Tek Binada İki Okul Var BTR Görev Tanımım Nasıl Olacak?

Kodla Büyü

Hige

Aktif Üye
Arkadaşlar iyi çalışmalar. İdarecilikten istifa ettikten sonra ilçe normuna verildim ve bir ortaokula görevlendirildim. Bu okulda tek bir bina da 2 okul var. Hem ilkokul hem ortaokul. Henüz BTR görevlendirmesi gelmedi ancak ben ortaokul olarak tercih yaptım. İdarenin tavrı ise hem ilkokul'da, hem ortaokul'da BTR görevini yürütmem şeklinde. Tüm tahtaları ve ayrı ayrı ilkokul,ortaokul İnternet sitelerini güncellememi istiyorlar. Bu durumda mevzuata aykırılık var mı? Aynı binadaki her iki okulda da BTR öğretmenliği görevini gerçekleştirmem zorunlu mu? Teşekkürler.

Zorunlu değil ama işte yapıyoruz. Sen yine de yapmak istemezsen emirleri yazılı olarak ister ona göre cevap yazarsın hocam. İkinci dönem de müdür seni oraya istemezse görevlendirmen çıkmaz.

Hocam öncelikle bu iki okul tek müdürlük zaten otomatik olarak ilkokuldan da sorumlu oluyorsunuz.
Aynı bina da ancak 2 farklı müdürlük ise görevlendirme esaslarında;
"Şube sayısı 8’den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek bu okulların sorumluluğu aynı ilçe içerisinde görevlendirilen öğretmenlere eşit şekilde dağıtılacaktır." der.
Yani ilkokulun 8 den az tahtası varsa yine görevlendirilebilirsiniz. 8 den fazla bile olsa il mem BTR yetersizliğini gerekçe gösterip yine birden fazla okula görevlendirme yapabilir ama buna tabiki itiraz edebilirsiniz.

Malesef hocam 7-8 yıldır tek müdürlük 2 okul . Görevlendirme ortaokul olmasına rağmen yıllardır 2 site güncelliyoruz bunu onaylayan ya da onaylamayan net bir yönetmelik yok ne yazık ki. Her hangi bir şey söylendiğinde de müdür kadrosu da ortaokul da ama ilkokulun da işlerini yapıyor deniliyor

hocam icerigi onlar hazirlasin sen siteye atarsin. sonucta okul web sitesi icin ekip oluyor. ve ben de boyle gorev yaptim ilk okul tahtalarinda hicbir sorun cikmiyor rahat oluyor zaten.

Arkadaşlar iyi çalışmalar. İdarecilikten istifa ettikten sonra ilçe normuna verildim ve bir ortaokula görevlendirildim. Bu okulda tek bir bina da 2 okul var. Hem ilkokul hem ortaokul. Henüz BTR görevlendirmesi gelmedi ancak ben ortaokul olarak tercih yaptım. İdarenin tavrı ise hem ilkokul'da, hem ortaokul'da BTR görevini yürütmem şeklinde. Tüm tahtaları ve ayrı ayrı ilkokul,ortaokul İnternet sitelerini güncellememi istiyorlar. Bu durumda mevzuata aykırılık var mı? Aynı binadaki her iki okulda da BTR öğretmenliği görevini gerçekleştirmem zorunlu mu? Teşekkürler.

hocam kolay gelsin ..Aynı binada Lise ve Ortaokul beraberiz.BTR de 2 okuldada görevlendirmem oluyor .Kendi binamızda 8 TAHTA VAR 8 SAAT DERS VAR Yan taraftada 25 tahta var 2okuldan sorumlu oluyorukm 2 yıldır

Arkadaşlar hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Gayet açık şekilde anlatmışsınız.

çok yorulmayacaksanız yapın yorulacaksanız zamana yayarak yapın plan programınız olsun yine yorulmazsınız ama teamülde ortaokul ve liselere görevlendirme yapılır ilkokullar sizi bağlamaz şimdilik ayrıca okuldaki tahtalar hangi okulun zimmetine kayıtlıysa o da önemlidir senin görevlendirildiğin yer ortaokul ama tahtalar ilkokul kısmınınsa ellemen bile yasak buna da dikkat et.

Böyle bir şeyden kaçmak imkansız gibi hocam. Talihiniz işte. Benim de daha önce imam hatip ortaokulu ve lisesi bir idi. sonra ayrıldı. şimdi yine birleşecek. tarih baştan yazacak. kaçış yok hocam. mecburen yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ama öyle abartılacak bir iş çıkmaz. Tahtalara deepfreeze atın. fazla sorun çıkmaz.

her gittiğim okulda tahtalara buldukları bilgisayarcılar birşeyler atmış genelde de kendi alışkanlıklarını devam ettirmemizi istiyorlar ama hiç bir zaman yapmadım yapmam da her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır ayrıca bu tahtalar kullanmak için saklamak için değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri