Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Aracı İnceleme Semineri

Kodla Büyü

Aety

Aktif Üye
İki günlük eğitim diyor ama kalacak yer, ulaşım vb. bilgiler verilmemiş daha önce katılmış ya da bilgisi olan bir hocam tecrübelerini paylaşabilirse sevinirim

Geçen dönem sonu istanbul'da olmuştu ama o sanırım mahalli boyutta katılımlı idi.

Bazı yerlerde haziran bazılarında temmuz ayında oldu bu seminerler hocam. Büyükşehirlerde herkes bulunduğu yerde aldı. Bize mesaj geldikten birkaç gün veya hafta sonra yeri ile ilgili mesaj geldi(hangi okulda olacağı)

Ben de yeni öba üzerinden dijital eğitimini aldım. Bakalım yüz yüze ne zaman çıkacak? Sizlere de önce dijital eğitimi çıkmış mıydı arkadaşlar? Eğitimleri tamamlayıp görev alan var mıdır? Bilgi alabilsek güzel olurdu.

Ben de yeni öba üzerinden dijital eğitimini aldım. Bakalım yüz yüze ne zaman çıkacak? Sizlere de önce dijital eğitimi çıkmış mıydı arkadaşlar? Eğitimleri tamamlayıp görev alan var mıdır? Bilgi alabilsek güzel olurdu.
Eba üzerinden eğitim aldım.

Erzurum'a resen hizmet içi eğitim çıktı gitmedim. 5 gün.

Bursa'ya resen hizmet içi eğitim çıktı gittim. 2 gün.

• Beğen
Tepkiler: omd
Haziranda ilde 2 günlük bu seminere katıldım. İlçeden geldim yolluk yoktu. Sabahtan öğleye kadar süren bir eğitimdi. Öba üzerinden uzaktan çıkmış eylülde tamamladım. Önce yüzyüze sonra uzaktan eğitim tanımlandı. İncelenmek üzere kitap da tanımlandı biraz yoğun olduğumdan reddettim. İncelenen kitaptan ücret alıyorsunuz hocam ama 1 ay gibi bir süre tanımlanıyor.

Haziranda ilde 2 günlük bu seminere katıldım. İlçeden geldim yolluk yoktu. Sabahtan öğleye kadar süren bir eğitimdi. Öba üzerinden uzaktan çıkmış eylülde tamamladım. Önce yüzyüze sonra uzaktan eğitim tanımlandı. İncelenmek üzere kitap da tanımlandı biraz yoğun olduğumdan reddettim. İncelenen kitaptan ücret alıyorsunuz hocam ama 1 ay gibi bir süre tanımlanıyor.
Ben kabul ettim, incelemesi çok kolay değil.

Sayfa sayfa incelemek gerekiyor.

En son toplantısı yapılıp, raporu yazılacak.
1ay sürüyor.

Gitmezseniz yetkiyi almamış olursunuz, kitap inceleme komisyonunda olamzsınız.
Nasıl bir sorun olabilir ki?
hocam ben bulunduğum il-ilçe memlerini aradım, hocam katılım zorunlu diyorlar. il dışı semineri olduğundan katılmak istemiyorum doğrusu.
ttkb ile ilgili bütün iletişim numaralarını aradım cevap veren olmadı(bilgi almak için).
Benim merak ettiğim zorunlu mu değil mi diye eğer zorunlu ise katılmama durumunda ne gibi bir sorun yaşayacağım ile ilgili.

hocam ben bulunduğum il-ilçe memlerini aradım, hocam katılım zorunlu diyorlar. il dışı semineri olduğundan katılmak istemiyorum doğrusu.
ttkb ile ilgili bütün iletişim numaralarını aradım cevap veren olmadı(bilgi almak için).
Benim merak ettiğim zorunlu mu değil mi diye eğer zorunlu ise katılmama durumunda ne gibi bir sorun yaşayacağım ile ilgili.
Hocam verilen seminerlere katılım zorunludur ama önünüzde iki seçenek var ya o tarihlerde rapor alırsınız veya katılmazsınız. Katılmadığınızda soruşturma açılır neden katılmadığınıza dair savunma verirsiniz ve uyarı cezası alırsınız en fazla

Hocam verilen seminerlere katılım zorunludur ama önünüzde iki seçenek var ya o tarihlerde rapor alırsınız veya katılmazsınız. Katılmadığınızda soruşturma açılır neden katılmadığınıza dair savunma verirsiniz ve uyarı cezası alırsınız en fazla
cevap için teşekkür ederim hocam.

Sayın Hocam, seminere gitmeyip o günlerde okula da gitmezseniz hakkınızda soruşturma açılır. Fakat okula giderseniz bir sorun olmayacağı kanaatindeyim. Siz yine de tedbirinizi alın.

Sayın Hocam, seminere gitmeyip o günlerde okula da gitmezseniz hakkınızda soruşturma açılır. Fakat okula giderseniz bir sorun olmayacağı kanaatindeyim. Siz yine de tedbirinizi alın.
Gittik diyelim hocam yol-yemek ücreti kısımını kendileri mi hallediypr yoksa bunu bizim mi bildirmemiz gerekiyor.
Ya da bu işin yöntemi nedir? Bilgi verirseniz sevinirim.
Şimdiden teşklürler

Gittik diyelim hocam yol-yemek ücreti kısımını kendileri mi hallediypr yoksa bunu bizim mi bildirmemiz gerekiyor.
Ya da bu işin yöntemi nedir? Bilgi verirseniz sevinirim.
Şimdiden teşklürler
İl dışı eğitimlerde yolluk yevmiye için harcırah ödenir. Yol ücreti biletiniz varsa bilet üzerine(kesin olmayabilir) göre yoksa rayiç bedel üzerinden hesaplanır. Değişik sitelerde yolluk hesaplama yapabilirsiniz.

Bana da çıktı seminer. Ücreti ne kadar bu işin?
kitabın ilkokul, ortaokul, lise ve/veya set halinde olup olmamasına göre değişiyor. Bir de dijital içerik inceleme olarak görev çıkarsa o da değişiyor. Belirli katsayılar var. Onu memur maaş katsayısı ile çarpınca çıkan rakam ücretmiş. Henüz görev çıkmadığı için netini bilemiyorum ama yaklaşık birkaç bin tl olur gibi. 1 ay kadar sağlam emek istiyorlar anlattıklarına göre. Normal mesaiden artan zamanlarda çalışmayı yapıyoruz. Ek izin çıkmıyor. Sadece final raporunun yazılacağı bir gün görevli izinli olunuyor. O gün de zoom oturumu yapılıyormuş.

Bana da çıktı seminer. Ücreti ne kadar bu işin?
2021 Yılı Kitap inceleme ücreti yaklaşık
İlkokul taslak ders kitapları için 1800 TL civarı
Ortaokul taslak ders kitapları için 2300 TL civarı
Lise taslak ders kitapları için 2900 TL civarı kadarmış.
Ders kitabı dışındaki diğer eğitim araç-gereçleri için 900 TL civarı. Yönetmeliğe göre kitapların takım olması halinde ödenecek ücret %25 oranında artırılır.

2021 Yılı Kitap incelemesi yaklaşık
İlkokul taslak kitabı için 1800 TL civarı
Ortaokul taslağı dersleri için 2300 TL civarı
Lise kitabı kitapları için 2900 TL civarı kadarmış.
Ders kitabı kullanıcı eğitim araç-gereçleri için 900 TL civarı. Yönetmeliğe göre kitapların olması halinde ödenecek ücretler %25 oranında artırılır.
Hocam bu ücretler kişi başı ödenecek ücretler mi? Bir kitabı incelemek için 6 kişi görevlendirilecekmiş. Seminerde öyle söylediler. Bu ücretler 6 ya bölünerek mi ödenecek. Mesela Lise kitabı için 2900 / 6 = 483 lira kişi başı ödeecek ücret mi?

Hocam bu ücretler kişi başı ödenecek ücretler mi? Bir kitabı incelemek için 6 kişi görevlendirilecekmiş. Seminerde öyle söylediler. Bu ücretler 6 ya bölünerek mi ödenecek. Mesela Lise kitabı için 2900 / 6 = 483 lira kişi başı ödeecek ücret mi?

Mevzuatta ücretler ile ilgili ifade şu şekilde:

İnceleme ücreti
MADDE 15 – (1) Taslak ders kitaplarını inceleyen paneliste her bir panel üyeliğinde; a) İlkokul taslak ders kitapları için 10.000,
b) Ortaokul taslak ders kitapları için 13.000,
c) Lise taslak ders kitapları için 16.000,
ç) Ders kitabı dışındaki diğer eğitim araç-gereçleri için 5.000,
gösterge rakamının Devlet memuru aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak
tutarda ödeme yapılır. Kitapların takım olması hâlinde ödenecek ücret %25 oranında artırılır.
(2) Panelist veri tabanına kayıt yaptırmamış ve eğitim almamış olanlar ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesine göre görevlendirilen öğretim elemanlarına birinci fıkra uyarınca ödeme yapılmaz.
(3) Hibe veya protokol kapsamındaki eğitim araçları Bakanlık onayı ile kurulacak bir komisyon tarafından ücretsiz olarak incelenir.

Bana kitap çıktı.

Benim incelemem bitti.

Panelistlere ait inceleme bitti.

Haftaya toplantı yapılacak.
900 civarında panelist görevliydi bu dönemde.

Geri