Telefon Dolandırıcılığında Son Nokta!

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Telefon Dolandırıcılığında Son Nokta!

Sizin Şikayetleriniz: Telefon aracılığı ile dolandırıldığını iddia eden B.K. yaşadığı olayı paylaştı. “Sizin şikayetleriniz” adlı bölümde Şikayetvar’a gönderdiğiniz şikayetleriniz aynen yayınlanmaktadır.

“Beni 30 Mart 2012 tarihinde M**** adında bir HS Group çalışanı arayıp sağlık hizmetleri check-up, çilingir hizmeti, yol yardımı, diş temizliği gibi bir sürü şey anlatıp bunlara sadece bir yıl boyunca ayda sadece 36 TL gibi bir ücrete sahip olabileceğimi anlattılar.

Ben de dedim ki ben telefonda bunlara karar veremem, ayrıca eşime danışmalıyım dedim. Yok bugün son gün, yarın 2 kat fiyat olacak gibi bir sürü laf söylediler.

Memnun kalmazsanız iptalini hemen yapabilirsiniz dedi. Sonra kredi kart numarasını istediler, vermem deyince "bir şey çekilmeyecek sadece bankanızdan ön işlem kayıt" gibi bir şeyler söylediler. Ben şifremi ve güvenlik kodumu vermedim. Dedim mail atın, ben inceleyeyim şartları size dönerim dedim. Karşımdaki bey de tamam attım dedi.Ayrıca kesinlikle kartımdan bir ücret kesilmesin diye üzerinde durdum ve kartın ön yüzündeki numaraları verdim arka yüzünden kesinlikle bir tane bile numara vermedim.

İş yoğunluğumdan ancak akşam bakabildim maillerime. Ancak bir şey yok. Sonra bankamı aradım. Bir baktım, 12 aylık bedeli çekmişler hemen.Bankaya dönüş yaptım kartımı kapattım ancak banka çekime devam edebilirler diye bilgi verip şüpheli işlem gözüktüğünü söyledi. Daha sonra HS müşteri hizmetlerini aradım 2 sefer uzun süre hatta bekletildim sonunda ulaştım iptalini istedim, dönüş yapacağız size dendi, arayan soran olmadı. Tüketici mahkemesinin yolu gözüktü bize imzamız da yok sonuçta.”

kaynak:sikayetvar

Ekli dosyalar

• sikayet_a.jpg
    sikayet_a.jpg
    5 KB · Görüntüleme: 832
Organize işler bunlar numaralarımız ortalıkta çal çakala peşkeş çekiliyor.

Sayın hocam siz de bayağı dikkatle yaklaşmışsınız olaya ama yine de aldanmışsınız. Çok dikkat etmek lazım, bilinmeyen hiçbir olaya girmemek lazım, hele bir de kredi kartı numarası istiyorlarsa.

Bi kere Grupfoniden fırsat satın almıştım - aldığıma alacağıma pişman oldum - o alışverişten sonra ıvır zıvır yerlerden arayanların ardı arkası kesilmedi. Arayanlara daha cümlelerine başlamadan " ilgilenmiyorum " dediğimde Alllahtan çok uzatmayıp kapatıyorlar hemen.Telefonlarımız milletin elinde

habbe' Alıntı:
Sayın hocam siz de bayağı dikkatle yaklaşmışsınız olaya ama yine de aldanmışsınız. Çok dikkat etmek lazım, bilinmeyen hiçbir olaya girmemek lazım, hele bir de kredi kartı numarası istiyorlarsa.
Ben değil ama başkası aldanmış. Aldananların sayısı gerçekten az değil dikkatli olmak lazım. Telefonlarımız ortalıkta dolanıyor kim nasıl veriyor devletin bunu araştırması lazım.

mail order yoluyla para alabiliyorlar. "mail order" la ilgili kanun varmı yada işlemleri nasıl neye göre yapıorlar bir araştırmak lazım..

benim birkaç asist firmasıyla işim oldu sakın ha inanmayın adamlar oturduğu yerden para kazanıyor sizide kerizliyor hizmet verdim diyende yalan söylüyor sakın ha sakın

Geri