Teknofest'den red yedik...

Kodla Büyü

egeli_09

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba,

Bu sene Teknofest'de Eğitim Teknolojileri kategorisinde red yedik. Açıkçası beklediğimiz bir durum değildi. Projemiz uygulanabilir ve yararlı bir proje idi. Ön değerlendirme raporunu alanında iyi arkadaşlarla defalarca etüd ettik. Red yemeyi anlayabiliyorum.Ama neden red yediğimizi anlamıyorum. Küsmeyip başka bir yarışmaya yazayım diyorum ama hata yaptığım yeri anlamıyorum.

Burada gördüğüm arkadaşların 5-6 projesi birden geçmiş.Neyi eksik yapıyor olabilirim?Değerlendirme raporuna verilen puanları hakketitğimizi düşünmüyorum.Bu konuda yorum yapabilecek arkadaş var mı?

Hocam red için puanlama mevcut mu? Projeniz neydi?
Genelde hakkaniyetli davranıyorlar. Elemelerin büyük çoğunluğu genel rapordan sonra oluyor diye duymuştum.

Hocam benim anladığım kadarıyla fikire daha çok önem veriyorlar. Aynı kategoride benim projemden çok daha kapsamlı bir projesi olan bir arkadaşın puanı benimkinden düşük geldi.

Hocam red için puanlama mevcut mu? Projeniz neydi?
Genelde hakkaniyetli davranıyorlar. Elemelerin büyük çoğunluğu genel rapordan sonra oluyor diye duymuştum.
Hocam benim anladığım kadarıyla fikire daha çok önem veriyorlar. Aynı kategoride benim projemden çok daha kapsamlı bir projesi olan bir arkadaşın puanı benimkinden düşük geldi.
arkadaslar proje fikrini kime söylesem olumlu tepkiler aldım.Hakkaniyetli davrandıklarından şüphem yok.Niye davranmasınlar ki?Ama aynı perspektiften mi bakamadık juriyle anlamadım.Zira proje sosyo -kültürel değeri de olan maaliyeti neredeyse sıfır olan okulların şu anki altyapısı ile bile uygulanabilecek bir proje idi.
Puanlamaya bakınca her bir kategorinin otomatik yarısını vermişler 51 puan almış.
Kötü oldu.Hatamı anlamaya çalışıyorum.Keşke juriye sorma şansımız olsaydı.Ama yapacak çok da bir şey yok.Çok sağolun.

arkadaslar proje fikrini kime söylesem olumlu tepkiler aldım.Hakkaniyetli davrandıklarından şüphem yok.Niye davranmasınlar ki?Ama aynı perspektiften mi bakamadık juriyle anlamadım.Zira proje sosyo -kültürel değeri de olan maaliyeti neredeyse sıfır olan okulların şu anki altyapısı ile bile uygulanabilecek bir proje idi.
Puanlamaya bakınca her bir kategorinin otomatik yarısını vermişler 51 puan almış.
Kötü oldu.Hatamı anlamaya çalışıyorum.Keşke juriye sorma şansımız olsaydı.Ama yapacak çok da bir şey yok.Çok sağolun.
İtiraz edip yeniden değerlendirme isteyebilirsiniz. İtiraz edip geçenler oldu bizim kategoride

projenizi söyleyip burdan da yorum alsanız belki sizin görmediğiniz bir nokta hakkında yorum yapılabilir.

Geri