Teknolojiyi takip eden arkadaşlar yardım!!!

Kodla Büyü

aykutgultekin

Aktif Üye
Kafamı karıştıran bir sorum var...
Aracımda orjinal olarak bluetooth özelliği var, yani telefonumdaki müzikleri aracımda bluetooth üzerinden sorunsuz dinliyorum. Fakat telefonda müzikleri depolayıp düzenlemek, telefonun şarz süresinin kısıtlı olması, vb. sıkıntılar yüzünden şöyle birşey düşündüm. Üzerinde sd kart yada usb portu olan, cep telefonu gibi aracımın bluetooth sistemine tanıtarak sd kart yada usb bellek üzerindeki müzikleri aracımın bluetooth u üzerinden araç hoparlöründen dinleyebilmemi sağlayan bir alet var mıdır? Varsa adı nedir ve nerede bulabilirim? Lütfen yardım...
bluetooth özelliği olan ve çakmaktan çalışan normal mp3 çalarları aracın bluetooth u üzerinden yayın yapacak şekilde kullanabilir miyiz? Bu konuda kafam çok karıştı açıkçası... Şimdiye kadar neden hiçkimse böyle bir alete ihtiyaç duymamış? ben de mi bir sorun var ?

Şimdiye kadar yaptığım araştırmalar neticesinde ipod dışında bu işi yapan bir mp3 - mp4 çalar bulamadım. Malum ipod un da fiyatı çok uçuk... Yani elektronik olarak bu kadar zor bir alet mi ki? Kimse düşünmemiş.
Bu arada aracımda usb portu yok onu baştan söyleyeyim de :)
Yani aletin yapmasını istediğim iş şu:
Bluetooth üzerinden cep telefonu gibi aracım tarafından görülsün ve ben aracımın müzik sistemi üzerinde aletteki müzikleri dinleyebileyim...

navigasyon al hocam bluetooth lu geri görüş kamerası uyumlularıda var birçok işini görür

Arkadaşlar dx.com a baktım bluetooth özellikli mp3 yada mp4 çalar bulamadım.
Fatih hocam, bir soru:
bluetooth desteği olan bir navigasyon alayım en güzel çözüm bu doğru ama, aracında bluetooth özelliği olmayanlar için geliştirilmiş bir sistem değil mi navigasyonlardaki bluetooth lar? Yani navigasyondaki bluetooth verici değil alıcı gibime geliyor? yani zaten benim aracımda bluetooth alıcı var... Eğer bluetooth özellikli bir navigasyonu benim aracıma müzik çalar gibi bağlayabiliyorsam çok harika olur... sorunda kısmen çözülür. Ama benim bildiğim kadarı ile navigasyonlar bluetooth üzerinden alıcı (receiver), fm transmitter üzerinden ise verici (transmitter) özelliği ile çalışıyor... Eğer daha ayrıntılı bilgisi ve tecrübesi olanlar varsa paylaşırlarsa aydınlanırız...

aykutgultekin' Alıntı:
Arkadaşlar dx.com a baktım bluetooth özellikli ***** yada mp4 çalar bulamadım.
Fatih hocam, bir soru:
bluetooth desteği olan bir navigasyon alayım en güzel çözüm bu doğru ama, aracında bluetooth özelliği olmayanlar için geliştirilmiş bir sistem değil mi navigasyonlardaki bluetooth lar? Yani navigasyondaki bluetooth verici değil alıcı gibime geliyor? yani zaten benim aracımda bluetooth alıcı var... Eğer bluetooth özellikli bir navigasyonu benim aracıma müzik çalar gibi bağlayabiliyorsam çok harika olur... sorunda kısmen çözülür. Ama benim bildiğim kadarı ile navigasyonlar bluetooth üzerinden alıcı (receiver), fm transmitter üzerinden ise verici (transmitter) özelliği ile çalışıyor... Eğer daha ayrıntılı bilgisi ve tecrübesi olanlar varsa paylaşırlarsa aydınlanırız...
verici özelliği olanlarda var hocam araca bağlanıyormuş bende bi dönem araştırmıştım garmin 3760 diye bir model buldum ama pahalı siz bluetooth lu navigasyon olarak aratın donanım haberde baya var

Benim baktıklarımın hiç birisinde araca bluetooth ile bağlanma yazmıyor. hepsi aracın yaptığı işi yapıyor, yani araçta bluetooth özelliği yoksa telefonla eşleşerek araçta bluetooth varmış gibi navigasyon üzerinden telefonla konuşmanızı sağlıyor sesi ise fm transmitter ile aktarıyor...

Garmin 3670 de de yine telefonla navigasyon eşleşiyor... Yani navigasyon alıcı konumunda ve telefondan gelen konuşmayı navigasyon üzerinden yapabilmenizi sağlıyor...

Hocam ben dx.com da buletooth mp3 yazdım birçok ürün çıktı ama girip özelliklerine bakmadım.

buletooth özelliği olup usb girişi olmayan araçta varmş bunuda güzel ülkemde gördük.

Hocam ben aracta muzik dinlemeyi pek umursamam. Sesi cok alcakta radyo muzik frekansina sabittir. Ancak boyle muzik dinlemeyi falan seviyorsan paraya kiyip navigasyon sistemlerin kurdur derim. Hem navigasyon hem muzik hem arka kamera olarak kullanabilirsin. Tabii ozellik artikca fiyatta artar.

Geri