Teknofest 2020 Proje Detay raporu Örneği

Kodla Büyü

hikomen

Aktif Üye
Bu sene yine 4 proje ile teknofest 2020 ön değerlendirme aşamasını geçtik. Şimdi proje detay raporsu hazırlayıp sisteme yüklemeliyiz.
Geçen sene teknofest 2019 için hazırladığımız artırılmış gerçeklik projesini canlı dünya isimli projemizin proje detay raporunu ve geçen seneki teknofest proje detay raporu taslağını örnek olması için paylaştım. Proje raporu hazırlarken dikkat edilecek hususları yazdım.

Sizlerden ön değerlendirme aşamasını geçen var mı?

İki proje de bizim geçti hocam. Doğrusu ön aşamayı geçmek demek kaça kalmak demek bilmiyorum. Sanki birçok proje geçmiş gibi Twitter'dan takip ettiğim kadarıyla. Siz daha önce bu süreci yaşamışsınız finale bu projelerden kaçı kalacak?
Teşekkürler bu arada paylaşımınız için.

Dediğiniz gibi ön elemede çok fazla proje geçmiş gibi görünüyor.geçen sene yarışmalara 17.373 takım başvurdu. 2000 takım finallerdeydi. Tabi ilk-orta ve lise seviyesindeki İnsanlık yararına yarışmasında 800-900 takım vardı. Bu sene insanlık yararına teknolojiler yarışmasına 5637 başvuru olmuş.
https://twitter.com/teknofestist/status/1245629172354973696?s=20 bu twitte her daldan başvuru sayıları mevcut.
Tahminim 5600 projenin 200-300 tanesi Antep'e davet edilecektir. Buna göre proje detay raporuna göre ek bir eleme yapacaklardır.

Benim 4 proje geçmiş. Şimdi bunların raporlarını hazırlamak ve projeleri tamamlamak gerek. Normalde öğrencilerle birlikte yapıyorduk hepsini şimdi çoğu işi tek başına ben üstleneceğim.
Google Docs ile proje raporlarını öğrencilerle paylaşıma açıyorum. Beraber raporları hazırlıyoruz. Uzaktan yapabildiğimiz kadar yapacağız.

Ön elemeyi geçtik. Şimdi projenin detaylı raporu isteniyor. Biz proje olarak elle tutulur hiç birşey yapmadık. Sadece yapacaklarımızımı yazacaz yoksa projenin belli bir kısmı bitirilip onu mu paylaşacaz. Yukarıda paylaşılan dosyada yapılmış proje paylaşılmış ondan sordum.

Ön elemeyi geçtik. Şimdi projenin detaylı raporu isteniyor. Biz proje olarak elle tutulur hiç birşey yapmadık. Sadece yapacaklarımızımı yazacaz yoksa projenin belli bir kısmı bitirilip onu mu paylaşacaz. Yukarıda paylaşılan dosyada yapılmış proje paylaşılmış ondan sordum.
Birini daha önce hazırlamıştık, diğer paylaştığım projeyi de detay raporundan sonra hazırladık.

önceki yıllarda yapmış olduğunuz projelerin ön değerlendirme raporlarınızı bizimle paylaşabilir misiniz hocalarım

önceki yıllarda yapmış olduğunuz projelerin ön değerlendirme raporlarınızı bizimle paylaşabilir misiniz hocalarım
Hocam teknofest yarışmalar sayfasında her kategori için geçmiş raporlara ulaşabiliyorsunuz.
örneğin : https://teknofest.org/upload/3bccce7aa4547016b988d5862d55b72212.pdf
upload_2021-3-4_19-26-54.png

Arkadaşlar biz iha dan katılmak istiyoruz elinizde örnek kavramsal tasarım raporu var mı

Teknofestte bu sene bende 2 proje ile başvurmak istiyorum. Bu süreç hakkında kafam çok karışık. Önce başvuru yapıyoruz. Başvuru esnasında form dolduruyormuyuz, başvuruda neler yapılıyor? Ön elemede sonra proje raporu hazırlanıyor. Projeyi hangi aşamada hazırlıyoruz. Teknolofest projeye ne kadar maddi destek veriyor.
Tecrübeli arkadaşlar detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

Teknofestte bu sene bende 2 proje ile başvurmak istiyorum. Bu süreç hakkında kafam çok karışık. Önce başvuru yapıyoruz. Başvuru esnasında form dolduruyormuyuz, başvuruda neler yapılıyor? Ön elemede sonra proje raporu hazırlanıyor. Projeyi hangi aşamada hazırlıyoruz. Teknolofest projeye ne kadar maddi destek veriyor.
Tecrübeli arkadaşlar detaylı bilgi verirseniz sevinirim.
hocam biz geçen sene finalist olduğumuz belli olana kadar projeyi ürün olarak hazırlamadık. son aşamaya kadar projeyi temsil eden resimlerle fikrimizi anlatmaya çalıştık. Ürün olmasa da raporlar ile final kısmına kadar gelebiliyorsunuz.

Hocam projenin raporunu yazıyorsunuz. Tahmini bütçeyi belirtiyorsunuz ve eğer finallere çağırılırsanız bizden ne kadar para istediğinize dair bilgi istiyorlar. Parayı alınca projeyi yapıyorsunuz ve sergiliyorsunuz.

Projeniz çok uzun sürüyorsa biraz sıkı çalışmanız gerekiyor yetiştirmek için.

Araştırmalarımız ve tecrübeli arkadaşlara danışmamız sonucu ortaya çıkan sonuç bu. Bizde üretimi yapacaktık şimdi önceliği rapora verdik. Raporun çok iyi olması için çabalamak gerekli ilk etapta.

Geri