Teknik Servis Alanı: Elektronik Uygulamaları Dersi Uygulama Sorunları

Kodla Büyü

fznt

Üye
Merhaba arkadaşlar haftada9 saatlik bir ders olarak Elektronik Uygulamaları Dersinin gerçekten uygulanarak geçmesi hem öğrenci hem öğretmen açısından çok faydalı olacaktır.
bunun için gerekli olan malzemelerin bir kısmı öğrencilere aldırılabilir Kişisel Havya,pasta lehim teli pertinaks vs. fakat ileriki modüllerde bu sıkıntının aşılması için deney seti yapan, satan, pazarlayan , birisini tanıyan varmı? böyle bir deney seti hem pratik hem ekonomik olabilir.
iyi çalışmalar

Hocam okulunuzda elektrik bölümü yok mu? Megep sistemine geçilmeden önce bilgisayar bölümünün atölyesi elektrik öğrencilerinin atölye dersi ile aynıydı. Ders için elektrik atölyesini kullanırdık, malzeme alımını da yine onlarla ortak yapardık. Onlar temrinlik malzeme alırken de bu tür malzemeleri aldıkları için, mutlaka devamlı çalıştıkları bir yer vardır.

maalesef yok .. okulumuz kız teknik lisesi ve elektronik lab yok! itirazlarıma rağmen alan değişikliğine gidilmedi. şimdi en azından temel deneyleri yapabilceğimiz bir deney seti düşünüyoruz

Re: Teknik Servis Alanı: Elektronik Uygulamaları Dersi Uygulama

elektronik uygulamaları dersi için hangi malzemeleri aldırdınız öğrencilere? bir de ben daha çok uygulama yapılmasını istiyorum bunun için nereden deney föyleri bulabilirim? yardımcı olursanız sevinirim.

banada lazım ama kimse cevap yazmamış. deney seti dediğiniz nasıl bir şey. bütün deneyler aynı bord üzerinde mi? benim aradığım ise hazır uygulama poşetleri var içinde tüm malzemeler var baskı devresi de var öğneci alıp monte edecek ve çalıştığını görecek şekilde istiyorum. ama tabi baskı devresini ben tasarlattıracam onu kullanmayacağım. böyle bişey arıyorum. elirnde olan satan, satılan yeri bilen varsa bize haber verirse çok sevinirim.

emreelektronik.com hobby devrelerden birşeyler ayarladım. yoksa çok boş geçiyor.

Geri