TEF Bilgisayar Öğt. Bil. Müh. alanında yüksek lisans yapması

Kodla Büyü

TwoThree

Üye
Arkadaşlar bir teknik öğretmen olarak bilgisayar mühendisliği alanında yüksek lisans yapmaya niyetim var. Ama aklıma takılan bir soru var; böyle birşey yapmamın öğretmenlik kariyerime bir etkisi olur mu? Biliyorsunuz, kendi alanında yüksek lisans yapan öğretmene uzmanlıkta kolaylıklar sağlanıyor fakat benim aklıma takılan soru şu; "MEB TEF Bilgisayar öğretmenliği mezunu personelinin Bilgisayar Müh. Alanında yüksek lisans yapmasını Alan içi olarak değerlendirir mi?"

Sonuçta bilgisayar müh. mezunları tef bilgisayar öğretmeni mezunları gibi öğretmenlik yapabiliyorlar. Fakat bu konuda kafam biraz karıştı, bilgili arkadaşların yorumunu bekliyorum. Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum.

Önemli bir soru sormuşsun hocam... Seninle aynı kanaatteyim... Bencede verilmesi lazım sonuç itibari ile uyduruk bir bölümde yüksek lisans yapmıyorsunuz ki... ama meb düşüncesi ne olur onuda anlamak mümkün değil gerçi bir yazı yayınlamışlardı ama içeriğini hatırlamıyorum...

Hocam ben mühendislikte yüksek lisans yaptım. Bitireli 3 yıl oldu. şu ana kadar bana hiçbir katkısı olmadı. Öğretmenlik kariyeri konusunda konu biraz muallakta. Kimse ne olduğunu doğru düzgün bilmiyor...

merhaba,bilgisayar sistemleri öğretmeni olarak mebde çalışıyorum ve teknik eğitim mezunuyum.bende uzaktan tezsiz yüksek lisans için müracat ettim sakarya üniversitesine. ve kabul edildim.2 bölüm var arsındaki farkı anlamadım.
1-bilgisayar ve bilişim mühendisliği/bilişim teknolojileripaylaşırlarsa sevinirim
2-bilişim sistemleri /uzaktan eğitim
2 bölümde uzaktan ve 50 kişi alıyor. sizce bir öğretmen için hangisi daha mantıklı arasındaki farkı anlayamadım. yapan arkadaşlar

Geri