teknik öğretmen maaş farkı

Kodla Büyü

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba hocalarım. Bordro da teknik öğretmen maaş farkı hangi kalemin içinde yer alıyor birde bordroda teknik öğretmen ibaresi mi yoksa öğretmen ibaresi mi geçiyor bilgisi olan var mı? Maaşta bir hata söz konusu da bende

Ek tazminat şeklinde gözüküyor hocam.

Ekli dosyalar

• bordro.jpg
    bordro.jpg
    40.4 KB · Görüntüleme: 219
özel hizmet tazminatı mı ne onun katsayısını değiştiriyorlar. 6-7 sene evvel maaşım birden arttı bir ay. gittim tahakkuka baktılar hocam sen teknik öğretmendin onu yükselttik dedi. bende zaten öyle alıyordum dedim. kontrol etti önceki ilde milli eğitim başka yerdeki kat sayıyı arttırmış. bunlarda teknik öğretmen katsayısı az diye onu arttırmış maaş 250 tl kadar arttı. önceki ilin kat sayısını düzelttiler sonrasında maaş normale döndü. fazlayı geri ödedim.

direk ücter olarak yazılmıyor katsayı ile ayarlanıyor demişlerdi o zaman.

özel hizmet tazminatı mı ne onun katsayısını değiştiriyorlar. 6-7 sene evvel maaşım birde arttı bir ay. gittim tahakkuka baktılar hocam sen teknik öğretmendin onu yükselttik dedi. bende zaten öyle alıyordum dedim. kontrol etti önceki ilde milli eğitim başka yerdeki kat sayıyı arttırmış. bunlarda teknik öğretmen katsayısı az diye onu arttırmış maaş 250 tl kadar arttı. önceki ilin kat sayısını düzelttiler sonrasında maaş normale döndü. fazlayı geri ödedim.
hocam bende ek tazminat diye bir alan görünmüyor

özel hizmet tazminatı mı ne onun katsayısını değiştiriyorlar. 6-7 sene evvel maaşım birde arttı bir ay. gittim tahakkuka baktılar hocam sen teknik öğretmendin onu yükselttik dedi. bende zaten öyle alıyordum dedim. kontrol etti önceki ilde milli eğitim başka yerdeki kat sayıyı arttırmış. bunlarda teknik öğretmen katsayısı az diye onu arttırmış maaş 250 tl kadar arttı. önceki ilin kat sayısını düzelttiler sonrasında maaş normale döndü. fazlayı geri ödedim.

direk ücter olarak yazılmıyor katsayı ile ayarlanıyor demişlerdi o zaman.
değiştirilmedi kalemi değişti hocam...236.25 tl ek tazminat bt bölümü için

değiştirilmedi kalemi değişti hocam...236.25 tl ek tazminat bt bölümü için
doğrudur hocam. birtek o sene bir ay sorun yaşadım o da düzeldi. o zaman dedikleri oydu bana. 236 tl fark mı oluyor teknik eğitim mezunu meslek lisesindeki öğretmenle düz lise yada orta okuldaki öğretmen arasında.

Bende ek tazminat şeklinde 236.25 gözüküyor. Bildiğim kadarıyla gözükmeyen arkadaşların özel hizmet tazminatları fazla. Zamanında KBS'de yapılan değişiklik ile görünüm farklılaşırken aldığımız tazminat aslında aynı diye biliyorum. Ama EMİN DEĞİLİM. Muhasebeye sormak lazım arkadaşlar.

Bende ek tazminat şeklinde 236.25 gözüküyor. Bildiğim kadarıyla gözükmeyen arkadaşların özel hizmet tazminatları fazla. Zamanında KBS'de yapılan değişiklik ile görünüm farklılaşırken aldığımız tazminat aslında aynı diye biliyorum. Ama EMİN DEĞİLİM. Muhasebeye sormak lazım arkadaşlar.
bizim ilçe hiçbirini yapmamıs olabilir

kacın kacısın hocam?1/1 yim ben, bende ek tazminat yok(2135,03) toplamı gozukuyor...

özel hizmet tazminatının içindede görünebilir ayrı kalem olarakta. 2008 yılından sonra kadroya geçen yada ilk defa atananlarda biraz düşük olur

Hocam resimdeki yüzde 20 vergi dilimine göredir.
Iki bölüm var ise bu resimdeki miktarlar olacaktır.
Alttaki bölüm yok ise üstte işaretli olan yer ikisinin toplamı kadar olacaktır. 2135.
Eğer böyle ise teknik tazminat yatıyordur.
Aksi durumda yatmıyordur.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210705-135107_Drive.jpg
    Screenshot_20210705-135107_Drive.jpg
    83.5 KB · Görüntüleme: 128
Aynen hocam özel hizmet tazminatı içinde gözüküyor.Bir önceki mesajımda hesap yaptım tutuyor
Hocam resimdeki yüzde 20 vergi dilimine göredir.
Iki bölüm var ise bu resimdeki miktarlar olacaktır.
Alttaki bölüm yok ise üstte işaretli olan yer ikisinin toplamı kadar olacaktır. 2135.
Eğer böyle ise teknik tazminat yatıyordur.
Aksi durumda yatmıyordur.
hocam bize söylenen 1895 içinde tazminatın oldugudur ben dılekcemı verecegım bılmıyorum ne sonuc çıkar

hocam bize söylenen 1895 içinde tazminatın oldugudur ben dılekcemı verecegım bılmıyorum ne sonuc çıkar
sizde yanlışsa sadece düzeltirlerse çok sorun olmaz ama eğer tüm il öyle ise seyreyle cümbüşü. o kadar kişinin yanlışsa uykusuz geceler mutemeti bekler. diğer okullara da sorun hocam varsa tanıdıklarınız.

Belli bir süreye kadar geriye dönük alırsınız hocam. Kanuni bir süre var. Ondan öncesine verilmiyor denmişti benzer bir hata olduğunda.

2008 den sonra atanıp ek hizmeti ayrı yatan arkadaş var mı aramızda ayrı yatması gerekiyor çünkü yoksa herkesin aylık 40 50 lira maaşı eksik yatıyor...

Geri