Teknofest Hakkında Bilgi

Kodla Büyü

pasha16

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Geçen yıl Teknofest' e katılan var mı ? Ya da bu yıl başvuru yapacak olanlar.. Yarışma hakkında bilgilendirir misiniz? Forumda henüz kimse de bu konu hakkında bir bilgi paylaşmamış.

ben tam olarak yarışmaları da başvuru aşamalarını da anlayamadım, gerçekten birileri yazsa iyi olur

Teknofest ve Meb robot yarışması ikisinide katılanlar bilgi verirse çok iyi olur.
Meb robot yarışmasında stand açılabiliyormus, hiç stand açan oldu mu?
En azından ortamı görmek bile öğrenciler için büyük deneyim.
Çizgi izleyen robot yaptık muhtemelen katılsak pek şansımız olmaz ama kendimizi yenileme için fırsat olabilir

Evet bende başvurmak istiyorum birden fazla başvuru yapabişiyormuyuz mesela hiçbirşey yazmıyor bu konuda

Ben başvurdum İnsanlığa yararlı teknolojiler kısmından. Başvuru için 28 Şubat son. Ancak sadece proje tanıtımını içeren kısa bir metin 500 karakterdi sanırım istiyorlar. Proje adı ve kısa bir tanıtım metnini girmeniz yeterli olacaktır. mart ayında bu projelerden ön rapor istenecekmiş. Bu raporun taslağı mevcut sitede. Bunlar arasında eleme yapılacak ve nisan veya mayıs ayında detaylı rapor istenecek. Bu aşamayı da geçenler eylül ayında belirlenip bildirilecekmiş.

Katılım için okulda takımlar oluşturuluyor. Öğretmen takım içinde olmuyor sadece danışman olabiliyor. Şartnameyi okursanız hepsi yazıyor.

Ben başvurdum İnsanlığa yararlı teknolojiler kısmından. Başvuru için 28 Şubat son. Ancak sadece proje tanıtımını içeren kısa bir metin 500 karakterdi sanırım istiyorlar. Proje adı ve kısa bir tanıtım metnini girmeniz yeterli olacaktır. mart ayında bu projelerden ön rapor istenecekmiş. Bu raporun taslağı mevcut sitede. Bunlar arasında eleme yapılacak ve nisan veya mayıs ayında detaylı rapor istenecek. Bu aşamayı da geçenler eylül ayında belirlenip bildirilecekmiş.

Katılım için okulda takımlar oluşturuluyor. Öğretmen takım içinde olmuyor sadece danışman olabiliyor. Şartnameyi okursanız hepsi yazıyor.
Hocam İnsanlığa Yararlı Teknolojiler kısmına siz bireysel olarak mı başvurdunuz yoksa okuldan öğrencilerinizle takım mı oluşturup başvurdunuz?
Çünkü bu yarışmalarda takımda bahsediliyor da.

Bana biraz teferruatlı geldi. 2-3 defa rapor isteniyor. Katılım haberi geldiğinde de yaz başlangıcı oluyor artık. Öğrencilerle yazın nasıl çalışacağız ki

Geri