telefonumu Tokat’ta tamirtime (Aytaç elektronik di sanırım)diye bir yere 2 defa kargoyla gönderdim hiç bir sorun yaşamadım.Gayette memnun kaldım.Neredeyse anakart bozuk astarı yüzünü geçer diye çöpe atacağım telefonları Tamir ettiler.Her adımın fotoğrafını çekip gönderiyorlar sonra ücreti istiyorlar.
Hocam istanbulda var mı acaba böyle düzgün dürüstçe yapan bir yer?

hocam öyleyse yerinde olsam saç kurutma makinasıyla ısıtıp yapıştırmayı denerdim..
ben de telefon tablet vs tamir ediyorum aslında ısı tabancası şart oldu...

Hocam sizinki büyük cesaret, malzemesiz olmaz, bir de toparlaması var işin :(
yok hocam tek bi anakart var zaten, internetten video da seyrettikten sonra sorun yok. ben de piyasadan çalışmayan lg5 topluyorum, alıştık güzel oluyo, hatta elimde şuan fazladan ekran var, isteyene 100 tlye verebilirim, bi de bunların kameraları var usb donanıma çevirmeyi deneyicem yakında

Hocam istanbulda elektronikçilerin kalbi Tahtakale ama orada cok dürüst esnaf bulmak zor. Geçtiğimiz günlerde iPhone 7 cihazımın bataryasını serviste orijinali ile değiştirdim (garantim yok) şarjım yine çok erken Bitiyordu, armut.com uzerinden fiyatlar aldım ve Tahtakalede biri ile tanıştım gerçekten işimi cok ustalıkla cozdu. Daha sonra oğrendim ki Vatandaş konuya cok hakim ve oralarda ciddi tanınan, güzel bir esnaf. Fiyatı da bana makul geldi. Ben siddetle onu tavsiye ederim ederim sana. Numarası bu 0 (534) 850 68 52
İnstagram üzerinde @tamiristanbul adı ile adresine ulaşabilirsin. Hatta ona, öğretmen arkadaşlarımı yönlendiririm sana demiştim. Benden bahsedersen ve öğretmen olduğunu söylersen fiyatta da yardımcı olur diye düşünüyorum

hocam öyleyse yerinde olsam saç kurutma makinasıyla ısıtıp yapıştırmayı denerdim..
ben de telefon tablet vs tamir ediyorum aslında ısı tabancası şart oldu...
Nasıl yani hocam, ciddi misiniz, saç kurutma makinası ile kurutup japonla mı yapıştırıyım :)

Hocam istanbulda elektronikçilerin kalbi Tahtakale ama orada cok dürüst esnaf bulmak zor. Geçtiğimiz günlerde iPhone 7 cihazımın bataryasını serviste orijinali ile değiştirdim (garantim yok) şarjım yine çok erken Bitiyordu, armut.com uzerinden fiyatlar aldım ve Tahtakalede biri ile tanıştım gerçekten işimi cok ustalıkla cozdu. Daha sonra oğrendim ki Vatandaş konuya cok hakim ve oralarda ciddi tanınan, güzel bir esnaf. Fiyatı da bana makul geldi. Ben siddetle onu tavsiye ederim ederim sana. Numarası bu 0 (534) 850 68 52
İnstagram üzerinde @tamiristanbul adı ile adresine ulaşabilirsin. Hatta ona, öğretmen arkadaşlarımı yönlendiririm sana demiştim. Benden bahsedersen ve öğretmen olduğunu söylersen fiyatta da yardımcı olur diye düşünüyorum
Hocam internette onlarca tamir ettiğini söyleyen firma var ama bu firmalar hakkında da bir o kadar şikayet var. İnsan sağlam telefonun durup dururken bozulmasını da istemiyor. Zaman ayırıp yardımcı olduğun için gerçekten çok teşekkür ederim, iletişime geçeceğim. Bu sitenin en güzel yanı da her konuda yol gösterecek ve yardımcı olacak birileri çıkabiliyor.

Malzeme ekranın yanında set olarak hediyesiydi. Zor değil hocam
Hocam ekranda kırılma, bozulma, yıpranma hiçbir sorun yok. Tek sorun ekran üstten ve yanlardan açıldı, yeni ekran takmadan bu açıklıkları nasıl kapatabilirim, bunun bir çözüm yolu yok mu? Ön cam değişimi yapılıyor ya da ekran ekran değiştiriliyor ama benim ekranda da camda hiçbir sorunum yok. Açıklıklar var sadece bu da tabiki telefon içine toz vesaire girmesine sebep oluyor, zamanlada bu açıklıklar artıyor. İphone ekranı açılınca yapıştırma ya da onun gibi bişi olmuyor mu acaba.

Phone 6 plus üstten ve sol tarafı çok az açıldı üstüne bastırınca kapanıyor sizin yaptığınız gibi lastik taksam düzelir mi?

Merhabalar, telefoncuya götürmeniz gerekmektedir, sizin yanlış bir müdahaleniz ekrana daha fazla zarar verebilir veya cihaza zarar verebilir. Durumuna bakılması gerekir efendim , sadece lastiklemek tutmaz. Çıtaya hafif düzeyde çıta çapıştırıcısı sürmek gerekir. Ekran yapıştırmak için muhtemelen bir ücret almazlar.

Benim sorunumla aynı sorunu olan biri, bir firmaya soru sormuş, yukarıdaki cevabı vermişler. Ekran yapıştırmak ile sorun çözülebilirmiş.

Hocam ekranda kırılma, bozulma, yıpranma hiçbir sorun yok. Tek sorun ekran üstten ve yanlardan açıldı, yeni ekran takmadan bu açıklıkları nasıl kapatabilirim, bunun bir çözüm yolu yok mu? Ön cam değişimi yapılıyor ya da ekran ekran değiştiriliyor ama benim ekranda da camda hiçbir sorunum yok. Açıklıklar var sadece bu da tabiki telefon içine toz vesaire girmesine sebep oluyor, zamanlada bu açıklıklar artıyor. İphone ekranı açılınca yapıştırma ya da onun gibi bişi olmuyor mu acaba.
hocam istanbuldaysanız tahtakale'de bu işi yapan yerler var. tahtakaleye gitme ihtimaliniz varsa öncce şu videoyu izleyin.
Eğer kargoyla işlem yapmak isterseniz yada kadıköyde yaptırmak isterseniz https://cepmarket.com.tr/ firmasını tercih edebilirsiniz. (Bu firmanın videosu da uğur kaplan youtube da var.)
İstanbul pendik kaynarca da cephastanesi firması var.. Orayı da deneyebilirsiniz bu arada.. https://www.cephastanesi.org/

Sizin telefonun problemi ise ekranı tutan yan çıtaların ekrandan ayrılması olabilir. Bunun için ekranı söküp yan çıtaları güçlü bir yapıştırıcıyla yapıştırabilirsiniz. (Korkmayın çok basit şekilde sökülüyor iphone ekranları)
Telefon ile ilgili ekipmanım yok maalesef, laptop anakartı olsaydı ben çözerdim..

Ben telefonumu ekranı değiştirmesi için Isparta'da bir dükkana bırakmıştım. Daha sonra ekranı tekrar değiştirmem gerektiginde zorunluluar hariç tüm vidaları çaldığını gördüm. Haysiyetsiz çok piyasada

Ben telefonumu ekranı değiştirmesi için Isparta'da bir dükkana bırakmıştım. Daha sonra ekranı tekrar değiştirmem gerektiginde zorunluluar hariç tüm vidaları çaldığını gördüm. Haysiyetsiz çok piyasada
Hocam şikayet sitelerinde bu tür şikayetler var, insan haliyle kimseye güvenemiyor hele ki iş telefon olunca, artık hertür bilgimiz mevcut içerisinde herşeyimiz oldu nerdeyse, ayrıca içini açıpta ne yapacaklarını da bilemiyoruz. Geçmiş olsun hocam, 2 kuruş için insanın canını sıkıyorlar valla.

hocam istanbuldaysanız tahtakale'de bu işi yapan yerler var. tahtakaleye gitme ihtimaliniz varsa öncce şu videoyu izleyin.
Eğer kargoyla işlem yapmak isterseniz yada kadıköyde yaptırmak isterseniz https://cepmarket.com.tr/ firmasını tercih edebilirsiniz. (Bu firmanın videosu da uğur kaplan youtube da var.)
İstanbul pendik kaynarca da cephastanesi firması var.. Orayı da deneyebilirsiniz bu arada.. https://www.cephastanesi.org/

Sizin telefonun problemi ise ekranı tutan yan çıtaların ekrandan ayrılması olabilir. Bunun için ekranı söküp yan çıtaları güçlü bir yapıştırıcıyla yapıştırabilirsiniz. (Korkmayın çok basit şekilde sökülüyor iphone ekranları)
Telefon ile ilgili ekipmanım yok maalesef, laptop anakartı olsaydı ben çözerdim..

"Sizin telefonun problemi ise ekranı tutan yan çıtaların ekrandan ayrılması olabilir."
Aynen dediğiniz gibi hocam, bu çıtaların yapıştırılması gerekliymiş. Benim ekran sağ taraftan ve üstten açıldı yani düşme sonucu olma ihtimali çok yüksek. Bataryamı apple'dan batarya kampanyasından değiştirmiştim, açılma olayı olunca götürüp kontrol ettirdim acaba batarya şişmesi mi oldu diye, kontrol ettiler batarya şişmesi yok dediler. Videoyu içinde çok teşekkür ederim hocam, böyle insanları bulmak artık çok zorlaştı.
"Telefon ile ilgili ekipmanım yok maalesef, laptop anakartı olsaydı ben çözerdim.." Allah razı olsun hocam, düşünmeniz bile yeter. Bu siteyi böyle sorunlarda yardımcı olacak insanları bulmayı kolaylaştırdığı ve paylaşım ortamı oluşturduğu için seviyorum.
Hocam en iyisi tavsiye ettiğiniz yerlerden birine götürüp yapıştırmalarını istemek olacak. Kendim yapamam hiçbir malzemem yok maalesef :(

Japonsuz deneyebilirsin hocam saç kurutma makinası ekranın altındaki yapışkanı eritecektir, sen de elinle biraz bastırıp soğumasını bekleycen
Ne ile yapıştıracağım peki hocam? Telefona zarar vermez mi hocam yapıştırınca?

Ne ile yapıştıracağım peki hocam? Telefona zarar vermez mi hocam yapıştırınca?

Yapıştırıcı kullanmayacaksanız hocam. Siz ısı uygulayınca içindeki yapıştırıcı eriyecek, siz baskı uygulayıp yerine oturmasını sağlayacaksınız, tabi baskı uygularken orantılı olup yapıştırıcının kuruması için beklemek lazım.

Yapıştırıcı kullanmayacaksanız hocam. Siz ısı uygulayınca içindeki yapıştırıcı eriyecek, siz baskı uygulayıp yerine oturmasını sağlayacaksınız, tabi baskı uygularken orantılı olup yapıştırıcının kuruması için beklemek lazım.
Deneyeceğim hocam, umarım başarılı olurum. Çok teşekkürler zaman ayırıp cevap verdiğiniz için, yoksa ben yapıştırıcı kullanırdım, çalışan telefonu da bozardım :)

Geri