Tecrübeli arkadaslardan çözüm yolları?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
bugün akıllı tahtalarla tanısma imkanı buldum ilk kez... serde bt öğretmenliği olunca da deneme yanılma az çok hakkından geldim de takıldıklarım; onay monay yok sadece bi müdür arkadasın ricası üzerine bakındım.

TECRUBELI ARKADASLAR CEVAP VEREBILIRSE SEVINIRIM.
1- herhangi bir klasörü sağ tıkladım... özellikler sekmesi pasif. yani klasörün boyutunu öğrenemedim. Neden ?

2- arkadas dersicerik.eba.gov.tr deki ortaöğretim ders içeriklerini daha doğrusu e-kitapları pdf formatında masaustune bi klasor olusturup indirmis. Ancak klasörün içindeki mesela 11.sınıf klasörünü silemiyorum. veya yeniden adlandıramıyorum.

3- bahsi edilen programları kurmak istiyorum ancak hem meb baglantısının verem etme özelliği hem de sınıflara wi-fi ulaşmaması nedeniyle evde flasha kurup tahtaya ordan kurmak istiyorum ancak ninte.com direkt 248KB bi dosya indiriyor o kadar. Ben bunu nasıl evden okula tasıyabilirim.
btnotlari' Alıntı:
hocam bu ninite.exe ile kurulan programların setup halleri

Link: http://halilturkoglu.com/etp.rar

4- swf uzantılı dosyaları arkadaslar kullanmak istediler. bunun icin kurulması gereken programlar nelerdir.
btnotlari' Alıntı:
4- Bu program işlerini görecektir hocam fazla proya gerekyok Google Chrome bile yapar o işi :++:

Program: http://www.softpedia.com/get/Multimedia ... ayer.shtml

5- calibrasyon ekranında 4 ve 25 seçeneği var. Default olarak 4 seçili. bu 4 veya 25 ne anlama geliyor. bi tahtada özellikle adobe reader acılınca 1-2 cm yukarısına tıklamak gerekiyordu istedğimiz noktanın. bunu nasıl cozeriz.

btnotlari' Alıntı:
5 in cevabını verim kolaymış :) hocam ordaki 4 ya da 25 işlemi kaç basamakta bitireceğinize işaret ediyor hassas bir ayar yani çok vahim durumdaysa 25 seçin yoksa default 4 ideal normal bir ayar için... Teşekürler benden 1 tane herkes katılsın :mrgreen:

6- sinek konsa calısacak kadar hassas olan akıllı tahta her ne hikmetse bir dosyayı açmak veya çalıştırmak için kimi zaman 10-15 defa basmak gerekiyor... bunu nasıl cozeriz.

7- Özellikle masüstünde bazı klasorlerin sağ tık penceresinde sil seçeneği pasif. neden?

tesekkurler

5 in cevabını verim kolaymış :) hocam ordaki 4 ya da 25 işlemi kaç basamakta bitireceğinize işaret ediyor hassas bir ayar yani çok vahim durumdaysa 25 seçin yoksa default 4 ideal normal bir ayar için... Teşekürler benden 1 tane herkes katılsın :mrgreen:

3 tekı soruda hocam o programın kurduğu pro ıcerıgı bı arkadas vermıstı topluca kurulması gereken pro ları bulursam yazarım / msj edit ile

Edit : linki buldum hocam bu ninite.exe ile kurulan programların setup halleri

Link: http://halilturkoglu.com/etp.rar

1,2 & 7 soruları gizlilik / dosya özniteliklerini korumak ya da yanlış birşeyi silip problem yaşatmamak için olsa gerek :wink: galiba başka fikir yürütemedim

Böylece tüm soruları cevap vermiş oldum :scared: :alkis: :puhaha:

Not: Tecrübeli bir arkadaş değilim kendi halimde öğrendiklerim

Not: Okulumda Etkileşimli tahtalar yoktur.

btnotları
tesekkurler hocam bakalım diğer arkadaslardan nasıl yorumlar gelecek

1- Kullanıcı kısıtlaması
2- Admin hesabıyla kullanıcı izinleri sadece okumaya ayarlanmıştır
3- Admin hesabıyla aç ve kur
4- Adobe sitesinden adobe shockwave , flash player yazılımlarının offline (full) kurulumlarını indir ve admin hesabıyla kur
5- Foxit reader pdf programını dene ( hızlı ve sorun çıkartmıyor
6- Bence sağ tıklama daha pratik olabilir :)
7- Kullanıcı kısıtlaması ( O hesapta yapabileceğin birşey yok) Kalıcıda kalsın

Admin şifresini istersen : İl formatöründen bilgi alabilirsin.
Tavsiyem : Admin şifrelerini değiştirin. Kırılabilir .ama basit bir önlem

6- Netsupport Protect programı şifresiyle admin şifresi aynı; o programdan kısıtlamayı kaldırın(şifreyi yazarken Q klavyeye göre tuşlara tıklayın F klavye görünüp Q yazıyor çünkü). Araçlar menüsünden Klasör seçeneklerine girerek öğeleri tek tıklamayla açacak şekilde ayarlarsanız daha kullanışlı oluyor. Kısıtlamayı hazır kaldırmışken bütün ayarlarınızı yapın sonra yeniden kısıtlamayı açabilirsiniz.

arkadaşlar açıklamış ama 1,2 ve 7. sorularınızı aşmak için oturumu kapatıp administrator oturumunu açabilirsiniz. Bu durumda netsupport protect aktif değildir.

Geri