Teknofest ve tübitak okul sorumlusu ne iş yapar ?

Kodla Büyü
gosteri yapar azından ates cıkarı,saka saka bana da bilgisayarcılar bu işi yapar yapmakla sorumlu deyip mudur verdi bende serh dustum kurulda istege baglı sonucta hiç te merak etmiyorum...

Projeleri yapanlarla TÜBİTAK arasındaki sekreteryayı ve birtakım kimsenin yapmak istemediği işleri (faturalar toplanması, raporların sisteme girilmesi, proje yapanların hoş tutulması, TÜBİTAK tarafının hoş tutulması, vb.) yapar sanırım.

Teknofest başvuru ve yönlendirmesini ben yapıyorum. Öğrencilere süreç başlayınca rehberlik ediyorum.
İlk aşamada; Başvuru yaparken nelere dikkat edeceklerini, takımı nasıl kuracaklarını, takım bilgilerini, takım oluşturmayı vs anlatıyorum.
Sonra başvurular başlıyor ve ön başvuru sürecini açıklıyor rehberlik yapıyorum.

İkinci aşamada; Rapor aşamasına gelince rapor yazarken dikkat etmeleri gerekenleri, nelere vurgu yapacaklarını vs anlatıyorum. Raporu bitirince gözden geçiriyoruz beraber ve düzeltmeleri gereken yerleri açıklıyorum. Düzenleme bitince yükleme vs işi oluyor.

Finalde eğer projemiz olur alır ve finale davet edilirsek projenin prototip aşamasında çocuklarla beraber çalışıyoruz. Kod gerekirse beraber anlatarak çözüm bulmalarını sağlıyorum ve finalde gittiğimiz yerde eğleniyoruz çok şükür.

Tübitak işini başka arkadaş yürütüyor. Ona da çocuklar rapor yazarken yine labaratuvarın kullanımı, gerekiyorsa teknik destek veriyorum. Onun ne yaptığı kısmını çok bilmiyorum açıkçası.

Geri