Tef'liler Ortaokullara Tayin İstememelidir.

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Ben ve benim gibi ildışı tayin isteyecek böteciler, tefliler yüzünden tayin sıkıntısı yaşayacak. Sadece Bötecilerle yarışırsam çok rahat yer değiştireceğimi düşünüyorum çünkü bötenin 10 yıllık bir geçmişi var ben 7 yıllık öğretmenim 100 puanım var. Tefliler ise çok eski ve puanları yüksek olanlar var. Bu haksızlığın giderilmesi gerekiyor.

Madem Tef ve Böte ayrı ve madem Meslek Liselerine Böteci alınmıyor. Bizde hakkımızı arayıp bu konu üzerinde duralım.Tefli arkadaşlar alınmasın bence doğrusu budur. Nasıl lise matematik ve ilköğretim matematik ayrı. Edebiyat öğretmenleri ortaokullara tayin isteyemiyor bunun gibi olması gerekmektedir.

Ya gitmek istediği yerde meslek lisesi açılmazsa ne yapsın hocam insanlar? siz gidebilesiniz diye gitmesin mi oraya. Kendim için söylemiyorum yanlış anlamayın. puanım çok çok düşük zaten sizinkinden.

Çok saçma ve gereksiz bir başlık kardeşim meslek liselerinde yeterince açık olsa bende bir tefli olarak çalışmak istemem ortaokulda açık olmadığı için mecbur ortaokulda çalışmak zorundayız ayrıca bu tip tef-böte polemiğine girmeyelim bence...

yok ya ne ala memleket. türkiyede kac meslek lisesi var kac normal okul var. onu bi hesapla da sonra söyle bunu.

herkes düşmüş kendi derdine kendi menfaati için diğerlerinin haklarini gasp etmeye çalışıyor. geçen gördüğümüz bilişim derslerine konmak isteyen sınıfci gibi

Ben BÖTE'liyim ancak bence de çok saçma bir öneri olmuş. Aynen BÖTE'lilerin meslek lisesine atanamaması kadar saçma. (aman kavga çıkmasın. şahsi fikrim sadece)

böteliler sadece oratokulda çalışmak için eğitim almıştır ancak tef liler her okulda çalışabilecek eğitim almıştır, teflilerin ortaokulda da çalışmasının nedeni budur.

biz eml lere tayin isteyemiyoruz onlara heryer acik muhendislik cabasi ne güzel istanbul

Size inat isteyeceem isteyeceemm. :p ula düne kadar meslek e siz geçmek istiyordunuz noldu dedin dedin noldu
nooldu

Bu konu çözülmesi gereken bir konu.BÖTE mezunlarının meslek liselerine kesinlikle atanamamaları çok saçma girebilecekleri dersler ve giremeyecekleri dersler mevcut atanamamak değilde ders bazında kısıtlama olabilr.BÖTE mezunu arkadaşlar meslek lisesine atanmak istediklerinde TEF mezunu arkadaşlar bu ayrımın yapılmasını desteklerlerken şu anki ortam ve norm durumlarına göre bencilce hareket etmektedirler.

by_rebel' Alıntı:
böteliler sadece oratokulda çalışmak için eğitim almıştır ancak tef liler her okulda çalışabilecek eğitim almıştır, teflilerin ortaokulda da çalışmasının nedeni budur.
Ya hocam etme gözünü seveyim. Nedir bu korumacılık. Ben de meslek lisesi mezunuyum. Oradaki derslerin tamamına yakınını BÖTE'liler de verebilir(çünkü o dersleri aldılar) belki bir iki dersi haricç tutabiliriz. Nedense insanlarda kendi alanını koruma içgüdüsü çok ağır basıyor. Bu her zümre için geçerli.

bravehard2010' Alıntı:
Bu konu çözülmesi gereken bir konu. BÖTE mezunlarının meslek liselerine kesinlikle atanamamaları çok saçma girebilecekleri dersler ve giremeyecekleri dersler mevcut atanamamak değilde ders bazında kısıtlama olabilr. BÖTE mezunu arkadaşlar meslek lisesine atanmak istediklerinde TEF mezunu arkadaşlar bu ayrımın yapılmasını desteklerlerken şu anki ortam ve norm durumlarına göre bencilce hareket etmektedirler.

Meslek lisesinde alan şefi olarak, bence bötelilerin meslek liselerine atanıp ders kısıtlaması getirilmesi saçmalık olur. Kimi okullarda tek öğretmen oluyor, ne olacak adam böte mezunu diye birde olmayan derse tefli kadrosu mu açılacak? Teknik okul okuyan teknik derslere girsin.
Yine şahsi görüşüm istediğim yerde sadece ortaokullar açılsa da tercih yapmam bulunduğum yerde bir sene daha beklerim...

Bayadır Tef-Böte kavgası yapmamıştık. Biraz stres atalım... #direnböte :mrgreen:

5500 civarı bilişimci açığı var.Bu sayının üçte biri gösterilse bile hemen hemen herkes istediği yere gider. Böteli arkadaşlar yanlış anlamasın ama TEF lilerin %90' nı mecbur kalmadığı sürece ortaokulda çalışmak istemez.

Gelelim böteliler meslek lisesinde çalışabilir mi veya çalışamaz mı meselesine.Kimse kimseyi kandırmasın.Şu ana kadar 4 farklı meslek lisesinde görev yaptım yaklaşık 30 civarı bilişimci(tefli) ile çalıştım. Her şey kişinin kendini geliştirmesine bağlı emin olun öyle kendini geliştirmiş böteli arkadaşlar var web tasarım,veritabanı derslerinde bizim TEf lilerin %90 nın dan iyidir.

sguner_23' Alıntı:
5500 civarı bilişimci açığı var.Bu sayının üçte biri gösterilse bile hemen hemen herkes istediği yere gider. Böteli arkadaşlar yanlış anlamasın ama TEF lilerin %90' nı mecbur kalmadığı sürece ortaokulda çalışmak istemez.

Gelelim böteliler meslek lisesinde çalışabilir mi veya çalışamaz mı meselesine.Kimse kimseyi kandırmasın.Şu ana kadar 4 farklı meslek lisesinde görev yaptım yaklaşık 30 civarı bilişimci(tefli) ile çalıştım. Her şey kişinin kendini geliştirmesine bağlı emin olun öyle kendini geliştirmiş böteli arkadaşlar var web tasarım,veritabanı derslerinde bizim TEf lilerin %90 nın dan iyidir.
Aynen öyle.

tef-böte çatışması anlamsız tayin için. buna karar verecek kurumlar var. birbirimizi kırmayalım olur mu?

Keşke dediğiniz kadar çok okul açık gösterilse de hiç bir TEF li ortaokulu yazmasa.
Meslek lisesi normlarında da tuhaf işler dönüyor gibi . İl içi, il dışı, eş özründe açık gösterilmeyen okullara tayin dönemi dışında kadrosuyla normuyla geçenler oluyor.

amip33' Alıntı:
Bayadır Tef-Böte kavgası yapmamıştık. Biraz stres atalım... #direnböte :mrgreen:
bayadır hepimiz norm fazlasıydık, teflilerin hiçbiri boteliler de meslek lisesine geçsin, psikolojileri düzelsin diye destek vermedi. Birkaç arkadaş hariç.
Biz meslek lisesi mezunuyuz, fakat meslek lisesi kalitesi artsın diye söylerken tefliler yok ders, yok kurs psikolojileri yerinde sesleri bile çıkmadı.

Bir de komik şekilde boteliler bişey bilmiyormuş söylemlerini okuyorum.
Sizlere gelen döküntü öğrencilerin daha kaliteli olabilmesi için bizlere destek vermeniz gerektigini çok söyledik. Bizim hepimizin tek yürek olup bilişim eğitimini, meslekî eğitimi daha iyi nasıl yaparızı düşünmek varken, bu başlık türevlerinin tekrar açılması komik.

sanki lisedeki matematik edebiyat öğretmeni ortaokulda matematik türkçe derslerini veremiyor ya da bazı arkadaşların dediği gibi eğitimini almamış mı? onlar niye atamıyorlarsa sizde o sebepten atanmamalısınız veya bötelilerde heryere atanabilmeli. Ve en önemlisi ilk atamada haksızlık oluyor teflilerin seçeneği daha fazla.

sguner_23' Alıntı:

%99 diyorum hatta.

Hepsinin altına da imzamı atarım, ağzına sağlık hocam...

ahmetismet' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
biz eml lere tayin isteyemiyoruz onlara heryer acik muhendislik cabasi ne güzel istanbul

Biraz daha okuyaydın da tefli olaydın hocam ozaman :lol:
cok komiksiniz.

benim zamaninda boteyi kazandigim puanla bir sürü tefe gidebiliyorduk nerden bilicen bu sacma sapan ayrimlarin olacagini zamaninda.

ayrica eml lerde cok basarili ogrenciler icinde cok kibar bir uslup kazanmissiniz.

Geri