Kodla Büyü
bu kategori teknofest içinde değil meb robot da yer alıyor. Yani daha başvuruları başlamadı. Benim göremdiğim başka robotik kategorisi mi var acaba?
Öyle bir katagori yok hocam zaten meb robot da son 16 lar teknofeste sergiye gider yani teknofestin çizgi izleyeni mini sumosu v.s yok

hocam teknofest sayfasında yer alıyor. tıklayınca mebrobota yönlendiriyor evet ama o da teknofest kapsamında bence.
değil hocam. Biz meb robota katıldık. Oranında bazı kategorileri bir sonraki yıl teknofeste davet ediliyor ama çizgi izleyen yok. Biz ileri seviye çizgi izleyende derece aldık ama Teknofeste davet bile etmediler o kategori Teknofestte olmadığı için.

Ödül için yapıyorsanız hiç yapmayın. Geçen yıl meb robotta 3. olduk. 8000 liralık ödülün 5000 lirası öğrencilerin hesabına yattı. kalan 3000 ise danışman öğretmenin hesabına yattı. Ayrıca il milli eğitim öğrencilere altın hediyesi oldu. Öğretmen olarak bize de başarı belgesi verdiler. (Okul müdürümüzün baskıları sonucuyla verdiler) Başarı belgesini de milli eğitime çağırıp elimize öylece verdiler. Gönül isterdi ki milli eğitimin bir programında araya sıkıştırıp ödül töreni ile verselerdi. Hiç olmazsa onore etmiş olurlardı.
Biz de bilim kahramanları derneğinin düzenlediği fll gitmiştik. İlk turu derece yaparak üst tura çıkmıştık. 2. tur zaten apayrı bir dünya.. Her neyse bize de müdür yardımcısının ısrarı ile başarı belgesi vermişlerdi. İlimizin belediye başkanından aracılarla da olsa Lego Mindstorm seti istemiştik. Olumlu dönüş olmuştu sonra alınmadı. Bir ödül törenine çağırdılar gelin robotunuzu tanıtın size ödül vercez dediler. Tanıttık, zaten otonom bir robot gösteri amaçlı birkaç bir şey yaptırdık. Programa geçtik. Öğrencilerimiz nasıl heyecanlı anlatamam. Sizi en son söyleyeceğiz dediler, adımızı bile okumadılar. Çocukları kaldırıp alkışlatmadılar. Onore etmediler. O gün bugündür çocukların yüzündeki o üzüntü ile hiçbir projeye katılmıyorum. Bekarsanız, ailevi meseleleriniz yoksa bir heyecan, çocuklara farklılık olsun diye katılabilirsiniz. Benim ekipteki çocukların akademik ve sosyal yönleri çok gelişmişti. Yalnız çocuklarımı üzdüler, hiç unutmayacağım. Unutmadım da.

Son düzenleme:
selam değerlendirme sonuçları ne zaman açıklanır ? takvime göre dün açıklanmış olmalıydı_

Başvuru durumu ön tasarım raporunun hakem değerlendirmesinde görünüyor hala. İlk kez başvuru yaptık bu yıl, onaylanıp onaylanmama durumuna göre mi detay raporuna geçeceğiz acaba?

Geri